iól cultuur CBK toont 'Nieuwe Lichting' Eigenzinnig ensemble viert muziekfeestje m Let op! Aanstaande maandag 4 februari rond i2.oo uur zendt de overheid een controlebericht uit Theateronderscheiding voor acteurs in Coupure Flat Earth Society in Porgy en Bess Rijksoverheid Wil je meer informatie of weten of jouw mobiel al geschikt is? Kijk dan nu op nl-alert.nl NL-Alert Direct informatie bij een noodsituatie nl-alert zaterdag 2 februari 2013 u. WÊÊKÊKÊÊÊÊKÊÊÊÊKÊKKÊ f tf* MIDDELBURG - Na een memorabele uitvoering van Coupure gistera vond in de Schouwburg Middel burg, ontvingen Bram Kwekke- boom en Marlies Hamelynck een onderscheiding voor hun acteer prestaties uit handen van Henk Schoute, directeur van Theaterpro ductiehuis Zeelandia. Met de uitreiking van deze onder scheiding - een broche in de vorm van de bovenkant van een paal hoofd met daarop een zeester daar op - is een traditie geboren. De ac teurs in Coupure zijn ook de naam- IJr. gevers aan de Kwekkeboom-Hame- lynckring met hetzelfde ontwerp. Zowel de broches als de ring zijn ontworpen door Bert van Wijk, Marlies Hamelynck en Bram Kwekkeboom in Coupure. foto Lex de Meester goudsmid in Middelburg. Kwekke boom en Hamelynck zullen de ring over vier jaar uitreiken aan een acteur of actrice die zich in hun ogen verdienstelijk heeft ge maakt in of voor Zeeland. Hierna zal een commissie, onder voorzit terschap van de directeur van Theaterproductiehuis Zeelandia, de selectie overnemen en weer na vier jaar een speler aanwijzen die de Kwekkeboom-Hamelynckring krijgt. Met deze prijs voor de po diumkunsten wil Schoute bena drukken dat er veel Zeeuws talent is. Met in het leven roepen van de ze prijs, hoopt Schoute dat acteurs met Zeeuwse wortels de erken ning krijgen die ze verdienen. MIDDELBURG - Het CBK Zeeland opent zondag voor de achtste keer een expositie in het kader van 'Zeeuwse Lichting'. In deze tentoonstelling wordt werk van dertien jonge kunste naars, ontwerpers, vormgevers, il lustratoren en architecten ge toond. De exposanten zijn in 2012 aan een Nederlandse academie af gestudeerd. Met deze tentoonstelling creëert CBK Zeeland een mogelijkheid voor afgestudeerden om hun werk bij een breed publiek onder de aan dacht te brengen. De presentatie is ingericht in het centrum voor beeldende kunsten, vormgeving en architectuur aan de Balans 17 in Middelburg. De feestelijke opening van 'Nieu we Lichting' wordt zondagmiddag om 15.00 uur verricht door Ka- thrin Ginsberg, directeur van het CBK Zeeland. De deelnemende kunstenaars zijn: Bart Corré, Har mony Hendrickx, Abraham Herre- bout, Inge Hoonte, Rosalinde van Ingen Schenau, Maurits Ippel, Susanne de Kraker, Barbara Maha- lia, Daphne Ongenae, Martin Pik kaart, Olga Shmakova, Vera Verse- put en Onno van Wensen. Te zien t/m 22/3, ma. t/m vrij. 09.00 - 17.00 uur en 1 e zon. v.d. maand 13.00 -17.00 uur. Flat Earth Society brengt deze maand haar 13e album uit met 13 nieuwe liedjes ter gelegen heid van haar 13e verjaardag. Het eigenzinnige, 15-koppige ge zelschap doet zondag op haar verjaardagstournee Porgy en Bess in Terneuzen aan. door Mischa Beckers Het zal niet verwon derlijk zijn dat de verjaardagstournee van Flat Earth So ciety ook uit 13 con certen bestaat. In dit geval geldt dat duidelijk als geluksgetal Naar eigen zeggen gaat Flat Earth Society (FET) voor 'een goede ba lans tussen ensemblewerk, arran gementen, solo's en momenten waarop je eens uit de bol kunt gaan'. De muzikanten deinzen voor wei nig terug: bijna alles wat in het be reik van het orkest ligt, kan wor den ingebracht. „Een concert wordt opgebouwd uit diverse stukken. Met elk hun ei gen karakter, sfeer en feel", legt kla rinettist, componist en bandleider Peter Vermeersch uit. „Ze worden ingezet in een grote boog: het concert van die avond. En los van het feit dat een stuk al dan niet mooi is, staat de beleving van het geheel boven alles. Zowel voor de muzikant op het podium als voor het publiek ervoor. De diversiteit vloeit ook voort uit de zeer uiteenlopende achtergron den van de muzikanten. Verder dreigt elk muzikaal element uit welke omgeving dan ook in een of andere compositie gezogen ter worden". Bij Flat Earth Society geldt het componeren als de grote motor. Het gaat de muzikanten om het sa menbrengen. Dat betekent dus ook het uitsluiten. Dus per num- meer het uitsluiten van verschillen- •ik- 4*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 16