Ondernemers blij met plan Geere 1486 stemmen vrijwilligersprijs PZC WALCHEREN Trouwdag almanak 21 Enthousiasme over verbouwing winkelgalerij tot overdekte versmarkt in Middelburg Ongewenst water in stad Huwelijk moet wijken al eeuwen thema 22 voor Formule I 32 ZATERDAG 2 februari 2013 Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - De stemming voor de PZC Publieksprijs voor de Jon ge Vrijwilliger is gesloten. En de elf genomineerden blijken over veel fans te beschikken. In drie we ken tijd is maar liefst i486 keer ge stemd op de elf kandidaten. Werd de afgelopen weken een paar keer een tussenstand gemeld, nu kan dat uiteraard niet. De eind uitslag blijft geheim tot dinsdag 12 februari, als 's avonds in de schouwburg in Middelburg de prijs wordt uitgereikt. Opvallend was dat na het melden van tussen standen in de krant de achterban van de nummer twee zorgde voor een heuse inhaalslag. Zo wisselden de koplopers elkaar af. De PZC Publieksprijs voor de Jon ge Vrijwilliger is een iPad-mini, in clusief een gratis jaarabonnement op de iPad-app van de PZC. Naast deze publieksprijs zal één van de elf genomineerde jongeren ook een Lange Jan Award winnen. De Lange Jan Awards zijn een initia tief van de Stichting Welzijn Mid delburg en de gemeente. Er zijn vier categorieën: de jonge vrijwilli ger, de vrijwilliger, de organisatie en het initiatief Ook die prijzen worden op 12 februari uitgereikt. Het Terneuzense echtpaar had vori ge week zaterdag vanuit het apparte ment op de zeedijk maar weinig zicht op de Westerschelde. Zuid-Be veland was verstopt achter dichte mist. Zelfs kinderen die op nog geen twintig meter afstand door de sneeuw rollebolden, waren alleen maar te zien dankzij hun felgekleur de jassen. Hoe anders was het precies veertig jaar geleden, toen ze elkaar het jawoord gaven. „Was het toen ook van dat rotweer?", wilde hun dochter weten. „Welnee, helemaal niet. Het was prachtig weer. Wacht, ik zal het je eens laten zien." Moeder pakte de trouwfoto als be wijsmateriaal, maar dochter was niet erg overtuigd. „Het weer was toen in elk geval erg zwart-wit." door Theo Giele MIDDELBURG - Het idee om de over dekte winkelgalerij Geerepassage in Middelburg om te vormen tot een zogeheten vershal is goed ont vangen door de ondernemers. Paul Wijffels, die een slagerij heeft in de huidige 'verspassage' in de Langeviele, is vanuit de onderne merskant de initiatiefnemer. Hij wil, met de drie andere zaken in de huidige verspassage (de Groen tehal, Multivlaai en bakker Boer), naar de Geerepassage verkassen. In tot vershal omgebouwde passa ge zal ruimte zijn voor tien tot twaalf ondernemers die verse pro ducten verkopen. Volgens Wijffels is er al een forse lijst met geïnteres seerden, zowel uit Middelburg en Vlissingen, maar ook van verder weg. De formule van diverse verswin kels onder één dak heeft zich vol gens Wijffels op kleine schaal al be wezen in de Langeviele. Wijffels ziet de nieuwe vershal als een mix van de huidige verspassa ge en een markt. De nabijheid van een grote supermarkt als Albert Heijn ziet Wijffels eerder als een versterkende factor dan als een be dreiging voor de vershal. In maart hoopt de eigenaar van de Geerepassage met de eerste schet sen te komen. De passage zal zo open mogelijk worden en ook de plafonds zullen hoger worden. „We willen zoveel mogelijk ingan gen maken", zegt initiatiefnemer Wijffels, „zodat je geen A- en B-lo caties in de vershal krijgt. Elke on dernemer moet ook zijn eigen uit straling houden in de hal." De vereniging van ondernemers in de binnenstad VOM ziet de komst van vershal wel zitten: „We slaan hiermee twee vliegen in één klap", zegt voorzitter Lex de Looff. Ook filiaalmanager Jochem Schmetz van de tassen en lederwa- renzaak Duifhuizen juicht de plan nen toe. Duifhuizen is een van de winkels in de Geerepassage, waar de laatste jaren nogal wat onderne mers hun zaak hebben gesloten. Of zijn zaak en die van Terre des Hommes eventueel verplaatst moeten worden is nog niet duide lijk. Over de uitvoering van het plan volgt overleg met de eigenaar. Als alles meezit zou de vershal in de Geerepassage volgend jaar al in bedrijf kunnen zijn. Slager Wijffels is in gesprek met enkele gegadigden voor overname van zijn pand aan de Langeviele. Het gaat om ondernemers in de non-foodsector. Begin jaren tachtig werd besloten tot nieuw bouw in het Geeregebied in Middelburg. On derdeel daarvan was de bouw van een winkel centrum met een overdekte galerij boven een parkeergarage. In 1987 werd het winkelcentrum door bouw bedrijf De Delta opgeleverd. Daarmee was de laatste open plek gevuld in het stadsrenovatie- gebied Korte en Lange Geere. Overdekte win kelcentra schoten in de jaren zeventig en tach tig overal in het land als paddenstoelen uit de grond. In Middelburg had de wijk Dauwendae- le al zo'n overdekt winkelcentrum. Het winkelcentrum Geerepassage is eigen dom van Verbeek Vastgoedbeheer uit Vlissin gen. De afgelopen jaren leek de passage wel een duiventil. Voorbeelden van zaken die de afgelopen jaren uit de Geerepassage zijn ver dwenen zijn speelgoedwinkel Top 1 Toys, de lampenzaak Lichtland, Inpetto Lifestyle, ca deauwinkel Zizo, Italiaanse specialiteitenzaak Capperi, woninginrichting De Charlatan, da- mes- en kindermodezaak 2 X Zo Leuk en com puterzaak Vobis. Tassen-, koffers- en de leder- warenzaak Duifhuizen is uitgebreid en heeft de voormalige winkel van Vobis nu in gebruik als outletwinkel voor lederen kleding (foto). Relatieve nieuwkomer is Terre des Hommes. Verder is in de winkelgalerij nog een vestiging van Citybloem Bloemdecorateurs te vinden. In samenspraak met de gemeente Middelburg en de winkeliers in de huidige verspassage in de Langeviele wil eigenaar Verbeek een plan maken om de besloten passage om te bou wen tot een zo open mogelijke 'vershar waar producten uit de eigen regio worden ver kocht. Voorbeeld voor de vershal zijn de over dekte markten in het buitenland waar verse groenten, fruit, vlees en vis te koop zijn. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21