Fietsenreksysteem kan eind maken aan chaos station Voorlezen vanuit de Sprookjeskoffer zeeland 125 Fel signaal Sluise raad tegen ontpoldering I Zeelandbrug nacht afgesloten Evensong in teken van 1953 1 DIT DOCUMENT HOORT THUIS IN ALLE ZEEUWSE BOEKENKASTEN Hét beeld- en verhalenboek 0Ver 'De Ramp' WATERSNOOD O kick uitgevers zaterdag 2 februari 2013 l W door Luc Oggel GOES - Een revolutionair nieuw fietsenrekkensysteem zou wellicht voorgoed een einde kunnen ma ken aan de fietsenchaos rond het station in Goes. De PvdA in de Goese gemeente raad wil dan ook dat het college van burgemeester en wethouders nagaat bij of dat systeem in Goes toepasbaar is. Spoorwegbeheerder Prorail doet proeven met het nieu we systeem in Groningen, Utrecht en Zutphen. PvdA-raadslid Marian van Heug- ten zei donderdag dat haar partij signalen bereiken dat de situatie bij de fietsenrekken 'zorgwekkend' is. „Die fietsen worden niet in de rekken geplaatst, vallen om of wor den op elkaar gestapeld. Boven dien worden de verkeerd gestalde of weesfietsen slechts eens in de drie maanden verwijderd." Naar aanleiding van een bericht in de gratis krant Spits, die melding maakte van een nieuw revolutio nair systeem dat fietsenchaos zou kunnen uitbannen, stelde Van Heugten voor om te bekijken of dat ook iets voor Goes is. Het sys teem zou goedkoper zijn dan een nieuwe fietsenstalling en met sen- 1M—1 door Femke Meijboom VLISSINGEN - De Bibliotheek van Vlissingen start met een nieuwe voorleesactiviteit, 'De Sprookjes- koffer'. De voorleesmiddagen vin den plaats op twee basisscholen en zijn bedoeld voor kinderen tus sen de 4 en de 8 jaar. Het voorlezen en de muziek op de achtergrond prikkelt de fantasie van de kinderen, ontwikkelt hen taalgevoel en geeft hen plezier. Mu ziek zal de verhalen ondersteunen en daarna kunnen de kinderen de rest van het uur gaan knutselen. Ie dere maand zal een ander sprook je centraal staan en de kinderen mogen verkleed komen. Er zal wat te drinken en wat lekkers voor ze klaar staan. Iedere eerste woensdag van de maand zijn de kinderen om 14.00 uur welkom in de mediatheek van de Open Wijkschool De Combina tie (6 februari, 6 maart, 3 april, 5 III III1» II III HU 1I1WWM1IIH1 Ml* 1 ll'llll HI II III'1! I" III 1 - SMföH door Martijn de Koning soren werken, zodat mensen kun nen zien waar er nog plek is. Wethouder Loes Meeuwisse liet weten dat het college de situatie volgt en dat er al andere klemmen zijn geplaatst. Ook zijn er twee honderd extra rekken bijgekomen. „We zijn al in overleg met Prorail om te praten over verbeteringen, met name aan de zuidkant van het station en rondom het toekom stige spoorvidaduct." Meeuwisse zei het fietsenprobleem te zullen meenemen in de verdere planvor ming voor het spoorviaduct, dat ter hoogte van de overgang in de Van Hertumweg komt. juni) in het Middengebied. Iedere laatste woensdag van de maand is de voorleesmiddag in Het Kroonju weel in Oost-Sou burg (27 maart, 24 april, 29 mei, 26 juni). De kinderen kunnen gebracht wor den om 13.45 en kunnen opge haald worden om 15.00 uur. De middagen zijn voor kinderen van alle scholen. De entree is gratis en vooraf aanmelden via de website of de mail, activiteit@spui.nl is no dig, want vol is vol. OOSTBURG - In Zeeland is genoeg grond ontpolderd. De stap van de Vogelbescherming om bij de rech ter méér ontpoldering af te dwin gen, gaat dan ook te ver. Dat laat de Sluise gemeenteraad weten aan alle betrokken instanties en over heden. Een motie met die inhoud werd donderdag tijdens een raadsverga dering gesteund door de complete Sluise raad. Wel was de meest 'groene' partij, D66, afwezig. De in diener van de motie, Adri Rosen- daal (Nieuw Gemeentebelang), sprak in een mondelinge toelich ting van 'gedram door de Vogelbe- III UW1 llflil—llllllill—MIIIIIUI 111 HMIIMIIIIHir T 'III illiii'lilirilllWll" 11" I '"ll'lilW'iHllliH' II GOES - Verkeer kan in de nacht van maandag 4 op dinsdag 5 fe bruari niet over de Zeelandbrug. De brug is afgesloten van midder nacht tot circa vijf uur 's ochtends. Verkeer wordt omgeleid over de Oosterscheldekering. Hulpdien sten zoals ambulances en brand weerwagens mogen wel over de brug. Volgens de provincie nopen de veiligheidsregels tot volledige af sluiting van de brug zodra er ge werkt wordt. scherming'. „Dit wordt toch echt te gek." Overigens gingen de Sluise coalitie partijen pas akkoord met de in houd van de motie nadat Adri Rosendaal in de toelichting een verwijzing naar ontpoldering voor project Waterdunen had verwij derd. Volgens de meeste leden van de coalitie is het omzetten van land bouwgrond naar natuur in het ge val van Waterdunen géén ontpol dering. Soortgelijke moties werden eerder al aangenomen door de gemeente raad in Hulst en, onlangs, ook al door de leden van Provinciale Sta ten. VLISSINGEN - Zondag is er een oecu menische Evensong in de Sint Ja- cobskerk te Vlissingen. In deze Evensong wordt de watersnood ramp van 1953 herdacht. De bijeen komst begint om 17.00 uur. De kor te dienst duurt ongeveer 50 minu ten. Voorganger-liturg is dominee Wim Jansen. De samenzang wordt op het orgel begeleid door Jos Vogel. De liturgische zangen worden verzorgd door 'de Evensin- gers' onder leiding van Leo Smit. Ruim duizend, foto's De Watersnood-geschiedenis in de Delta 11- De toekomst van water veiligheid Bijna 5 kilo geschiedenis 664 bladzijden dik Al 12.000 exemplaren verkocht UT-X jBKRl.Dr EN VKRIIAtliNHOKK l>WtR til' "JF estigjaar na'De Ramp' is het vuistdikke boek WATERSNOOD in woord beeld hét document over de meest aangrijpende na-oorlogse gebeurtenis in Nederland. Auteur Kees Slager doet op een indringende en vaak ook ontroerende manier verslag van De Ramp. Het beste werk van nationale en internationale topfotografen completeert dit bijna 5 kilo wegende en 664 bladzijden omvat tende standaardwerk. Ook een aantal bijzondere kleurenfoto's van De Ramp is in het boek opgenomen. Dit document is zó uniek, dat het in geen enkele Zeeuwse boekenkast mag ontbreken. WATERSNOOD bevat meeslepende verha- len en meer dan duizend foto's. De auteur schrijft over de watersnoden in lang vervlogen eeuwen. Over de vraag waaróm De Ramp van 1953 zich kon voltrekken. Over de slachtoffers, de evacuaties en over de hulpverlening die heel Nederland in grote eensgezindheid op touw zette. Over de rol van de media tijdens De Ramp. Over het dijkherstel, het Deltaplan, de door Ruben Oreel prachtig gefotografeerde gedenktekens en over het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. Kortom: WATERSNOOD is een'must' voor iedereen. De herziene uitgave van WATERSNOOD is vanaf 20 februari weer beschikbaar. U kunt het boek via onderstaande bon bestellen of online via WWW.KICKUITGEVERS.NL WATERSNOOD is ook te koop in de boekhandel. Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoonnummer: E-mail:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25