Instanties erkennen fouten Torentijd Dief gaat vrijuit dankzij trap agent KRAS.NL ZEELAND 27 DAG Uitsluitend geldig op DEAL di. 5 FEBRUARI waarom zou je meer betalen DINSDAG 5 FEBRUARI 2013 Dus gaat vanmiddag de website met het nieuwe logo online. De inmiddels ingeburgerde hoofdlet ter R met de gekantelde A wordt vervangen door de letters UC aan elkaar, met vervolgens een spatie en dan de R van Roosevelt. In het beeldmerk duikt de toren van het Middelburgse stadhuis op. De drie letters omvatten precies waar de directieleden voor willen staan. De U wijst op Universiteit, met daarin de boodschap: alles wat je aan een universiteit kunt studeren, kan in Middelburg ook; er worden 200 vakken aangebo den, van geologie tot economie tot psychologie tot muziek. De C van College staat voor kleinscha ligheid: in totaal maximaal 600 studenten in groepen van hoog uit 25. Jorrit Snijder: „Zodat men sen elkaar kennen en stimuleren, en docenten er écht voor de stu denten zijn." 'Teaching Excellen ce' is een speerpunt: in samenwer king met de universiteit te Har vard in de VS wordt een centrum opgezet, waar docenten kunnen worden bijgeschoold. Barbara Oomen: „Zo'n initiatief past in het debat over de vraag, waar we met Zeeland naartoe moeten. Als we excellent onderwijs op alle ni veaus promoten, kan dat mensen naar de provincie trekken." De R tenslotte staat voor de waar den van de Amerikaanse Roose- velts, die democratie en wereld burgerschap propageerden. Het Middelburgse university college organiseert 'side-events' bij de tweejaarlijkse uitreiking van de Roosevelt Awards. En er worden onder de titel 'Going Glocal' on derwijsprojecten opgezet, waarin studenten naar bijvoorbeeld Na mibië en Mexico gaan, en bij te rugkomst hun opgedane kennis op Zeeuwse scholen verspreiden. Dat is het heden. Wat de toe komst betreft wil de dean nog wel 'een stip op de horizon zet ten': „Zeeland heeft door haar kleine schaal een uitstekend kli maat om het East Anglia van Ne derland te worden - een regio waar in meerdere centra 'excel lent' onderwijs wordt gegeven en waar uitmuntend wetenschappe lijk onderzoek wordt gedaan. Wij hebben als University College een hele goede naam, en kunnen dat met steun van gemeente en pro vincie waarmaken." De zuilengalerij van het Rooseveltcomplex in Middelburg, foto's Lex de Meester Eline Smits zit in haar tweede jaar, piano en musicologie. „In Middelburg is het echt 'ons kent ons'. Mijn rijlesinstructeiir kende alle mensen die ik ook kende. In het onderwijs is dat hetzelfde. We kennen elkaar, en iedereen wordt gemotiveerd om mee te doen. Ik vind het tijdens colleges fijn om in de aandacht te staan. Als het niet goed met je gaat, wordt er meteen op de rem getrapt." Sanne Vogels is net klaar met haar bachelor-opleiding in Middel burg. „Ik ben de laatste met een diploma van de RA. De studie hier heeft mijn leven veranderd. Ik was introvert. De campus, het in ternationale, de focus op vaardig heden in plaats van feitenkennis: ik heb me hier kunnen ontwikke len. Op de middelbare school werd je uitgelachen als je je best deed. In Middelburg mag je juist wél het beste uit jezelf halen." MIDDELBURG - 'Er had eerder en meer concreet gecommuniceerd kunnen worden over de afsluitin gen en bereikbaarheid' van de we gen rondom gevangenis Toren- tijd. Dat is éen van de belangrijk ste conclusies uit de evaluatie van de betrokken instanties bij de dreigende gewelddadige bevrij ding van een gevangene uit Toren- tijd in Middelburg op*9 januari. Justitie, politie, gemeente en ge vangenisdirectie erkennen dat on voldoende rekening is gehouden met het bereik van de lokale en re gionale media, 'om zo de directe omgeving van juiste en tijdige in formatie te voorzien'. Het pro bleem was evenwel dat er die morgen verschillende 'dreigings signalen' binnenkwamen, die eerst zorgvuldig moesten worden onderzocht. „Het in een vroeg sta dium naar buiten brengen van wat er precies aan de hand was, kon mogelijk van invloed zijn op de opsporing", aldus de instan ties. Het was beter geweest wan neer sneller bestuurlijk en opera tioneel was opgeschaald. MIDDELBURG - Door het optreden van een politieman heeft het OM het recht op vervolging van koper diefstal verloren en werd een 33-jarige man uit 's-Heerenhoek veroordeeld tot een taakstraf van 120 uur voor belediging en mis handeling in plaats van vijftien maanden cel waarvan zeven voor waardelijk voor belediging, mis handeling én diefstal. In de nacht van 10 april kwam er een melding bij de politie dat er op het bedrijventerrein ii> 's-Hee renhoek mogelijk een poging tot inbraak aan de gang was. Een poli tiehond vond de verdachte en de ze verzette zich hevig. De hond miste aan het eind van het ge vecht een stuk oor en de man liep vijftig bijtwonden op. Uit woede dat de man zijn hond had 'bescha digd', gaf de agent de geboeide verdachte een rake trap in diens kruis. Hierdoor werd het OM niet ontvankelijk verklaard. Het resul taat daarvan is dat de bekentenis sen over de koperdiefstallen niet mogen meetellen en het bedrijf dat door de koperdiefstallen zegt 57.000 euro schade te hebben gele den, naar een schadevergoeding kan fluiten. 8-22 dgn 5-sterren All Inclusive TURKIJE S BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm Prijzen zijn p.p.. tenzij anders vermeld Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitentonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63