Middelburg propageert duurzaam winkelen KRAS.NL OM wil frauderende glazenwasser opsluiten WALCHEREN 27 Ondernemersplein flvM 30 seconden kussen voor gratis etentje Speeddate etentje in 't Gasthuis El Amante geeft gratis tangoles Regendouche bij Sanidrome Arpas Zie: www.kras.nl waarom zou je meer betalen ■ifc- cL DINSDAG 5 FEBRUARI 2013 Logus bouwmaterialen is één van de bedrijven op Walcheren waar je kunt winkelen met de Duurzame Waardekaart. Het bedrijf geeft kaarthouders tien procent korting op isolatiematerialen. Daar loopt het nog niet storm op, want nog maar weinig mensen hebben zo'n kaart, foto Lex de Meester door Henk Postma MIDDELBURG - Het loopt nog niet storm met koopjesjagers die wap perend met hun Duurzame Waar dekaart kortingen bedingen op 'producten die waarde hechten aan mens, dier en milieu'. Maar als het aan de gemeente Middel burg ligt, verandert dat snel. Alle 450 medewerkers van die ge meente kregen de afgelopen da gen zo'n waardekaart. Daarmee is het aantal kaarthouders in Zee land in één klap verdubbeld. Mis schien maken gemeenten als Goes en Veere binnenkort een soortgelijk gebaar. Daarover is on langs oriënterend gesproken, zegt marketing- en communicatieadvi- seur Margot Verhaagen van De Kleine Aarde, die de Duurzame Waardekaart landelijk uitrolt, sa men met partners als de ASN Bank, de Nederlandse Spoorwe gen en BCC-consumentenelektro- nica. Kaarthouders krijgen bij aan gesloten bedrijven kortingen of aanbiedingen bij aankoop van 'duurzame alternatieven voor gangbare producten': van bood schappen tot kleding, cosmetica, cadeaus of vakanties. Met Middelburgs gemeenteperso- neel erbij telt Zeeland nu bijna duizend kaarthouders. Die kun nen terecht bij een twintigtal be drijven. Die geven kaarthouders korting - meestal tien procent - of een presentje bij aankoop van be paalde producten. Zo geeft Logus bouwmaterialen in Vlissingen tien procent korting op alle isolatiematerialen, en doet het cateringbedrijf Rode Rozen en Tortilla's in Middelburg een borrelassortiment cadeau. Op Walcheren doen ook bedrijfjes mee als het Suukermeisje, dat van uit Sint Laurens 'duurzame' lek kernijen verkoopt als taarten en cupcakes. Kaasboerderij Schellach geeft korting op overjarige kaas. In Middelburg doen ook de Duur zame Boeketterie mee, het Zeeuws Museumcafé en winkels of activiteiten die vallen onder het label 'Winkel van Waarde'. Belangstellenden kunnen een Duurzame Waardekaart kopen voor vijf euro. Personeelsleden van de gemeente Middelburg heb ben er nu gratis eentje op zak. De gemeente start daarmee een offen sief om te komen tot een 'ener gie- en klimaatvriendelijk beleid'. www.duurzamewaarde- kaart.nl/zeeland WALCHEREN Tijdens het Valentijnsdiner op 14 februari vindt een kus- wedstrijd plaats in de restau rants van Du Commerce Middelburg en Zuiderduin Westkapelle. Wie van de etende stellen elkaar exact dertig seconden kust of hier het dichtstbij zit, krijgt het diner cadeau. Deelname is niet verplicht. MIDDELBURG Resto VanHarte houdt 12 fe bruari een 'eet en date'-ma- rathon in 't Gasthuis, Noord- poortplein 2. Er staan tafels waaraan je kan praten met een andere gast. Na enkele minuten wisselt iedereen van plaats om weer iemand anders te ontmoeten. Tus sendoor is er eten. Reserve ren: www.restovanharte.nl VLISSINGEN Tangoclub El Amante start het seizoen woensdag in Ci ne City met een gratis les Ar gentijnse tango, bedoeld voor wie er kennis mee wil maken, als koppel of alleen. Aanvang 20.00 uur. Op 13 fe bruari gaat een cursus van start. Er is vooral behoefte aan mannen alleen. Info: www.el-amante.nl MIDDELBURG Wie dit jaar bij Sanidrome Arpas in Middelburg een complete badkamer koopt en laat installeren, krijgt een Hansgrohe regen douche cadeau. Het bedrijf viert daarmee dat het nu vijfjaar actiefis aan de Mor tiereboulevard, en dat de for mule twintig jaar bestaat. hotel Tusan Beach in Kusadasi vliegreis Amsterdam-Izmir alléén vandaag 50 korting p.p.! BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm door Emile Calon 'rijzen zijn p.p.. lenzi MIDDELBURG - Soms kwam een gla zenwasser (44) in Vlissingen of Middelburg op een adres waar zijn diensten niet op prijs werden gesteld omdat de bewoners al eens eerder waren opgelicht door een glazenwasser. „Waarschijnlijk was ik daar al eens geweest", zo zei maandag een 44-jarige man uit Wissenkerke die voor de recht bank moest verschijnen voor frau de. Als glazenwasser inde hij op tal van plaatsen wel geld, maar ble ven de ramen vuil. Hij gebruikte het geld vooral om crack te ko pen. Maar, zo zei hij tegen de rech ter, ook om eten, drinken en ben zine te kopen voor zijn - gestolen - brommer. De man, fors ge spierd, gaf ook aan dat hij een keer uit Vlissingen was verdwe nen zonder de ramen te lappen omdat hij bang was. Want hij ope reerde, zo zei de man, in een heel gevaarlijke buurt waar velen wor den beroofd. „Ik was bang dat ik een mes tussen mijn ribben zou krijgen." De man gaf ook toe dat hij op 2 de cember van het vorige jaar had in gebroken in de kantine van de voetbalvereniging Kortgene. Zijn buit: 11 Nutsen, 17 Marsen, 19 Snickers en 9 Twixen, en wat ener giedrankjes. Hij liet weten dat hij zich schaamde voor die daad. „Ik weet ook niet waar ik toen mee bezig was. Het was gewoon stom." Officier van justitie G. van der Hofstede eiste dat de man twee jaar opgenomen wordt in een In richting voor Stelselmatige Da ders. Volgens de officier is de Wis- senkerkenaar bekend bij politie en het Openbaar Ministerie en heeft hij al een aantal malen in de cel gezeten, zonder dat dat in vloed heeft gehad op zijn crimi neel gedrag. De verdachte erkende dat hij hulp nodig heeft, maar hij wilde niet in zo'n ISD-inrichting opgeno men worden, omdat hij dat niet de oplossing voor zijn problemen vindt. Hij wil niet gedwongen worden, zo zei hij tegen de rech ters. De rechtbank doet uitspraak op 18 februari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27