Blind beleeft bijzondere eerste dag SPORT Oranje begint het jaar met een oefenduel met Italië. En opnieuw is de elftalfoto een collectors-item. Emanuel Palada (63) stond na 33 jaar weer eens In het veld Baltimore Ravens winnaar van bizarre Super Bowl P2^i DINSDAG 5 februari 2013 VOETBAL FOOTBALL Proeftuinvoetbal bij Oranje door Leon ten Voorde NOORDWIJK - Robin van Persie zal maandag in Huis ter Duin onge twijfeld eens goed om zich heen hebben gekeken. De vaste waarde van Oranje krijgt tegenwoordig bij elke interland bij het diner te maken met een nieuwe tafelbezet ting. Zo ontbreken er in vergelijking met de vorige interland tegen Duitsland tien spelers. En dan te bedenken dat Oranje toen ook al verre van compleet was. Door al lerlei omstandigheden heeft bondscoach Louis van Gaal nog geen enkele keer kunnen beschik ken over het beste materiaal dat er voorhanden is. Altijd is er wel wat, altijd is er wel eentje kort dan wel langdurig geblesseerd. In de zes interlands die Oranje on der Van Gaal afwerkte, werden er maar liefst dertig spelers ge bruikt. Een aantal dat tegen Italië nog eens fiks omhoog gaat, want de verwachting is dat het duel een heus debutantenbal (Ola John, Jonathan de Guzman, Daley Blind) gaat worden. Al die wisselingen, die van Oran je een kleurrijke duiventil hebben gemaakt, hebben voor een deel te maken met het stringente selectie beleid van bondscoach Louis van Gaal, die fitheid en vorm boven al les stelt. Reputaties hebben hun oorsprong in het verleden, zo heb ben Arjen Robben, Wesley Sneij- der en Rafael van der Vaart ook nu weer gemerkt. Dat drietal, ooit deel uitmakend van de zogenaam de grote vier, is er tegen de Italia nen niet bij. Sneijder kon zich daar wel in vinden, Van der Vaart en Robben hadden daar wat meer moeite mee. De grote vier is niet meer, dat is na het EK wel duide lijk geworden. Maar de keuzes van Van Gaal vloeien niet alleen voort uit rijk dom. Robin van Persie is al een tijdje de enige Nederlander die er nog toe doet in het mondiale voet bal. Bij welke verkiezing ook in de wereld, alleen hij prijkt nog in de etalage die jarenlang door een oranje-gloed werd verlicht. De vier geselecteerde spelers die naast Van Persie nog wel in de topcompetities uitkomen staan onder contract bij subtoppers of middenmoters. Swansea, New castle United, Schalke 04, dat werk. Het is een veelzeggend sig naal, al zegt Van Gaal zich geen zorgen te maken. Hij is ervan overtuigd dat de Nederlandse voetballers door hun goede oplei ding altijd weer boven komen drij ven. Voorlopig richt hij zijn pijlen vooral op de eredivisie en roeit hij dwars tegen alle stromen in. Het elftal dat hij woensdagavond componeert voor het duel tegen Italië mag dan het etiket Neder lands elftal dragen, het is aller minst de sterkste formatie die hij op goede dagen zou kunnen op stellen. Het maakt van dit oefenduel op nieuw een wedstrijd, die in het te ken van het experiment staat. Proeftuinvoetbal. Interessant voor de trainers, maar heel wat minder boeiend voor de toeschouwers. Van Gaal reageerde onlangs nogal bozig, omdat een verslaggever na de saaie wedstrijd tegen Duits land had verklaard dat 'deze nutte loze potjes maar achter gesloten deuren gespeeld moeten worden'. Van Gaal vond het een beledi ging. Maar wie naar de namen kijkt, en vooral naar de lijst van afwezigen, kan het toch moeilijk oneens zijn met die suggestie. De aftrap van 2013 is voor Oranje niet meer dan een inleiding op weg naar het gro te werk, de WK-kwalificatie die later dit jaar veiliggesteld kan wor den. Daley Blind arriveert bij Huis ter Duin, waar de spelers van het Nederlands elftal zich verzamelen ter voorbereiding op de oefenwedstrijd met Italië. foto Koen van Weel/ANP NOORDWIJK - Met een brede glim lach meldde Daley Blind zich maandagmiddag samen met de Amsterdammers Jeremain Lens en Kenneth Vermeer in Noord- wijk voor de start van het trai ningskamp van het Nederlands elftal voor het oefenduel met Ita lië. „Dit is zeer zeker een bijzonde re dag voor me" lachte hij. „Dit is inderdaad mijn eerste dag bij Oranje." Blind maakte al eerder deel uit van de voorselectie van bonds coach Louis van Gaal, maar tot een definitieve uitverkiezing kwam het maar niet. De keus is nu wel op de linksback van Ajax gevallen, mede omdat Erik Pieters weer is uitgeschakeld en Jetro Willems pas net weer zijn rentree in de hoofdmacht van PSV heeft gemaakt. „Ik zie het vooral als een bevesti ging dat ik goed bezig ben", zei Blind. „Ik draai een goed en con stant seizoen. Ik vind het ook leuk dat ik zo weer een keer met mijn vader Danny op het veld sta", zo doelde hij op de eerste as sistent van Van Gaal. „Nee, ik heb niet van hem gehoord dat ik erbij zat. Frank de Boer vertelde het me donderdagavond na Ajax te gen Vitesse. Ik heb hem toen wel meteen gebeld." Blind, die mogelijk twee jaar eer der bij Oranje debuteert dan zijn vader, lijkt achter Bruno Martins Indi de tweede linksback in het huidige keurkorps van de bonds coach. „Maar natuurlijk hoop ik te gen Italië op speelminuten", zei hij. „Ik wil graag iets laten zien", aldus de verdediger die nog deze maand met Ajax praat over verlen ging van zijn aflopende contract. Doelman Michel Vorm meldde zich niet in het trainingskamp van Oranje. De keeper van het En gelse Swansea City heeft last van een knieblessure, zo meldde de KNVB. Hef Nederlands elftal oe fent woensdag in Amsterdam te gen Italië. Bondscoach Louis van Gaal roept geen vervanger op, waardoor de selectie nu uit negentien spelers bestaat. Van alle geselecteerde spelers ver schenen maandagavond alleen de doelmannen Kenneth Vermeer en Tim Krul op het trainingsveld in Katwijk. De overige spelers oe fenden in de sportzaal van Hotel Huis Ter Duin in Noordwijk, al ja ren de vaste verblijfplaats van Oranje in Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31