Het verbouwen is klaar, inrichten kan beginnen 'Duidelijkheid nodig over onderwijsoverleg' Recordaantal bezoekers in Watersnoodmuseum SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Renovatie van de Nieuwe Kerk 1 Live-muziek steunt strijd tegen kanker Werk schilderclub in 't Blaeuwe Huus Tweede Lente Tuin en Woonbeurs Sneeuwwitje door Rijn Trijn Micha'el Ben David in de Bonte Koe Verbreding toerit tolplein tunnel DINSDAG 5 FEBRUARI 2013 Bij de renovatie van de Nieuwe Kerk in Zierikzee zijn nogal wat zaken gerepareerd of vernieuwd Het houtwerk is nagelopen. Slechte stukken van het tongewelf en de dragende Lexaan-ruitjes zijn schoongemaakt en, waar nodig, vervangen. De voluten (krulvormige zuilversieringen) zijn compleet vernieuwd. Loszittend stucwerk is verwijderd en de muren zijn daarna opnieuw gestuct. Bankenrij onder het orgel verdwijnt. Er komt een mobiel podium voor in de plaats. De oude houten kerkbanken worden geretoucheerd. Oude vloer wordt verwijderd, waarna vloerverwarming wordt aangelegd. infographic Rolant Quist foto Dirk-Jan Gjeltema door Piet Kleemans Het ene karwei is bijna klaar en dat is meteen het start schot voor de volgende klus: het opnieuw inrichten van de Nieu we Kerk. Het voormalig Godshuis in hartje Zierikzee is geheel geres taureerd en daarbij is niets aan het toeval overgelaten. Het houtwerk is nagelopen, slech te stukken zijn verwijderd en ver vangen. Hetzelfde geldt voor de dakbedekking en de goten. De zuilversieringen zijn compleet ver nieuwd. Loszittend stucwerk is weggehaald, waarna de muren aan de binnenzijde opnieuw zijn gestuct. Buiten is waar nodig met selwerk vervangen. De ruitjes in de rondboog ven sters zijn eveneens onder handen genomen. Dat betekende in de praktijk dat bij een aantal kon worden volstaan met schoonma ken. Kapotte raampjes werden ver vangen door nieuwe. De oude houten kerkbanken hebben een stevige opknapbeurt gekregen. Kaal maken en volledig opnieuw schilderen was te duur en daarom is gekozen voor retoucheren. Mo menteel wordt gewerkt aan het re toucheren van de monumentale preekstoel. De hangende verlichting en ver warming verdwijnen. In plaats daarvan wordt vloerverwarming aangelegd in de kerk. Het achter ste rijenblok banken maakt plaats voor een 'doos' met keuken en toi letgroep. De bankenrij onder het imposante orgel ruimt eveneens het veld. Op die plek komt een mobiel podium. T\issen de hal aan de Kerkpleinzij de en de eigenlijke kerkruimte komt - ten bate van een betere kli maatbeheersing - een soort tocht- sluis. De herinrichting van de kerk duurt naar verwachting tot oktober dit jaar. Op 3 april houdt de stichting Nieuwe Kerk een presentatie voor (toekomstige) gebruikers. Later vindt nog een publieksdag plaats. door Joeri Wisse ZIERIKZEE - De ChristenUnie en de WD in de gemeente Schou- wen-Duiveland willen duidelijk heid over de rol van een nieuw overlegorgaan waarin de gemeen te met schoolbesturen en kinder opvanginstellingen vorm gaat ge ven aan het onderwijsbeleid. Gemeenten zijn sinds enkele ja ren verplicht om zo'n overlegclub over lokaal onderwijs in te leven te roepen. „In onze gemeente staat dit nog in de kinderschoe nen", zegt Laurence Haack van de WD. Daar komt binnenkort ver andering in, want de Lokale Edu- catieve Agenda (LEA), zoals het overlegorgaan officieel heet, neemt een belangrijke positie in binnen de onlangs gepresenteer de concept-onderwijsvisie. Volgens WD en CU wordt uit de visie echter niet duidelijk wie bin nen de LEA de regie voert en hoe gecontroleerd wordt of gemaakte afspraken worden nageleefd, ter wijl de uitvoering de visie valt of staat met de rol die het overlegor gaan inneemt. Haack: „De onder wijsvisie wordt in maart behan deld in de gemeenteraad. We kun nen pas een oordeel over de toerei kendheid van de visie geven als de rol van de LEA duidelijk is." door Joeri Wisse OUWERKERK - Dat het druk zou worden, had Lianne van den Beemt van het Watersnoodmu seum wel verwacht. „Het vorige dagrecord stond op ïooo, maar za terdag telden we er 2145. Daar had den we echt niet op gerekend." De bezoekers kwamen tijdens de publieksdag niet alleen vanwege de gratis toegang massaal naar het museum bij Ouwerkerk. „Er kwa men ook veel mensen op de extra activiteiten af. Zo hadden we de zendamateurs op bezoek, was er de opening van het Watersnood pad en waren de auteurs van on langs uitgekomen boeken aanwe zig om te signeren", vertelt Van den Beemt. Op onhandig gepar keerde auto's na, zorgde de extra toeloop niet voor problemen. De serie lezingen over zestig jaar waterveiligheid die in aanloop naar de zestigste herdenking is ge houden, heeft ook veel belangstel lenden naar het museum getrok ken. Gemiddeld zaten zo'n dertig a veertig mensen in de zaal. Hoewel Van den Beemt tijdens bijzondere activiteiten in het ko mende 'herdenkingsjaar' op extra bezoekers rekent, verwacht dat ze dat het nieuwe dagrecord voorlo pig overeind blijft. ZIERIKZEE Zaterdag 9 februari klinkt li ve-muziek in Eetcafé Markt- zicht. Onder de titel 'Vrien den van Albert Live' treden Sense Duo, Geert van Oor schot én een 'verrassings-ar- tiest' op. Het gaat om een combi van muziek en diner. Marktzicht steunt met deze avond Alpe d'HuZes in de strijd tegen kanker. OUDDORP De schilder- en tekenclub van Ceciel Schöne-Sarle- mijn exposeert de hele maand februari in het VVV- kantoor Ouddorp aan de Bos weg, ook bekend als 't Blaeu we Huus. De kinderen maak ten Afrikaanse maskers en Japans werk op rijstpapier. Dagelijks open, behalve zon dag, van 9.00 tot 16.00 uur. GOES In de Zeelandhallen in Goes is van vrijdag 15 tot zondag 17 maart de Lente Tuin en Woonbeurs. Naast dat er van alles te koop is, zijn er workshops en lezingen, on der meer van Ron den Dik ken over beplantingsplan nen. De toegang is gratis. Vorig [aar trok de beurs acht duizend bezoekers. WISSENKERKE Rijn Trijn geven zaterdag 23 februari een kinderthea tervoorstelling in Zaal On der de Toren in Wissenker- ke. De voorstelling, de bele venissen van Sneeuwwitje en de Zeven Dwergen, is ge richt op kinderen vanaf drie jaar. De zaal is voor de kinde ren, ouders wachten in de bar. Aanvang 14.00 uur. GOES Psalmist Micha'el Ben David komt zaterdag 9 februari naar de Bonte Koe in Goes om te getuigen met muziek en liederen. De stichting Yes- hiva heeft de zanger uitgeno digd. De van oorsprong Haï- tiaanse muzikant toert van uit Jeruzalem over de hele wereld. De bijeenkomst be gint om 11.00 uur. BORSSELE De weg vlak voor het tol plein bij Borssele wordt bre der gemaakt om de over gang naar het ruime tolplein soepeler te maken. Aannemer H4A uit Sluiskil werkt van maart tot juni aan die verbreding. De gelegen heid wordt direct te baat ge nomen om ook onderhoud aan het asfalt te plegen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47