Stratenmakers zetten eindspurt in Eerste kreeft voor Erica Terpstra SCHOUWEN-DUIVELAND Trouwdag almanak 21 Herdenken in dorpen blijft belangrijk 22 Vorstperiode zorgt voor vertraging in projecten Havenplein en Mosselboomgaard ZATERDAG 2 februari 2013 FZC door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Het wordt de komende maanden aanpoten voor de stra tenmakers op het Havenplein en de Mosselboomgaard in Zierikzee. Door de vorst en de sneeuw van de afgelopen weken, zijn de reno vaties van beide pleinen achter op schema geraakt. Het opnieuw bestraten van het Ha venplein heeft door het winterse weer een vertraging opgelopen van ruim vier weken. Aannemers bedrijf Traas en Ovaa is afgelopen maandag weer begonnen en heeft extra stratenmakers ingezet om de achterstand zoveel mogelijk in te lopen. Door de vorst is de plan ning gewijzigd en kan het ver nieuwde Havenplein eind april worden opgeleverd. Winkeliers zijn tijdens bouwvergaderingen via hun vertegenwoordigers op de hoogte gesteld van de vertraging. De verlate oplevering is slecht nieuws voor de marktkooplieden. Die moeten nu uitwijken naar de Balie, maar daarover is veel onte vredenheid. De gemeente overlegt binnenkort met vertegenwoordi gers van de weekmarkt over de ge volgen van de vertraging. Dit jaar wordt overigens alleen het Havenplein en een stukje Haven park rond de muziektent aange pakt. Wanneer de rest van de Ha venpark aan de beurt is, kon een woordvoerder van de gemeente niet zeggen, maar het wordt in elk geval 2014 of later. Ook de aannemer die de Mossel boomgaard onder handen neemt, ondervindt hinder van de vorstpe riode. De geplande opleverdatum van het vergrote parkeerterrein, 29 maart, blijft overeind maar dan is nog niet de hele Basterstraat op nieuw bestraat. Het gedeelte tus sen de inrit van het parkeerterrein en de Hoge Molenstraat wordt la ter afgewerkt, evenals zaken als be planting. Na de herinrichting kun nen er veel meer auto's op het par keerterrein staan. Met de herinrich ting wil de gemeente verder de ver keersveiligheid voor fietsers en voetgangers en de 'sociale veilig heid' verbeteren. Aannemer Traas en Ovaa heeft extra stratenmakers ingehuurd voor de herinrichting van het Havenplein in Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - Erica Terpstra neemt donderdag 28 maart de eerste Oos- terscheldekreeft in ontvangst. Die dag wordt in Zierikzee het kreeftenseizoen geopend. De ex-zwemkampioene, ex-staatsse cretaris en ex-voorzitter van het Olympisch comité brengt de eer ste kreeft in een helikopter naar de veiling in Colijnsplaat. De op brengst van de veiling is voor het Liliane Fonds voor gehandicapte kinderen in ontwikkelingslanden. De representatieve taak van de kreeftenvissers wordt dit jaar voor het eerst vervuld door Gerrie van den Hoek uit Moriaanshoofd. Hij vervangt Zierikzeeënaar Jan van Westenbrugge, die sinds het begin van de officiële openingen in het jaar 2000 de kreeft opviste. De dan pasbenoemde nieuwe commissa ris van de koningin, Han Polman, is ook aanwezig. Hij gaat in het co mité van aanbeveling Karla Peijs vervangen. Het kreeftenseizoen duurt vanaf dit jaar ook een paar dagen langer. Het was altijd van 1 april tot en met 15 juli en loopt nu vanaf de laatste donderdag van maart tot en met 15 juli. Daarmee is de visserij tijdens de opening gelegaliseerd. Tip? redactie@pzc.nl Het Terneuzense echtpaar had vori ge week zaterdag vanuit het apparte ment op de zeedijk maar weinig zicht op de Westerschelde. Zuid-Be veland was verstopt achter dichte mist. Zelfs kinderen die op nog geen twintig meter afstand door de sneeuw rollebolden, waren alleen maar te zien dankzij hun felgekleur de jassen. Hoe anders was het precies veertig jaar geleden, toen ze elkaar het jawoord gaven. „Was het toen ook van dat rotweer?", wilde hun dochter weten. „Welnee, helemaal niet. Het was prachtig weer. Wacht, ik zal het je eens laten zien." Moeder pakte de trouwfoto als be wijsmateriaal, maar dochter was niet erg overtuigd. „Het weer was toen in elk geval erg zwart-wit."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 89