zeeland 123 Ziedende Zee Leerlingen CSW leggen krans tijdens herdenking LPM blijft zich inspannen voor terugkopen bouwput Zuidsingel Nieuw seizoen Kunst- en Cultuurroute Vlissingen Boulevard Bankert 442 Serie lezingen over Dode Zeerollen Open dag Palazzoli op Wereld Kankerdag Gratis rondleiding door Muzeeum Opfriscursus verkeer voor 55-plussers funda zaterdag 2 februari 2013 De expositie 'Ziedende Zee, Vlissingen, Ritthem en Souburg onder water 1808-1906-1944' in het Gemeentearchief in Vlissingen is te zien tot 1 april van dit jaar. Adres: Hellebardier- straat 2. Openingstijden: maandag tot en met donderdag, van 09.00 tot 16.30 uur. MIDDELBURG Het Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen houdt een serie lezingen over de Dode Zeerollen.Medewerkers van het Dé Ideale ligging voor een appartement (2000) aan de boulevard: 3e verd. met zicht over Westerschelde en het strand! Hoog génoeg voor privacy, laag genoeg voor grondcontact.Twee slaapkamers, royale woon kamer. fraaie keuken en sanitair, parkeerplaats Vraagprijs 424.500,- k.k. Qumran Instituut van de Rijksuni versiteit Groningen geven lezingen op de vrijdagen 15 februari, 22 fe bruari en 1 maart Alle lezingen vin den plaats in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg en duren van 16.45 tot 18.45 uur. Info via kzgw@zeeuwsebibliotheek.nl en op www.zeeuwsgenootschap.nl VLISSINGEN Leerlingen van de CSW Toorop tijdens de herdenking van de watersnoodramp in Ouwerkerk. foto Dirk-Jan Gjeltema De afgelopen weken schon ken de leerlingen van de drie eerste klassen van de CSW Toorop in Middelburg elke ochtend tijdens de les aandacht aan de Ramp van 1953. Vrijdagochtend mochten veertien van hen naar de herdenking in Ou werkerk. Volgens docent Aart Slab- bekoorn was het voor de leerlin gen, maar ook voor de docenten, een zeer indrukwekkende erva ring. Deze Middelburgse vestiging van de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren schenkt al vele ja ren aandacht aan de Watersnood ramp in haar lesprogramma. Jaar lijks wordt voor de eerstejaars het project 'De Ramp' georganiseerd. In dit project bezoeken de leerlin gen het Watersnoodmuseum en komen overlevenden van de ramp op school om de leerlingen over hun ervaringen te vertellen. Mede door deze speciale aandacht voor de Watersnoodramp in het lesprogramma was CSW Toorop als enige middelbare school uitge nodigd om op 1 februari de offi ciële herdenking in Ouwerkerk bij te wonen. Het Palazzolihuis Walcheren houdt maandag 4 februari een open dag. Die dag is het Wereld Kankerdag en dan wordt wereld wijd aandacht voor deze ziekte ge vraagd. Palazzolihuis Walcheren, ontmoetingsplek voor iedereen die met kanker wordt geconfronteerd, houdt een bijeenkomst van 11.00 tot 15.00 uur in het Speelhuus in Ter Reede in Vlissingen. Er zijn di verse Info: www.palazzolihuis.nl of www.wereldkankerdag.nl VLISSINGEN Het maritiem Muzeeum in Vlissin gen geeft zondag weer een gratis rondje weg. Tussen 14.00 en 16.00 uur loopt een gids in het museum. Bezoekers kunnen aansluiten om te luisteren naar verhalen over van alles dat in het Muzeeum te zien en beleven is. De rondleidingen zijn open en vrijblijvend; tussen tijds aansluiten of afhaken, is moge lijk. Meer informatie is te vinden op www.muzeeum.nl OOSTKAPELLE Stichting Welzijn Veere en Veilig Verkeer Nederland geven een ver- keersopfriscursus voor 55-plussers uit de gemeente Veere. De cursus vindt plaats in het kantoor van de Stichting Welzijn Veere in de Schoolstraat in Oostkapelle op de vrijdagen 22 en 29 maart, 5,12 en 19 april van 9.30 tot 11.30 uur. De kos ten bedragen 35 euro voor 5 lessen. Opgeven bij SWV: 0118-583687 of info@welzi j nveere.nl door Theo Giele MIDDELBURG - De Lokale Partij Middelburg (LPM) blijft ijveren voor het terugkopen van de bouw put aan de Zuidsingel door de ge meente Middelburg. De put werd in 2006 voor een sym bolisch bedrag overgedaan aan de toenmalige Walcherse Bouw Unie, tegenwoordig het bouwbedrijf He- ijmans Zuid. De WBU repareerde de put, maar sindsdien is het wach ten op bebouwing. Gezien de cri sis in de bouw is niet te verwach ten dat dit snel zal gebeuren. Het idee is nu om de put vol te storten met zand. De gemeente heeft onlangs 1,9 mil joen euro teruggekregen van de oorspronkelijke bouwer van de put. Met dat geld plus een deel van de jaarlijkse besparing van 9 ton op het budget voor het theater zou de put tegen betaling van de repa ratiekosten (2,5 miljoen euro) te ruggekocht moeten worden van Heijmans. „Financieel moet daar uit te komen zijn", verwacht Kraan. Het LPM-voorstel werd maandag door bijna de hele gemeenteraad verworpen. LPM-fractievoorzitter Piet Kraan laat het hier niet bij zit ten. Volgende week gaat hij praten met omwonenden en wil hij met een delegatie uit de buurt bij de wethouder op de koffie gaan om over de toekomst van de put te pra ten. De LPM maakt met de PvdA, CDA en WD deel uit van de coali tie die het college van burgemees ter en wethouders heeft gevormd. Binnen die coalitie wil Kraan druk zetten om toch serieus na te den ken over het weer in gemeentelij ke handen brengen van de put. Het heeft hem geïrriteerd dat bin nen de coalitie lacherig is gerea geerd op zijn voorstel. Als het aan Kraan ligt wordt er een éénlaags parkeergarage gemaakt. Dat zou hoe dan ook toch gebeuren als op de put gebouwd zou worden. MIDDELBURG - De Kunst- en Cul tuurroute Middelburg gaat een nieuw seizoen in. Tijdens de eer ste route van het nieuwe jaar, mor gen (zondag 3 februari), zullen bur gemeester Harald Bergmann en wethouder van cultuur Ed de Graaf een bezoek brengen aan en kele galeries. De voorzitter van de route, Jan Kiewiet, geeft om 13.00 uur in het pand van Jet Sondaar aan de Koepoortstraat 6 uitleg over de Kunst- en Cultuurroute. El ke eerste zondag van de maand, als het ook koopzondag is, is er een Kunst- en Cultuurroute.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23