Verse soep koken voor bijna de hele buurt 349 OM wil frauderende glazenwasser opsluiten KRAS.NL. 3 BEVELANDEN en THOLEN 27 Budgetcoach helpt waken voor schuld Sneeuwwitje door Rijn&Trijn Ganzen kijken in de Yerseke Moer Micha'el Ben David in de Bonte Koe Uitsluitend geldig op di. 5 FEBRUARI I Vandaag bij KRAS.NL v.a. INCLUSIEF Zie: www.kras.nl waarom zou je meer betalen DINSDAG 5 FEBRUARI 2013 YERSEKE TopBudgetcoach heeft zich gevestigd aan de Damstraat te Yerseke, ingang Molen laan, het voormalig zorgcen trum Ter Weel. Eigenaresse Liesbeth Kronenburg en as sistente Gabriela helpen mensen hun inkomen en uit gaven budgetteren en admi nistreren ter voorkoming van schulden. WISSENKERKE Rijn Trijn geven zaterdag 23 februari een kinderthea tervoorstelling in Zaal On der de Toren in Wissenker- ke. De voorstelling, de bele venissen van Sneeuwwitje en de zeven dwergen, is ge richt op kinderen vanaf drie jaar. De zaal is voor de kinde ren, ouders wachten in de bar. Aanvang 14.00 uur. VLAKE Met een gids van Het Zeeuwse Landschap kun nen belangstellenden zater dag 16 februari mee om gan zen te kijken in de Yerseke Moer. De tocht begint om 10 uur bij De Sequoiahof in Vla- ke met koffie en een bolus. Voor 17 euro krijgen deelne mers om 12.30 uur ook nog- snert met brood en spek. GOES Psalmist Micha'el Ben David komt 9 februari naar de Bont Koe in Goes om te ge tuigen met muziek en liede ren. De stichting Yeshiva heeft de zanger uitgenodigd. De van oorsprong Haïtiaan- se muzikant toert vanuit Jeruzalem over de hele we reld. Aanvang 11.00 uur. Soep koken op donderdag. Remco de Goffau, Robin Weezepoel, vrijwilligster Hansje Weststrate en Lea de Kok maken deze week preisoep en torna ten-groentensoep met balletjes, foto Willem Mieras er keuze uit twee soorten - krijgt rond lunchtijd op donderdag soep geserveerd, in een speciale warm- houdbeker. Voor vaste klanten is er de soepstrippenkaart, om het betalen makkelijker te maken. Lea de Kok is het creatieve brein achter de soep. „Ik heb zelf ook wel eens een soeprecept be dacht", vertelt ze, terwijl ze de ge smoorde prei omschept. „Toma ten-paprika-soep." Ze lacht. „Ik doe mijn naam eer aan." Peter Wisse, Robin Weezepoel en Remco de Goffau helpen met de voorbereidingen en de bezorging. Robin heeft zich gespecialiseerd in het snijden van groenten, de er gotherapeut op De Lindenhof heeft hem dat geleerd. Remco on derhoudt de contacten met de af nemers: hij brengt de soep rond op de bakfiets van Gors. Voor de cliënten is de soepkeu ken een vorm van dagbesteding, het is vooral niet de bedoeling dat er een horecabedrijf ontstaat, zegt Kik. De klanten zitten in de buurt van De Poel in Goes. „Ze kennen ons van mond tot mond reclame. Meer dan vijftig kunnen we echt niet hebben. We hebben ook hele maal geen professionele keuken." De soepkeuken zit in hetzelfde ge bouw als de kopieerwinkel en de houtbewerking van Gors. Als hij geen soep kookt, werk Remco in de kopieerwinkel. Lea werkt bij galerie De Kaai. En ze volgt nog een opleiding aan het ROC. Gors serveert verse soep van bijna allemaal verse ingrediënten, met groenten en zelf gedraaide balle tjes. „Ik ben erdoor geïnspireerd", zegt Lea de Kok. „Gëïnsprireerd om thuis lekker te koken. Ik doe het nu ook thuis allemaal zonder pakjes. Soms sta ik wel een halve dag in de keuken." door Nadia Berkelder Ze maakten eerst een pan soep voor de ei gen medewerkers, maar het enthousias me voor het soepko- ken was zo groot, dat ze bij Unit 17 van Gors steeds meer soep over hielden. Dus besloten ze vorig jaar om de restanten soep dan maar uit te venten in de buurt. En wat eerst een burendienst *was, dreigt nu uit de hand te lopen. „We kun nen eigenlijk al geen nieuwe soep bestellers meer aannemen", zegt begeleidster Ada Kik. Gors biedt de soep eens per week aan, op donderdag. Wie op tijd de bestelling doorgeeft - wekelijks is 8-22 dgn 5-sterren All Inclusive TURKIJE hotel Tusan Beach in Kusadasi vliegreis Amsterdam-Izmir alléén vandaag 50 korting p.p.! BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15 Prijzen zijn p.p., tenzij anders vermeld. Prijzen zijn door Emile Calon MIDDELBURG - Soms kwam een gla zenwasser (44) in Vlissingen of Middelburg op een adres waar zijn diensten niet op prijs werden gesteld omdat de bewoners al eens eerder waren opgelicht door een glazenwasser. Waarschijnlijk was ik daar al eens geweest, zo zei maandag een 44-jarige man uit Wissenkerke die voor de recht bank moest verschijnen voor frau de. Als glazenwasser inde hij op tal van plaatsen wel geld maar ble ven de ramen vuil omdat de man er vandoor ging met het geld zon der er iets voor te doen. Hij ge bruikte het vooral om crack aan te schaffen. Maar, zo zei hij tegen de rechter, ook om eten, drinken en benzine te kopen voor zijn - ge stolen - brommer. De man, fors gespierd, gaf ook aan dat hij een keer uit Vlissingen was verdwe nen zonder de ramen te lappen omdat hij bang was. Want hij ope reerde, zo zei de man, in een heel gevaarlijke buurt waar velen wor den beroofd. „Ik was bang dat ik een mes tussen mijn ribben zou krijgen." De man gaf ook toe dat hij op 2 de cember van het vorige jaar had in gebroken in de kantine van de voetbalvereniging Kortgene. Zijn buit: 11 nutsrepen, 17 marsen, 19 snickers en 9 twixen en wat ener giedrankjes. Hij liet weten dat hij zich schaamde voor die daad. „Ik weet ook niet waar ik toen mee bezig was. Het was gewoon stom." Officier van justitie G. van der Hofstede eiste dat de man twee jaar opgenomen wordt in een In richting voor Stelselmatige Da ders. Volgens de officier is de Wis- senkerkenaar bekend bij politie en het Openbaar Ministerie en heeft hij al een aantal malen in de cel gezeten zonder dat dat invloed heeft gehad op zijn crimineel ge drag. De verdachte erkende dat hij hulp nodig heeft maar hij wil niet in zo'n ISD-inrichting omdat hij dat niet de oplossing voor zijn proble men vindt. Hij wil niet gedwon gen worden, zo zei hij tegen de rechters. Uitspraak 18 februari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55