cultuur 117 Genieten aan het Lago Maggiore! agenda v daar aI 'ui g&we-ctf? A phSTOS J\-, 5"- of 3-daag£ arrangement Itali Volg het spoor van koningen, kunstenaars en wereldleiders! Kom genieten op een pracht locatie aan het Lago Maggiore, 'het land waar de citroenen bloeien'. Hier geuren weelderige tuinen tussen eeuwe noude fresco's en sculpturen! Bewonder de 'zakdoekjesboom' in de Villa Tarantovaar naar de exotische tuin op Isola Bella en de verstilde tuinen op Isola Madre. Of gaat u een dagje naar Milaan? Uw verblijf U verblijft in Stresa, waar in de 19e eeuw de aristocraten uit Milaan hun buitenhui zen bouwden. Uw hotel, Milan Speranza, ligt direct bij het haventje, op loopafstand van het dorpscentrum. U heeft uitzicht op het meer en de Borroméische eilanden. Het hotel is gevestigd in een historisch gebouw. Uw kamer heeft een badkamer, toilet föhn, telefoon, satelliet-tv en airco (juni t/m aug). Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900-365 65 65 (20 cpm) met zoek boekcode 24466 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperls. euro p.p. zoek boekcode 24466 Inbegrepen 3, 4 of 7x overnachting met ontbijtbuffet 1x lunch bij Ristorante Imbar- cadero op Isola Pescatori 1x boottocht Stresa-lsola Bella en Isola Pescatori gebruik zwembad Hotel Regina (150m van Milan Speranza) Prijzen 24/03-01/06 02/06-29/06 30/06-24/08 25/08-05/10 06/10-19/10 4/5-d 199 219 209 219 199 8-d 399 439 409 439 399 Kinderkorting (bij 2 volbetalenden op de kamer) 0 t/m 6 jaar: gratis 7 t/m 12 jaar: 45% korting Prijzen in p.p. o.b.v. verblijf in tweeper soonskamer. Niet inbegrepen: reserverings- kosten, toeristenbelasting en kosten calamiteitenfonds. Bezetting Flat Earth Society: Peter Vermeersch (klarinet), Stefaan Blancke (trombone), Berlinde Deman (tuba), Bruno Vansina (baritonsax), Bart Maris (trompet), Michel Mast (tenor sax), Mare Meeuwissen (trombone), Kristof Roseeuw (contrabas), Luc Van Lieshout (trompet), Mattias De Craene vervangt Benjamin Boutreur (altsax), Peter Vandenberghe (piano, keyboard), Teun Verbruggen (drums), Pierre Ver- vloesem (gitaar), Wim Willaert (accor deon, keyboard), Tom Wouters (klari- net, vibrafoon) meleon, Ledeltheater, 20.15 uur Renesse Cabaret Nilgün Yerli: 'Weer met Henk', Dorpshuis, 20.15 uur Terneuzen Angela Groothuizen: 'Angela En De Op- tigan', Scheldetheater, 20.00 uur Concert Merdan Taplak afterparty Oorgasme, Porgy en Bess, 22.00 uur Vlissingen Herdenkingsconcert Sinfonisches Blasorchester der Freien Waldorfschule uit Kasssel, Sint Jacobskerk, 20.00 uur Hybrid met HL K, Franky Nuts, Korrupt en Subsonic, De Pit, 21.00 uur Wissenkerke Live muziek m.m.v. Werner Jonkman, Café-restaurant De Kroon, 21.00 uur Zaamslag Nederland Komedie Theater: 'Max Tai- leur- Ik lach om niet te huilen', Podium Zaamslag, 20.00 uur Zierikzee Winter Bash met dj's: Santos Suarez, Morriz Benjamin Scott, Rashidzo, Tem po-Slow, Popcultura Brogum, 22.00 uur ZONDAG 3 FEBRUARI Goes Nijntje, De Musical, De Mythe, 14.00 uur en 16.00 uur Ellewoutsdijk The Busch Ensemble (met Mathieu van Bellen), 't Kerkje van Ellesdiek, 15.00 uur Middelburg Familievoorstelling 'Lang Gelukkig', Theatergroep Duinart, 't Spiegeltheater, 14.30 uur Terneuzen Jazzconcert Flat Earth Society, Porgy en Bess, 15.00 uur. de muzikale wensen en ideeën tot dat een stuk een eigen leven kan gaan leiden en rijp is om in de re petitiefase te belanden. „Het hele terrein tussen vrije im provisatie en volledig uitgeschre ven muziek kan aan bod komen in een vooraf bedachte constructie. Immers, voor een band met vijf tien man is zo'n kompas noodzake lijk. Natuurlijk zijn invallen (al of niet van het moment) van de mu zikanten meer dan welkom. Een concert spelen is ook voor hen grotendeels luisteren", licht Vermeersch toe. Hij schrijft zelf de meeste stukken, maar ook pianist Peter Vanden berghe kruipt meer en meer in de pen. Daarnaast leveren ook andere leden van de band af en toe stuk ken aan. Soms zijn er ook gastcom- ponisten, zoals Jimi Tenor, Uri Cai- ne en binnenkort Fulco Ottervan ger en Lisa Cay Miller. De muziek is voor 95 pro cent uitgeschreven. Vrije improvisatie vindt plaats binnen een arrangement, waarbij cues uiteindelijk de boel weer te rug op het spoor trekken. Maar voor welke soort muziek dan ook, er is altijd een partituur", bena drukt Vermeersch. Afspraken en opdrachten verschij nen als bolletjes op een notenbalk maar de groep bedient zich ook van vele andere grafische mogelijk heden, naast gewoon mondelinge afspraken. „Je kunt op veel manie ren muziek noteren, voor of na het spelen ervan. Een afspraak kan zijn dat er niets wordt afgespro ken. Dan ontstaat het stuk op het moment zelf en is het publiek ge tuige van dat proces." Dertien nummers voor het der zaterdag 2 februari 2013 tienjarig bestaan gevierd met der tien optredens. Een leuk feestje, maar het ensemble kijkt al naar de toekomst: samenwerkingen met Ernst Reijseger en met Kalle Kali- ma staan alweer gepland voor 2014. „Ondertussen zijn er al nieuwe stukken die stap voor stap het re pertoire binnen sijpelen en na ver loop van tijd is het moment weer daar voor een nieuwe opname. De theorie komt achteraf" Zondag 3 februari, Porgy en Bess, Ter neuzen, 15.00 uur. Meer agendanieuws staat op de website van deze krant. OP PAD ZATERDAG 2 FEBRUARI Kortgene Schuurverkoop van meubels, Oudedijk 3,10.00-16.00 uur Ouwerkerk Open dag, Watersnoodmuseum, 11.00 - 17.00 uur PODIUM ZATERDAG 2 FEBRUARI Burgh-Haamstede Doornroosje, de musical, Sportcen trum Westerschouwen, 14.00 uur Festival Aemstie Alive, met o.a Wolter Kroes, Henk Westbroek en Bryan Adams tributeband, Sportcentrum Westerschou wen, 20.00 uur Goes Het Zeeuwse Metaal: Bevelandse me- talbands Dehumanization, RaptuRed en Warhead!, Podium 't Beest, 20.30 uur Groede Concert The Busch Ensemble met Ma thieu van Bellen, Grote Kerk, 20.00 uur 's-Heer Hendrikskinderen Toneelvoorstelling 'Arsenicum en oude kant', T.V. Heer Hendrik, Heer Hendrikhuis, 20.00 uur Krabbendijke Berry Lussenburg met de Zeeuwse pre miere van zijn programma 'Verwhard'. De Meiboom, 20.00 uur Middelburg 'Coupure', Theaterproductiehuis Zee- landia, Schouwburg, 20.00 uur Familievoorstelling 'Lang Gelukkig', Theatergroep Duinart, 't Spiegeltheater, 20.00 uur Oostburg Zang- en muziekoptreden Chris Cha- 'Nijntje, de musical' is zondag te zien in de Mythe in Goes. Het 15-koppig ensemble Flat Earth Society viert het 13- jarig bestaan met 13 optredens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17