81 buitenland Doden in Ankara bij aanslag ambassade VS Explosie in Mexico-stad Pools rijexamen moeilijker effeweg.nl supervoordelige busreizen - -049. De mooiste busreizen voor de beste prijs! Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 Vele opstapplaatsen! effeweg.nl GRATIS BROCHURE 2013 zaterdag 2 februari 2013 WKÊÊÊKÊÊKKÊKÊÊÊÊÊÊÊ(ÊÊÊÊM IHHBHHMMHMNMMNIMM "SS&S&A MMMMMMMMMHMMR ANKARA - Bij een zelfmoordaan slag op de Amerikaanse ambassa de in de Turkse hoofdstad Ankara zijn gisteren zeker twee mensen omgekomen. De dader doodde een Turkse beveiliger van het pand. Een vrouw raakte zwaar ge wond en twee andere beveiligings beambten lichtgewond. Dat meld de het stadsbestuur van Ankara. De Turkse televisie liet beelden zien van een beschadigde muur van een wachtershuis bij een zij-in gang van het ambassadegebouw. De Amerikaanse ambassade is ge vestigd in de wijk waar ook Frank rijk en Duitsland vertegenwoor digd zijn. MEXICO-STAD - Bij een explosie in het hoofdkwartier van de Mexi caanse staatsoliemaatschappij Pétroleos Mexicanos (Pemex) zijn donderdag (lokale tijd) in Mexi- co-Stad zeker 32 doden en meer dan 120 gewonden gevallen. Gevreesd wordt dat er nog slacht offers in het puin liggen. Ruim 50 gewonden werden gisteren nog in ziekenhuizen behandeld. Het is een raadsel waardoor er op de lagere verdiepingen van de wol kenkrabber van Pemex een grote De Amerikaanse autoriteiten heb ben gisteren opgeroepen tot nader order niet naar de consulaten van de VS in Turkije te gaan. Ze vre zen meer aanslagen. De actie in Ankara geldt als een terroristische aanslag die door de Amerikaanse en Turkse instanties wordt onderzocht. De dader was waarschijnlijk een lid van een ex treem-linkse Turkse groepering, meldden Turkse media. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gisteren Amerikanen in Turkije gewaar schuwd voorzichtig te zijn en on rustige plaatsen en demonstraties te mijden. ontploffing was. De Mexicaanse president Enrique Pena Nieto heeft gisteren beklemtoond dat de zaak wordt onderzocht en dat spe culeren geen zin heeft. De produc tie lijdt niét onder de ontploffing in het kantoor. In september kwamen 30 mensen om door een explosie bij een gasin stallatie in Noord-Mexico. Pemex is in maart 1938 opgezet toen de linkse president Lazaro Cardenas del R10 de hele oliesec tor in één klap nationaliseerde. door onze correspondent Michiel van Blommestein LODZ - 'Wanneer u door een ander wordt afgesneden binnen de be bouwde kom, A) dient u uw snel heid te matigen, B) mag u lichtsig nalen afgeven, C) mag u toeteren.' Het is een willekeurige vraag uit een oud Poolse theorie-examen rij vaardigheid. De cursist kan (vaak: moet) meerdere antwoorden aan vinken. Het juiste antwoord op de genoemde vraag is dan ook A, B én C; eentje niet aanvinken en het is fout. Polen mogen een slechte naam hebben op de weg, aan de moei lijkheid van het examen ligt het niet. Eerder deze week concludeer de de Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid dat de rijexamens in Oost-Europese landen niet onderdoen voor de Ne derlandse. J)e schrijver van dit arti kel (bijna Sertien jaar rijervaring) zakte als een baksteen voor een Pools online proefexamen. Toch vallen in Polen jaarlijks tus sen de 3.000 en 4.000 dodelijke slachtoffers bij verkeersongevallen. Dat is per hoofd van de bevolking twee keer zo veel als het Europese gemiddelde. Daarom heeft Polen, naast het plaatsen van nieuwe per manente flitscamera's, de rijvaar- digheidseisen verder aangescherpt. Per 19 januari gelden nieuwe regels voor het theorie-examen. Hoewel de drie mogelijke antwoorden zijn vervangen door een eenvoudig In het Poolse verkeer vallen jaarlijks 3.000 tot 4.000 doden, twee keer zo veel als het Europese gemiddelde. foto Piotr Polak/EPA 'ja-nee', wordt veel vaker een speci fieke situatie getoond. Het aantal vragen is uitgebreid naar 32, het aantal toegestane fouten is gelijk gebleven (twee), net als de tijdsli miet van 25 minuten. Ter vergelijking: Nederlandse cur sisten mogen vijf fouten maken in veertig vragen. De slagingscijfers direct na de in voering logen er niet om: waar eerst gemiddeld 75 procent voor de theorie slaagde, was dat onder de eersten die het examen 'nieuwe stijl' moesten afnemen slechts 25 procent. Op meerdere plaatsen werd ge meld dat niemand van de eerste groep het examen doorstond. „Het probleem met het oude sys teem was dat cursisten vaak de vra gen gewoon uit hun hoofd leer den", zegt rijschoolhouder Arkadi- usz Kanicki (30). De complete vra- gendatabase bestond uit iets meer dan vijfhonderd vragen, met stati sche foto's. De nieuwe database be staat uit meer dan 1.300 vragen, met filmpjes. „Ze worden nu ge dwongen de verkeersregels te le ren, dus dat is een goede zaak." Of het daadwerkelijk lukt het aan tal ongelukken te verminderen, be twijfelt Kanicki. „De slechte we gen zullen een grote rol blijven spelen, en de losse omgang met de snelheidsregels zal ook niet zo maar verdwijnen." Berlijn voorjaarsaanbieding Dalmatische Kust, Sibenik en Opatija vanaf ^69,- 5 daagse busreis Vertrek: 18 mrt, 1, 15 apr Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet Begeleiding door uw chauffeur/reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar 5 daagse busreis Vertrek o.a.: 18 mrt, 29 apr, 13 mei, 22 juli, 5 aug, 2 sept, 14 okt, 11 nov Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijt- en dinerbuffet Gevarieerd avondprogramma Gebruik van het zwembad Begeleiding door uw chauffeur/reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Lake District, Yorkshire en Londen Kroatië, Dubrovnik 8 daagse fietsreis Vertrek: 10 mei, 5 juli, 23 aug Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijtbuffet en diner Fiets- begeleiding Fietsroutes Gebruik van fietshelm Begeleiding door uw chauffeur/reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar 8 daagse busreis Vertrek: 7 juni, 26 juli, 23 aug Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijt en diner Overtocht of via Eurotunnel v.v. Stadswandeling York o.l.v. gids Begeleiding door uw chauffeur/reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar 15 daagse busreis Vertrek: 1 apr, 14 okt Inclusief: 14 hotelovernachtingen 14x ontbijt en diner Begeleiding door uw chauffeur/reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar 15 daagse busreis Vertrek o.a.: 1 apr, 27 mei, 17 juni, 22 juli Inclusief: 14 hotelovernachtingen 14x ontbijt en diner Stadsrondrit Barcelona en Madrid o.l.v. gids Stadswandeling Sevilla en Córdoba o.l.v. gids Begeleiding door uw chauffeur/reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar vanaf 22 daagse busreis Vertrek: 29 apr, 23 sept, 14 okt Inclusief: 21 hotelovernachtingen 21x ontbijt en diner Stadswandeling Burgos, Lissabon, Sevilla, Ronda, Córdoba o.l.v. gids Stadsrondrit Barcelona o.l.v. gids Begeleiding door uw chauffeur/reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon. Exclusief excursie- en entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking. w Supervoordelige busreizen 1 IA, ik ontvang graag de nieuwe brochure: o Fietsreizen o Stedenreizen o Excursiereizen Naam 'L- AdreslPostcodePlaats Zonder postzegel opsturen naar. effeweg.nl, Antwoordnummer 778,7700 VC Nieuwleusen dhr/mevr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 8