Schaakduel eindigt in matpartij PZC Militairen beveiligen Sloehaven Hoogerland zwaargewond bij ongeluk 'Dominee mag zeggen wat hij wil over Ramp' Word ook abonnee! Acht ton aan Europese landbouwsubsidies naar behoud religieus erfgoed DE STELLING UW MENING 510 reacties Het is goed dat Dijsselbloem de SNS-bank nationaliseert Ga naar www.pzc.nl/abonneren BERKEL-ENSCHOT - Bij schaakclub De Stukkenjagers zitten ze er be hoorlijk mee in hun maag. Een van hun leden, een 27-jarige Til- burger, sloeg zaterdagmiddag tij dens een schaaktoernooi zijn te genstander uit Eindhoven met een glas of mok tegen het hoofd. Ge volg: een hersenschudding. De schaakpartij in Hotel De Drui ventros in Berkel-Enschot liep rond half drie uit de hand. Volgens medeorganisator Frans Deckers van schaakclub De Oude Toren, was de Tilburger in de pau ze van het Rapidschaaktoernooi even bij een boekenkraam gaan kij ken. De man was te laat terug voor het begin van zijn partij. De tegen stander, de Eindhovenaar, had ge heel volgens de regels de schaak- klok al gestart. Deckers: „Daar maakte die man al stampij over. De wedstrijdleiding besloot de partij opnieuw te star ten, terwijl dat reglementair eigen lijk niet hoeft." Ook de Eindhove naar vond het er niet eerlijk aan toegaan. Uiteindelijk zou de Tilbur ger hebben verloren en door het lint zijn gegaan. Hij sloeg de Eind hovenaar tegen het hoofd en zou zich kort daarop uit de voeten heb ben gemaakt. Het slachtoffer werd overgebracht naar het ziekenhuis. <9 E MAANDAG 4 februari 2013 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 255e jaargang nr. 29 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 Wisselvallig, Geld EU naar kerk DEN HAAG - In 2011 is minstens acht ton aan Europese landbouw subsidies uitgekeerd aan Neder landse kerkgemeenschappen en stichtingen ter behoud van reli gieus erfgoed. Van dat geld werd onder meer een mortuarium ge bouwd. Dat leert onderzoek van deze krant. De bedragen gingen naar de ver bouwing of het onderhoud van kerken en een synagoge. Ook ging er steun naar kerkgemeenschap pen die akkerland of bossen exploi teren of beheren. Veel van de sub sidies worden uitgekeerd ter verbe tering van de 'leefkwaliteit op het platteland', een onderdeel van het Europese landbouwsubsidiebeleid dat steeds belangrijker wordt. Ook onder meer polsstokver- springverenigingen, een sjoelclub en honden- en paardrijclubs ont vingen landbouwgeld uit Brussel. „Idioot", reageert Tweede Kamer lid Michiel Servaes (PvdA). „De de finitie van plattelandsontwikke ling wordt wel erg ver opgerekt. Landbouwsubsidies zijn ooit inge voerd om voor voedselzekerheid te zorgen in Europa en boeren te beschermen tegen te grote prijs- schommelingen. Tegenwoordig gaat veel subsidie naar natuurbe scherming en leefbaarheid van het platteland. Op zich niet erg, maar de criteria moeten worden aange scherpt en het budget moet om laag. Nu lijkt het wel of het geld een besteding zoekt." Donderdag wordt in Brussel het debat over de meerjarenbegroting hervat. In no vember liep de Europese top over het EU-budget voor de jaren 2014 tot 2020 uit op een mislukking. EU-president Van Rompuy wilde meer geld voor de begroting, maar daar waren met name Groot-Brit- tannië, Nederland en Finland fel op tegen. Van de duizend miljard euro in de Europese begroting gaat driekwart op aan landbouwsubsi dies en regionale ontwikkeling. pagina 7: bijna ton voor kerk Colijns- plaat MIDDELBURG - Wielrenner johnny Hoogerland is zondagmiddag in Spanje zwaargewond geraakt bij een botsing met een auto. De Zeeuwse profwielrenner van Vacansoleil werd aan het begin van een training aangereden door een auto, die de wielrenner over het hoofd zag. Hoogerland is met vijf gebroken ribben, vier gebro ken ruggenwervels en een scheur in z'n lever opgenomen in het zie kenhuis van Villajoyosa, bij Beni- dorm. De inwoner van Langeweegje ligt op de intensive care. Opereren is voorlopig niet aan de orde. Hij moet voorlopig één week stillig gen. Hoe lang Hoogerlands herstel gaat duren, is onbekend. pagina 28: Hoogerland kan voorsei zoen vergeten NIEUWDORP - De Sloehaven was het afgelopen weekeinde een van de best beveiligde gebieden van Nederland. Bij elke invalsweg naar het Sloege- bied stond een post opgesteld met militairen die al het ingaande verkeer controleerden. Ook het spoor en andere plekken aan de rand van het ha vengebied werden gecontroleerd. Mensen moes ten zich kunnen identificeren. De militairen wa ren daar in het kader van de oefening Wake Up 2013, die al een poosje in Zeeland aan de gang is. In het Sloegebied is in het kader van de oefe ning sprake van een terroristische dreiging. Van daag wordt de oefening weer wat realistischer als meer militairen en voertuigen, waaronder heli kopters, worden ingezet. foto Izaak Verkeste TrmiiiiiimMMiiTrir'iirTiMiiiiiitt-iiiiiiimi-Pirmy ïii^imiiiii'iiriiiiiiiiiiiiiirMnMiBiiiiirTr^oiiiwnifMiriiMiiiiTiiiifliof ww»»11 ibhmbiimiiiwwiiiiiii STAVENISSE - Het gemeentebestuur van Tholen wil zich niet be moeien met de inhoud van tek sten die worden uitgesproken tij dens herdenkingen. Dat zegt burgemeester Willem Nuis. Hij reageert op de uitspraken van dominee Quist tijdens de her denking van de watersnoodramp afgelopen vrijdag. Quist zei daar dat God met de Ramp mensen tot bekering had willen aanzetten. En dat vanuit dat oogpunt de Ramp nog niet genoeg pijn had veroor zaakt. De herdenking in Stavenisse was betaald door de gemeente. pagina 15: 'Geen invloed op inhoud herdenking' Woorden dominee Quist raken me niet Reageer op pzc.nl eens ■■■■■■MMi 48% oneens 52%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1