zeeland 123 Buurtbemiddeling lost driekwart ruzies op Hulst weer krom om buuts Rechtbank spreekt man uit Sluiskil vrij in zaak botsing Meldpunt Klachten Flat Earth Society en Merdan Taplak in Porgy Bess Openbaar vervoer en rolstoelen Goose en Like Maria Regionaal toernooi op festival Vestrock koersbal in De Veste Zang en lezing bij herdenking Ramp Komedie Theater in Het Podium Zaamslag Servicepunt gesloten Palazzolihuizen open vanwege een defect op Wereldkankerdag zaterdag 2 februari 2013 Het Goese PvdA-Statenlid Frits de Kaart is een meldpunt begonnen voor klachten over de busdiensten in heel Zeeland. Klachten kunnen gestuurd worden naar. dekaart@zeelandnet.nl HULST TERNEUZEN Angela Maas rijdt de bus in. „Ik heb nog nooit problemen gehad." foto Ruben Oreel niet geschikt, maar een andere bus die stond te wachten wél. Toen heb ik voorgesteld dat ze zouden wisselen. En na overleg met Con- nexxion wilden ze dat wel. Chauf feurs zijn eigenlijk altijd wel be reid om mee te helpen." „Natuurlijk heb ik wel eens vertra ging, maar met de WMO-taxi's is dat nog veel erger. Ik zie dit echt als de toekomst voor jonge men sen met een beperking. En als je dan een keer naar een dorp moet waar de bus nauwelijks komt, dan neem je een keer een taxi." In principe zijn alle lijnbussen in. Nederland toegankelijk voor men sen met een rolstoel. Dat is wette lijk verplicht. Voor mensen in een rolstoel is in elke bus een plaats gereserveerd. Het lukt soms ook nog wel om met twee personen met de bus te reizen. Het gaat niet altijd goed: in kleine re busjes, zoals die ook in Zeeuws-Vlaanderen worden inge zet, is niet altijd plaats voor een rol stoel. De busvervoerder moet in dat geval eigenlijk een andere bus oproepen. in de trein is het minder handig: daar moet altijd iemand helpen met een brug naar het perron. Bij bussen kunnen reizigers dat zelf re gelen. Gehandicapten kunnen ook met de WMO-taxi. Daarvoor geldt - binnen grenzen - het OV-tarief. Goose, Daily Bread en Like Maria zijn toegevoegd aan het program ma voor de vierde editie van het festival Vestrock in Hulst. Goos speelt vooral veel elektrorock. Dai ly Bread brengt een mix van new wave in combinatie met dancemu- ziek en rockband Like Maria is on der meer bekend van Pukkelpop en Lowlands. Kaartjes a 27,50 euro, verkrijgbaar via www.uestrock.nl ZAAMSLAG De PKN-kerk op het Plein in Zaam- slag herdenkt vanavond de waters noodramp. Dat gebeurt tijdens een bijeenkomst vanaf 19.30 uur. Er is samenzang en er zijn bijdragen van zangvereniging Met Hart en Stem en van Mannenkoor Zeeuws-Vlaanderen. Ook een le zing over de gevolgen van de Ramp staat op het programma. Toegang is gratis, er is een collecte voor onkosten. KLOOSTERZANDE Stichting Welzijn Ouderen Terneu- zen houdt vandaag (zaterdag) haar ie Veste Koersbaltoernooi in de gro te zaal van dienstencentrum De Veste in Terneuzen. Er wordt gespeeld op drie matten en er nemen negen teams uit de re gio aan deel. De zaal is open vanaf 10.00 uur. Iedereen is welkom om kennis te maken met deze senio- rensport. ZAAMSLAG Het Nederlands Komedie Theater staat vanavond op de planken van het Podium van Zaamslag. De voor stelling gaat over het leven van Max Tailleur, die bekend werd met zijn Joodse humor; meer bepaald de grappen en grollen over Sam en Moos. De voorstelling begint om 20.00 uur. Entree kost 12 euro. Meer infor matie op www.allemaalkome- die.nl. HULST Het servicepunt van de gemeente Hulst in Kloosterzande is tot nade re orde gesloten. Om op deze loca tie dienstverlening mogelijk te ma ken, wordt gebruikgemaakt van een straalverbinding met het stad huis in Hulst. Deze straalverbin ding is defect. Er wordt gezocht naar een oplossing om de dienst verlening te hervatten. Voor de ge meentelijke diensten kunnen inwo ners tot die tijd terecht in de ge meentewinkel in Hulst. MIDDELBURG De Palazzolihuizen in Hulst en Oostburg zetten maandag, in het kader van Wereldkankerdag, de deuren open. De huizen dienen als steunpunt voor mensen met kan ker en hun naasten. Bezoekers in Hulst kunnen deelnemen aan een workshop 'Zeeuwse Stiksjes' van Caroline de Ligt; daarbij worden Zeeuwse sieraden gemaakt. Opge ven via palazzoli@zeelandnet.nl of 0115-432950. De open dagen zijn van 10.00 tot 16.00 uur. De Middelburgse rechtbank heeft een 74-jarige man uit Sluiskil 750 euro boete opgelegd. Op 30 decem ber 2011 dronk hij in Terneuzen wat biertjes en reed daarna op zijn snorfiets richting huis. Bij de slui zen van Terneuzen reed hij over het fietspad voor tegemoetkomend verkeer. Tussen Terneuzen en de brug Sluiskil ging het mis. Hij botste frontaal tegen een scooterrij der. Die liep zwaar lichamelijk let sel op. Volgens de officier van justi tie had hij 'in hoge mate onvoor zichtig gereden' (een misdrijf) en dat leverde een eis van 120 uur taak straf en een voorwaardelijke rijont zegging van een jaar op. De recht bank oordeelde dat niet duidelijk was wie nu tegen wie was gebotst en sprak de bejaarde man daarom dan vrij van het misdrijf. Wel acht te de rechtbank bewezen dat de man onder invloed reed. TERNEUZEN - Bezoekers kunnen dit weekeinde bij Porgy Bess in Ter neuzen terecht voor Turkse mu ziek en jazz. Vanavond vanaf 22.00 uur treedt Merdan Taplak op. Met zijn moei lijk definieerbare muziek stond de Antwerpenaar al op onder meer Pukkelpop en Lowlands. De Zeeuws-Vlaamse dj's van Oorgas- me verzorgen de afterparty. Toe gang kost 10 euro. Zondag vanaf 15.00 uur is het de beurt aan de Flat Earth Society. Het vijftienkoppige gezelschap brengt een veelvoud aan stijlen, vaak gelieerd aan jazz. Entree kost 15 euro. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De vrijwilligers van Buurtbemiddeling Terneuzen heb ben in 2012 106 keer bemiddeld in burenruzies. In driekwart van de gevallen resulteerde deze pogingen in een verbetering van de relaties tussen buren. Het voortbestaan van Buurtbemid deling Terneuzen hing vorig jaar aan een zijden draadje, omdat het college van B en W de jaarlijkse bijdrage uit bezuinigingsoogpunt wilde stoppen. De gemeenteraad stak daar .een stokje voor. In 2012 werden 244 adressen aange daan, oftewel zo'n vijfhonderd bu ren. „In de meeste gevallen is ge luidsoverlast de hoofdoorzaak van een verstoorde relatie. Het is vaak lastig om de buren daar op aan te spreken, vooral omdat de onderlin ge communicatie toch al niet opti maal was", zegt coördinator van Buurtbemiddeling Terneuzen An- ja Rijlaarsdam. Dit jaar wil Buurtbemiddeling zich ook toeleggen op coaching. De buurtbemiddelaars kunnen zo mensen leren hoe om te gaan met een situatie waarin een gesprek met de buren echt geen optie meer is. Nieuwe buurtbemidde laars kunnen zich melden via buurtbemiddeling@terneuzen.nl. HULST - Het was weer een volle bak gisteravond tijdens de première van het Buutreednersfestival in Den Dullaert. Voor de dertigste keer namen, dit maal zes, typetjes lokale toestanden op de hak. Onder hen Peternel (foto) van d'aore kant die onder toeziend oog van 437 toeschouwers, onder wie Prins Carolus, en het college van B en W, haar debuut maakte. Vandaag en morgen zijn er nog 2x2 uitvoeringen. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 107