Steun en onbegrip voor plan plaatsnaamborden Wereldconcern Eurofins koopt Laboratorium Zeeuws-Vlaanderen I Klusdiva OPENBAAR VERVOER 22 ZEEUWS-VLAANDE Frontaal digitaal almanak 19 was de Kent u die uitdrukking 'van het kastje naar ae muur'? De verzeke raar, de zorgverlener en de moeder met kind met scheve voortand. Sinds vorig jaar bezoekt mijn dochter de or thodontist. Deze 'zorgverlener' wilde haar wel helpen met de onwillige voortand, maar wil de niet de rekeningen bij mijn verzekeraar declareren. Het faat om forse bedragen dus ad ik geen zin om dat voor te schieten. Daar had mijn verzekeraar ech ter iets op gevonden, de digita le declaratie: geweldig. Hup scannen, hup verzenden en bin nen no time staat-ie als betaald in het staatje. Kind kan de was doen. Wel vreemd, dat ik herin neringen bleef krijgen van de orthodeclareerder. Na de zo veelste keer check en dubbel- check dus maar eens gebeld. Nee mevrouw, we hebben niets ontvangen en u moet kun nen bewijzen dat u betaald heeft. Hij staat in mijn over zicht als betaald, zeg ik. Ver keerde rekening misschien me vrouw? Hoe kan dat nou? ik scan die rekening tenslotte, ver zucht ik. Geen idee, uw pro bleem is het antwoord. Weer terug naar de verzekerings muur. Is het naar dit nummer overgemaakt? Nee mevrouw, want er staat een ander num mer in ons landelijk systeem en dat is de schuld van uw zorgverlener. U moet wel beta len hoor en incassokosten ver goeden wij niet, antwoordt de verzekeringsmuur. Maar als u nu gewoon even belt met de zorgverlener en het geld naar het juiste rekeningnummer overmaakt, probeer ik. Te sim pel gedacht, nee mevrouw dit gaat nog minimaal een maand duren. Na zes telefoontjes be taal ik zuchtend alle achterstal lige rekeningen en mail naar het orthofenomeen met de he le uitleg. Nul reactie. Vandaag zei een ex-minister dat alle communicatie tussen burger en overheid digitaal zou moeten verlopen: 'Wil je zorg of wil je papieri. Ik zeg nee. Tot dat organisaties in staat zijn om met normale mensen op een normale manier te commu niceren is het laatste wat ze mogen doen digitaal gaan. Ik wil noch zorg, noch papier. Ik wil gewoon menselijkheid en redelijkheid! Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Henk Boot BRESKENS - Plaatsnaamborden niet alleen in het ABN, maar ook in de streektaal? Troubadour Piet Brak man uit Breskens heeft wat losge maakt met dit idee. Op Twitter en Facebook krijgt hij het vooral om zijn oren. In de trant van 'zonde van onze belastingcenten' of'moe ten ze daar in Zeeuws-Vlaande- ren zo nodig weer iets aparts doen'. Maar Brakman krijgt ook steun. Van Nynke van der Ploeg, direc teur van de regionale VW in Zeeuws-Vlaanderen. „Het hoeft niet oubollig te zijn. Dialect heeft te maken met een stukje lokale identiteit." Nieuwvliet heet in de volksmond nu eenmaal sinds jaar en dag Sin- te Pier. En Retranchement Truuzement. „Best leuk om die namen op de borden te zetten. Ook voor toeristen. Maar niet ge forceerd doen en het mag ook geen kapitalen kosten." DINSDAG Marleen Blommaert Lijn Ook Veronique de Tier, adviseur streektalen bij de Stichting Cultu reel Erfgoed Zeeland, staat er posi tief tegenover. „Het moet vooral geen verplichting worden, noch een politiek statement. Maar die oude namen hebben wél een erf- goedwaarde. Er spreekt een zeke re trots op de eigen identiteit uit en het is ook uit toeristisch oog punt, met uitleg erbij, zeker de moeite waard." Voorzitter Hans Vercouteren van de Heemkundige kring West-Zeeuws-Vlaanderen om armt op persoonlijke titel het idee van Brakman. „Leuk, zoals in Friesland. Als we het hier in het dialect van de dorpen doen, lijkt me dat ook toeristisch interes sant." Voor de Kanaalzone ziet voorzitter Jaap de Zeeuw van de Heemkundige Vereniging Terneu- zen er niet zoveel heil in. „In het westen koesteren ze het dialect meer dan hier. En Terneuzen of Sas van Gent heten nu eenmaal zoals ze heten." Tonnie Sijs (links) rijdt nog steeds op Lijn 19, net zoals zijn vader Arjaan dat jarenlang deed. Emile Caessens (rechts) is gepensioneerd buschauffeur. Ook hij volgde het voorbeeld van zijn vader Domien. foto Peter Nicolai door Henk Boot Tip? redactie@pzc.nl Al weken sjouwt ze op en neer naar de bouwmarkt Gipsplaten, schroeven en de- coupeerzagen hebben voor haar geen ge heimen meer. Manmoedig slaat onze Middelburgse zich door de Grote Klus die haar woninkje klaar moet maken voor de komende ja ren. Zelf vindt ze het wel stoer, maar werken in stof en gruis heeft ook zijn mindere kanten. Schrammen en blauwe plekken opgelopen in het heetst van de klusstrijd. Ook heur haar heeft er onder te lijden. Een beetje mistroostig keek ze maandag ochtend naar het 'witgeverfde' uiteinde van haar lange paardenstaart. Gelukkig had een collega een opbeurend woordje voor haar paraat „Hoef je geen kwast meer te kopen. Voor het grove werk." GRAAUW - Het Laboratorium Zeeuws-Vlaanderen uit Graauw is overgenomen door het aan de beurs genoteerde concern Euro fins, dat zijn hoofdkantoor in Brussel heeft. Voor de in totaal 120 medewer kers van het Zeeuws-Vlaams lab, 90 in Graauw en 30 in Dronten, verandert er amper iets. Het Graauwse bedrijf is financieel kerngezond. Onder de vleugels van wereldspeler Eurofins lijkt de werkgelegenheid voor langere tijd gegarandeerd. Het Zeeuws-Vlaamse lab bv is in 1991 opgericht door Jos Heijens (60). Hij is en blijft ook na de overname directeur van het labo ratorium, dat is gespecialiseerd in bemonstering, analyses van en ad visering over grond, water en ge wassen. Eurofins, dat zelf groot ge worden is op het terrein van food-, milieu- en farmacieonder- zoek, kan de expertise van het Zeeuws-Vlaams Lab bv goed ge bruiken. Het concern heeft we reldwijd 190 laboratoria in bedrijf. De overname is vorige week maandag rondgekomen. „Wij zijn op ons onderzoeks- en adviesgebied een van de grootste laboratoria in ons land. Wij den ken nog steeds wat groter te kun nen groeien, maar omdat we een familiebedrijf zijn en er geen op volger klaar staat, willen we de toekomst van het bedrijf en de .werkgelegenheid in deze streek veiligstellen", aldus woordvoer ster Carolien Heijens. Vorig jaar breidde het Laborato rium Zeeuws-Vlaanderen in Graauw zijn bedrijfsruimte uit van 1800 naar 3600 vierkante me ter. Tot de klanten van het bedrijf behoren land- en tuinbouwers, bedrijven en waterschappen. Me dio 2012 nam het Zeeuws-Vlaam se laboratorium het bedrijf Altic '~P in Dronten over.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58