361 sport De Nooijer niet blij met voorbereiding Gertjan Verbeek laakt PSV's ultieme poging om Maher te kopen Dertien clubs verplicht op kunstgras Hoek en Kloetinge pakken draad weer op Arjan van der Smissen stopt ermee Trainer zet vraagtekens bij beleid rond kunstgras zaterdag 2 februari 2013 alkmaar - AZ-trainer Gertjan Ver beek is niet erg te spreken over de handelwijze van PSV in de trans ferzaak rond Adam Maher. De Eindhovense clubleiding deed don derdag enkele uren voor het ver strijken van de transferdeadline nog een poging de jonge midden velder te contracteren. PSV deed telefonisch een ultieme poging om Maher (19) tussentijds binnen te halen, voor een bedrag van naar verluidt 6,5 miljoen euro. „Dat lijkt mij niet meer dan een poging om bij Adam in een goed blaadje te komen", aldus Verbeek. „Maar volgens mij is het tegenover gestelde bereikt. Als je op zo'n mo ment met zo'n bod komt, kun je beter niets van je laten horen." De AZ-coach, die vanavond met zijn ploeg thuis aantreedt tegen FC Groningen, is sowieso niet en thousiast over clubs die te elfder ure een speler wegkapen. „Want als verkopende club heb je dan wel je geld binnen, maar je kunt niks meer doen. Zo ging het ook met Ajax begin dit seizoen. Dat meldde in mei belangstelling te hebben voor Niklas Moisander, door Rudy Boogert Adam Maher speelt de rest van het seizoen gewoon voor AZ. Een poging van PSV om de middenvelder vast te leggen mislukte. foto anp liet vervolgens de hele vakantie niks van zich horen, scharrelde on dertussen met Nick Viergever en deed vervolgens in de laatste week van de transferwindow een bod. Het getuigt van weinig fatsoen." Door het behouden van Maher en het aantrekken van Willie Over toom (Heracles Almelo), Jonas Heymans (Lierse SK) en Aron Jóhannsson (AGF Aarhus) is AZ goed uit de transferperiode gerold. Verbeek: „Ik denk dat we er ster ker op zijn geworden. Het was de bedoeling dat de concurrentie toe nam, ik denk dat dat is gelukt. Er is vers bloed in de groep gekomen. We hebben weloverwogen jon gens op kunnen halen, die we ko mende zomer hadden willen vast leggen. Toen de mogelijkheid zich voordeed, hebben we dat kunnen vervroegen." Ondanks de komst van het trio nieuwkomers verandert de trainer vooralsnog niets aan zijn basisfor matie. Net als afgelopen dinsdag te gen FC Den Bosch zit Overtoom vanavond op de reservebank. De andere twee aanwinsten zitten nog niet bij de wedstrijdselectie. middelburg - Hoofdklasser Goes vervolgt de voetbalcompetitie zon dag met een thuiswedstrijd tegen Someren. Het hoofdveld van de Bevelandse club zal vermoedelijk niet bespeelbaar zijn, waardoor de wedstrijd op het kunstgras ge speeld moet worden. En daar zijn ze bij Goes niet gelukkig mee, ver telde trainer Gérard de Nooijer vrijdag. „We hebben een minima le voorbereiding gehad." De Nooijer heeft weinig begrip voor de gemeente Goes die tijdens de sneeuwperiode de kunstgrasvel den niet sneeuwvrij maakte. „De risico's zijn echter groter dan het plezier", oordeelde de Goese wet houder Jo-Annis de Bat. Het ver wijderen en aanbrengen van rub ber is kwets- en kostbaar, de on dergrond kan gevaarlijk glad wor den en een schuifmachine kan het kunstgras beschadigen. Na overleg met de leveranciers wenste de ge meente die risico's niet te nemen. Goes prijst zich gelukkig dat het wel terecht kon in Vlissingen, waar de gemeente het kunstgras wél sneeuwvrij maakte. De club heeft er één keer getraind en één wedstrijd gespeeld. Die werd afge lopen zondag gespeeld tegen Ter- neuzen (4-1-zege). Daarin raakte Goes wel topscorer Yves Nyemb kwijt. Hij ging door zijn enkel en zal door een verrekking nog zeker zo'n twee a drie weken uit de rou latie zijn. Deze week kon Goes weer wel op het eigen kunstgras terecht, maar De Nooijer houdt een nare bij smaak over aan de afgelopen perio de. „Wat heeft het voor nut om nu te gaan voetballen? Wij heb ben nog een aantal keren kunnen trainen, maar er zijn ook clubs die helemaal nog niet op het veld zijn geweest. En de redenen die de KN VB nu noemt om bij een afgelas ting op kunstgras te voetballen, zijn kul." Die redenen zijn te lezen op de si te van de voetbalbond: 'Op deze manier probeert de KNVB zowel midweekse wedstrijden te voorko men, de laatste twee competitie ronden gelijktijdig te laten spelen als ook het verschil in aantal ge speelde wedstrijden binnen de poules zo klein mogelijk te hou den.' Gérard de Nooijer: „De com petities gaan er juist scheef door lo pen. Wij hebben nu al een wed strijd meer dan sommige andere clubs." De wedstrijd tegen Someren is meteen weer een belangrijk duel voor Goes. De tegenstander staat laatste in de hoofdklasse B van het zondagvoetbal met vijf punten minder dan Goes, maar heeft ook een duel minder gespeeld. „We kunnen de afstand met de onder ste groter maken", beseft De Nooijer. De onderlinge verschillen zijn beperkt: de nummers negen tot en met dertien (Goes staat twaalfde) staan binnen twee pun ten van elkaar. De aftrap is zondag om 14.30 uur. Het is nog niet duidelijk of Goes op het kunstgras bij de kleedka mers (veld 2) of voor de kantine van Robur (veld 3) zal spelen. door Rudy Boogert middelburg - Wat een timing. Eer der deze week werden de voetbal clubs door de KNVB verplicht om vanaf 1 februari bij een incidentele afgelasting van het hoofdveld (van natuurgras) met het eerste elftal uit te wijken naar kunstgras. Door het winterse weer gevolgd door een natte periode krijgen de clubs daar dit weekeinde meteen mee te maken. Dertien Zeeuwse clubs hebben de verplichting bij een thuiswedstrijd uit te wijken naar het kunstgras. Dat zijn Bruse Boys, Krabbendijke, RCS en de clubs in Goes (drie), Vlissingen (vier) en Middelburg (behalve Jong Ambon). Komt er geen algehele afgelasting dan spe len deze teams dit weekeinde so wieso als ze een thuiswedstrijd hebben. Hetzij op natuurgras, maar bij afgelasting op kunstgras. In de regio's Zeeuws-Vlaanderen en Tholen zijn geen verenigingen die de beschikking hebben over kunstgras. Bij Terneuzen hoor je de afgelopen dagen daardoor het woord 'competitievervalsing' rond zingen. De club speelt zondag te gen RCS, vermoedelijk op kunst gras waarop de thuisclub wekelijks traint, en waant zich daardoor in het nadeel. De voetbalbond gelast te vrijdag de wedstrijden in de B-categorie af in het distict Zuid 1 waarvan Zeeland deel uitmaakt. Deze categorie betreft het reserve voetbal lager dan de derde klasse, het vrouwenvoetbal lager dan de tweede klasse, het jeugdvoetbal la ger dan de eerste klasse.In de A-ca tegorie werden in ook al verschei dene wedstrijden van Zeeuwse standaardteams afgelast. Zaterdagvoetbal. Tweede klasse E: Ar- nemuiden-WC'68, Duiveland-Seroos- kerke, Oostkapelle-Dauwendaele, Zaamslag-Bruse Boys. Derde klasse A: De Noormannen-De Meeuwen. Derde klasse B: Rillandia - Yerseke. Vierde klasse A: Hoedekenskerke-Co- lijnsplaatse Boys, Waarde-Vlissingen. Vierde klasse B: Brouwershaven-Vrede rust. Vrouwenvoetbal. Hoofdklasse: Oost- kapelle-HTC. Zondagvoetbal.Vierde klasse A: Bier- vliet-Steen, Philippine-Sluiskil. Vijfde klasse A: Schoondijke-Croede en Corn Boys-Vogelwaarde. door Rudy Boogert en Barry van der Hooft middelburg - Drie weken na de derby Hoek-Kloetinge (0-1) hopen de twee Zeeuwse zaterdag-hoofd klassers de draad weer op te kun nen pakken. Voor Hoek staat het thuisduel met de ongeslagen koplo per Excelsior Maassluis op het pro gramma, Kloetinge moet op be- zoek bij Stedoco. Vanuit Hoek was het de afgelopen weken opmerkelijk stil. De club haalde er de afgelopen jaren tij dens de januarimaand steevast een paar spelers bij en nam dan ook meteen afscheid van een paar voet ballers. De Zeeuws-Vlaamse club brak nu met die traditie, al was er nog wel beweging rond een poten tiële aanwinst. De technische com missie van Hoek aasde op een spits van het Belgische Eendracht Aalst, maar tot een overgang kwam het niet. Kenny Verhoene maakt het sei zoen dus af met de huidige selec tie. De trainer kan over een vrij wel fitte selectie beschikken en stuurt twee spelers met het twee de mee. Aanvaller Urvin van Heke len en verdediger Fabian Wilson spelen de uitwedstrijd tegen het tweede team van Nieuw Lekker- land. Wilson stond met een knieblessu re geruime tijd aan de kant. Onder zoek in het Belgische Ronse wees op 22 januari uit dat hij een ontste king op de aanhechting van de knieschijf had. Hij kreeg een injec tie en het advies om steunzolen aan te schaffen. Wilson voelt zich nu weer fit en speelklaar. Of Alain van Mieghem vanwege een blessu re inzetbaar is tegen Excelsior Maassluis, is nog onduidelijk. De voorzitter van Stedoco, de te genstander van Kloetinge, schatte de kans dat de wedstrijd vanmid dag doorgaat, op een procent of 80 a 85. „Dat is mooi", reageerde Kloe- tinge-trainer Diederik Hiensch, „want we hebben er zin in." Eer der dit seizoen speelden de clubs in Kloetinge al tegen elkaar en dat duel eindigde destijds doelpunt loos. „Ik vond het een goede, dege lijke ploeg en had verwacht dat ze in het linkerrijtje zouden mee doen." Stedoco staat echter tiende. In de laatste vier thuiswedstrijden heeft de club uit Hoornaar het flink la ten liggen. Het leed vier opeenvol gende nederlagen tegen clubs uit het linkerrijtje: XerxesDZB (vier de), Hoek (zevende), Smitshoek (vijfde) en Excelsior Maassluis (eer ste). Vandaag zal Kloetinge, de Arjan van der Smissen is gestopt met voetballen bij Kloetinge. Een combinatie van drukte op zijn werk en weinig speelminuten la gen ten grondslag aan de beslissing van de Brabantse verdediger. „Aan het einde van het seizoen zullen we op gepaste wijze afscheid van hem nemen", zei trainer Diederik Hiensch vrijdag. Van der Smissen kwam in 2007 op negentienjarige leeftijd als vervan- nummer zes op de ranglijst, er al les aan gelegen liggen om die reeks te continuëren. De club zal dat moeten doen zonder Daan Esser (geschorst). ger van Giovanni Siereveld naar Kloetinge. Hij maakt tot dat mo ment deel uit van de eerste selectie van eerstedivisionist RBC. Hij groeide uit tot een vaste waar de in de verdediging van Kloetin ge. Hij kon vrijwel altijd rekenen op een basisplaats tot hij eind vo rig seizoen een blessure opliep en zijn plaats kwijtraakte. Dit seizoen moest hij het doen met een rol als invaller.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36