spectrum Sander Dekker SN w Zaterdag 2 februari 2013 Geboren op 9 februari 1975 in Den Haag. Goeide op in de Haagse wijk Transvaal en later in Zoeter- meer als oudste zoon in een gezin met drie kinderen. Studeerde bestuurskunde in Leiden. Werd daar aanslui tend onderzoeker en do cent. Kwam in 2003 in de Haagse gemeenteraad voor de WD. In 2006 werd hij wethouder van Onderwijs, Jeugd en Sport en in 2010 van Financiën en Stadsbeheer. Sinds 5 november staatsse cretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Woont in Den Haag samen met zijn vriendin Marieke. wijs en een diploma zijn het belangrijkste dat de staat een kind kan meegeven." Samen met Lodewijk Asscher van de PvdA wordt Dekker als het nieuwe politieke ta lent van dit kabinet gezien. De onderwijs man is de jongste, Asscher - nu minister van Sociale Zaken - is een halfjaar ouder. „We komen allebei uit de lokale politiek, hébben ons met veel dezelfde sociale the ma's bezig gehouden. Ik weet niet of wij de politici van de tóekomst zijn, we weten in elk geval allebei van aanpakken." Hoewel Dekker denkt dat hij ook prima staatssecretaris had kunnen zijn in het vori ge kabinet met CDA en gedoogsteun van de PW - 'ik heb geen moreel oordeel over andere partijen, het gaat om wat je kunt bereiken' - is hij blij met de PvdA. De combinatie is hem niet vreemd. „In de gemeenteraad van Den Haag zijn we al zo'n 25 jaar tot elkaar veroordeeld. Dan weer is de een iets groter, dan de ander. Wij hebben dezelfde mentaliteit: we moe ten vooruit met dit land. Dat is het belang rijkste, ook al verschil je op veel punten van mening. Óp het gebied van onderwijs zitten Jet (Bussemaker, minister van On derwijs, red) en ik trouwens meestal op één lijn." Zo ook wat betreft het afschaffen van de studiefinanciering. Dat een leenstel sel excellente studenten afschrikt, denkt Dekker niet. Hij ziet het als een extra moti vatie. „In mijn tijd maakte het niet uit wat je studeerde, als je maar op de universiteit zat. Dat is over. Je moet bewuste keuzes maken, negens halen in plaats van zevens om je te onderscheiden van anderen." Was die cultuur destijds zoals nu, dan had Dekker zelf ook beter zijn best gedaan. *„Ik had zeker meer kunnen bereiken. Maar dat betekent niet dat ik verder was gegaan in de wetenschap, ik ben een politicus." Of de 37-jarige dat ook blijft, weet hij niet. „Ik sluit niet uit dat ik Kamerlid word als de WD niet meer regeert, of het bedrijfsle ven inga, mits er een maatschappelijke be lang aanzit. Ik wil geen koekjes verkopen, om zoveel mogelijk koekjes te verkopen. Maar ik heb nog nooit aan carrièreplan ning gedaan, het komt op mijn pad. Wat dat betreft ben ik wel het zondagskind dat mensen in mij zien." reageren? spectrum@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65