Samen bij Palazzoli Justitie erkent 'grove fout' door tbs van verkrachter te vergeten. Raadsman: OM niet ontvankelijk www.pzc.nl/video E Mariniers oefenen in haven op terreuraanval zeeland Winkeliers met een zaak in België hebben geen problemen Inbraak in woning Bernhardstraat Verbreding toerit tolpiein tunnel Kernreactor langer buiten bedrijf DINSDAG 5 februari 2013 Justitie vergeet verkrachter door Emile Calon MIDDELBURG - Een tbs'er (30) uit Terneuzen komt mogelijk vrij om dat het Openbaar Ministerie bijna een jaar lang vergeten is diens tbs te verlengen. De man werd in de zomer van 2006 veroordeeld nadat hij der tien meisjes en jonge vrouwen had aangerand en bij de brug bij Sluiskil en een meisje (17) op bru te wijze had verkracht. Officier van justitie Rob Ramme- loo erkende maandag tegenover de rechtbank dat het OM 'niet alert genoeg' is geweest en sprak ook van een 'hele grove fout'. Desondanks vroeg de officier de rechtbank om de tbs alsnog te ver lengen omdat hij vindt dat het maatschappelijk niet verant woord is om de nu man vrij te la ten. Rammeloo wees erop dat er vol gens een onderzoek door het Pie- ter Baan Centrum (PBC) gevaar voor herhaling bestaat. „Welis waar zijn de officiële termijnen overschreden maar deze man mag niet op vrije voeten komen." Raadsman Mark Dunsbergen stel de dat hij af en toe hoort van de overschrijding van tbs-termijnen met enkele dagen en soms enkele weken. „Maar bijna een jaar, dat is grotesk." de raadsman eiste dan ook dat het Openbaar Ministerie afgestraft wordt en dat het in de ze zaak niet-ontvankelijk wordt verklaard zodat de man ontslagen wordt uit detentie. Volgens de raadsman loopt de maatschappij geen groot risico als de man binnenkort weer op vrije voeten wordt gesteld. Dunsber gen vertelde maandag dat de Ter- neuzenaar, tijdens de laatste perio de van zijn behandeling in Halste ren, de kliniek mocht verlaten en zelfs alleen op straat mocht rond lopen. De raadsman wees er ook op dat volgens het PBC-rapport de kans op herhaling voor de korte ter mijn 'gering is'. De rechtbank doet maandag 18 fe bruari uitspraak. HULST - „Ultieme lotgenoten komen hier samen." Agnes Wesselius zegt het maandag in het Palazzoli-huis in Hulst, op Wereldkankerdag. Tien vrouwen hebben er zich 's mid dags verzameld. Ze vinden in het Palazzoli-huis, ontmoe tingspunt voor (ex-)kankerpatiënten, steun bij elkaar. Ag nes is teamleidster. Ter gelegenheid van Wereldkanker dag zijn de bezoekers samen gekomen om sieraden te ma ken, geholpen door Caroline de Ligt De onderlinge ver bondenheid is groot. Agnes: „Ze hebben tenslotte alle maal hetzelfde meegemaakt." foto Peter Nicolai VOGELWAARDE In een woning aan de Bern hardstraat in Vogelwaarde is tussen donderdag en zon dag ingebroken. De buit be stond uit een televisietoe stel en huishoudelijke appa ratuur. Volgens de politie is bij de inbraak vermoedelijk toe gang verschaft door een raam open te breken. BORSSELE De weg vlak voor het tol piein bij Borssele wordt bre der gemaakt. Dat gebeurt om de overgang naar het rui me tolpiein soepeler te ma ken. H4A uit Sluiskil voert het werk uit van maart tot juni. Er zal ook asfaltonderhoud plaatsvinden. „Een opsteker in deze tijd", laat ^A-direc teur Eric de Ruijsscher we ten. DOEL De kernreactor Doel 3 en de Waalse kerncentrale Tihan- ge 2 komen zeker niet voor 31 maart weer in bedrijf. Dat meldde het energiebedrijf Electrabel GDF Suez maan dag. Zomer 2012 zijn haarscheur tjes in de reactorvaten ont dekt. Van gevaar bleek geen sprake. Het wachten is nog op de uitslag van extra testen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57