Fonds voor biobased plan MKB Instanties erkennen Koperdief gaat vrijuit fouten rond Torentijd dankzij trap politieman ZEELAND 23 commentaar RA wordt UCR z\1 DINSDAG 5 FEBRUARI 2013 We hebben in Zeeland na de University of Applied Scien ces nu ook het University Colle ge Roosevelt. Het zijn nieuwe namen voor de Hogeschool Zeeland en de Roosevelt Aca demy. Dat is wel even wennen. HZ en RA zijn ingeburgerde be grippen. Toch zijn deze naams veranderingen wel te billijken. Op de internationale markt voor hoger en wetenschappe lijk onderwijs is stevige concur rentie. In zo'n veld wil je geen enkele twijfel over wat je naam betekent. Dus als de naam Roosevelt Academy ver keerde associaties oproept, is het zaak een betere te kiezen. Dat is nu gebeurd. Een prettige bijkomstigheid is, dat ook de vergelijkbare opleidingen in Ne derland onder dezelfde naam opereren. Zo geven de colleges een eenduidig signaal aan bui tenlandse studenten. Verder is het business as usual. De formule werkt, de oplei ding is een succes. Het smaakt nog steeds naar meer. MIDDELBURG - Zeeuwse midden- en kleinbedrijven die hun produc tieproces willen vergroenen, kun nen voor begeleiding en financie ring nu ook terecht bij Innogo!. Innogo! is een project van NV Eco nomische Impuls Zeeland, de or ganisatie die de Zeeuwse econo mie moet aanjagen en vernieu wen. Innogo! werd vier jaar terug in het leven geroepen om innova tieve techno-starters te begelei den. Vaak hebben startende on dernemers een goed idee, maar geen of een zwak businessplan, geen netwerk en ook onvoldoen de geld om uit de startblokken te komen. In vier jaar tijd is 820.000 euro aan leningen verstrekt. De 29 starters in het Innogo!-pro- gramma draaien inmiddels een ge zamenlijke omzet van 10,5 mil joen euro. Ze hebben gezorgd voor 90 nieuwe en 42 indirecte ar beidsplaatsen. De top-acht wil verder groeien. Samen denken ze daarvoor 30 miljoen euro aan fi nanciering nodig te hebben. Eind vorig jaar is besloten het In nogo!-project met drie jaar te ver lengen. Voortaan is ruimte voor twintig technostarters en twintig initiatieven voor vergroening (bio based) bij mkb-bedrijven. Er ligt hiervoor 1,4 miljoen euro op de plank: van de provincie, Impuls, Stichting Zigzag, energiebedrijf Delta, Dow en Rabobank. Voor een biobased plan is recent twee ton uitgedeeld aan Algae Biotech en suikerproducent CSM. Dat geld is bedoeld voor de teelt van een alg waaruit Omega 3-olie kan worden gemaakt. MIDDELBURG - 'Er had eerder en meer concreet gecommuniceerd kunnen worden over de afsluitin gen en bereikbaarheid' van de we gen rondom gevangenis Toren- tijd. Dat is éen van de belangrijk ste conclusies uit de evaluatie van de betrokken instanties bij de dreigende gewelddadige bevrij ding van een gevangene uit Toren- tijd in Middelburg op 9 januari. Justitie, politie, gemeente en ge vangenisdirectie erkennen dat on voldoende rekening is gehouden met het bereik van de lokale en re gionale media, 'om zo de directe omgeving van juiste en tijdige in formatie te voorzien'. Het pro bleem was evenwel dat er die morgen verschillende 'dreigings- signalen' binnenkwamen, die eerst zorgvuldig moesten worden onderzocht. „Het in een vroeg sta dium naar buiten brengen van wat er precies aan de hand was, kon mogelijk van invloed zijn op de opsporing", concluderen de in stanties. Vastgesteld wordt eveneens dat het beter was geweest wanneer sneller bestuurlijk en operatio neel was opgeschaald. Ook de af deling communicatie van de ge meente Middelburg had eerder bij het incident moeten worden betrokken. MIDDELBURG - Door het optreden van een politieman heeft het OM het recht op vervolging van koper diefstal verloren en werd een 33-jarige man uit 's-Heerenhoek veroordeeld tot een taakstraf van 120 uur voor belediging en mis handeling in plaats van vijftien maanden cel waarvan zeven voor waardelijk voor belediging, mis handeling én diefstal. In de nacht van 10 april kwam er een melding bij de politie dat er op het bedrijventerrein in 's-Hee renhoek mogelijk een poging tot inbraak aan de gang was. Een poli tiehond vond de verdachte en de ze verzette zich hevig. De hond miste aan het eind van het ge vecht een stuk oor en de man liep vijftig bijtwonden op. Uit woede dat de man zijn hond had 'bescha digd', gaf de agent de geboeide verdachte een rake trap in diens kruis. En dat had hij beter niet kunnen doen, want de rechtbank oordeelde dat de agent de man doelbewust had mishandeld. Met als gevolg: OM niet ontvankelijk. Het resultaat daarvan is dat de be kentenissen over de koperdiefstal len niet mogen meetellen en het bedrijf dat door de koperdiefstal len zegt 57.000 euro schade te hebben geleden, naar een schade vergoeding kan fluiten. De zuilengalerij van het Rooseveltcomplex in Middelburg, foto's Lex de Meester Sanne Vogels is net klaar met haar bachelor-opleiding in Middel burg. „Ik ben de laatste met een diploma van de RA. De studie hier heeft mijn leven veranderd. Ik was introvert. De campus, het in ternationale, de focus op vaardig heden in plaats van feitenkennis: ik heb me hier kunnen ontwikke len. Op de middelbare school werd je uitgelachen als je je best deed. In Middelburg mag je juist wél het beste uit jezelf halen." Eline Smits zit in haar tweede jaar, piano en musicologie. „In Middelburg is het echt 'ons kent ons'. Mijn rijlesinstructeur kende alle mensen die ik ook kende. In het onderwijs is dat hetzelfde. We kennen elkaar, en iedereen wordt gemotiveerd om mee te doen. Ik vind het tijdens colleges fijn om in de aandacht te staan. Als het niet goed met je gaat, wordt er meteen op de rem getrapt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45