GEZOND 3 DINSDAG 5 FEBRUARI 2013 Tien op de 10.000 Zeeuwen ten prooi gevallen aan griepvirus Even leek het nog of de milde griep epidemie in Nederland op zijn retour was. De nieuwste gegevens van huis artsen laten zien dat het aantal be smettingen met het influenza-virus gestegen is van 8 op elke 10.000 in woners in week 3 naar 11,4 in week 4. In Zeeland bedroeg het aantal in- fluenza-gevallen 10 op elke 10.000 in woners. In week 4 was bovendien een type virus in opkomst (B/Victoria/2/87) waartegen het huidi ge griepvaccin niet beschermt. Opknapbeurt voor Zeeuws opvanghuis voor tienermoeders Liorah: zo heet het kindje dat de ooie vaar de afgelopen week bij Huize Ver der in Hulst bracht. Het opvanghuis voor (zwangere) tienermoeders heeft in 2012 negen vrouwen en zeven kin deren onderdak geboden. Op vrijdag 15 maart doet Huize Verder mee met de landelijke vrijwilligersdag van het Oranje Fonds. De tienermoeders gaan overdag de deur uit en een groep vrijwilligers gaat poetsen en schilderen. www.stichtinghuizeverder.nl Admiraal De Ruyter Ziekenhuis helpt bij stoppen met roken Veranderen en afleren van rokersge woonten: dat belooft de cursus 'Stop pen met roken' van het ADRZ. De training wordt door veel zorgverzeke raars vergoed en is opgezet door lon gartsen, een longverpleegkundige en twee begeleiders. Elke deelnemer krijgt een persoonlijk 'stop-met-ro- ken'-plan. Op 7 mei begint er weer een cursus van zeven bijeenkomsten (19-21 uur, Vlissingen). Aanmelden: 0118-425477 of per e-mail, j.nieuwenhuyzen@adrz.nl Schildersbedrijf fleurt afdeling oncologie van ADRZ op De afdeling oncologie van het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis in Goes, waar patiënten vaak langdurig verblij ven, krijgt een grondige opknap beurt. Schilders van Roegiers de Koe- ijer nemen de wanden onder handen en brengen een toepasselijke tekst aan. De personeelsvereniging van het schildersbedrijf nam het initiatief en bracht geld bijeen voor de opknap beurt, de directie vulde de schenking van het personeel aan tot 1400 euro. Symposium over geestelijke gezondheidszorg bij Emergis Bij Emergis in Kloetinge wordt don derdag een symposium gehouden over de geestelijke gezondheidszorg, ter gelegenheid van het afscheid van Paul Rijnders, de klinisch psycholoog en directeur behandelzaken van Indi go (preventie). Prominente weten schappers en professionals belichten er verschillende facetten van de ba sis-geestelijke gezondheidszorg, leder een is welkom, ook patiënten en an dere belangstellenden. Aanmelden: www.emergis.nl De kinderen gaan enthousiast aan de slag; Ellen hoeft ze niets uit te leggen. Ze vliegen heen en weer en bewegen alsof het hun tweede natuur is. foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39