2o! zeeland Behoefte In nood telt elke seconde' pc Dirk Boehlé nieuwe sportambassadeur Nieuw bij ons in de showroom! De nieuwe Toyota Auris TOYOTA Prijs benzine 18.650,- hybride 23.750,- CAPPENDIJK TOYOTA TERNEUZEN vrijdag 1 februari 2013 'Men neme een EHBO'er en zet die op een fiets, denken mensen soms. Maar zo werkt het niet Eerste Hulp Bi- kers moeten een goede training krijgen, maar ook heel snel zijn. Want iedere seconde telt' - Quinten Dellaert, coördinator biketeam Zeeland 'Uniforme training voor biketeams bestaat. We zijn navraag gaan doen bij alle professionele biketeams in het land en er bleek een grote behoefte te zijn aan een eigen bikedag.' - Quinten Dellaert Eerst Hulp Bike Teams uit heel Nederland komen zaterdag 2 fe bruari naar Hulst voor de eerste nationale trainingsdag voor EH-bikers. Meer dan 30 bikers gebruiken Hulst en omgeving om hun kennis en kunde bij te spijkeren. door Eugène Verstraeten Snelheid. Daar komt het op aan bij het geven van eer ste hulp. Snelheid is ook het credo van het eerste Hulp Biketeam Zeeland. „Want bij een harstilstand heb je niet meer dan zes minuten tijd", zegt coördi nator Quinten Dellaert van het EH Biketeam van het Rode Kruis Zeeland, dat zijn basis heeft in Hulst. „Wij hadden het idee dat het met name bij grote evenemen ten te lang duurde voordat we slachtoffers konden bereiken. Neem nou de Vestingfeesten. Dan is de binnenstad van Hulst afgeslo ten en loopt er een mensenmassa. Om van de ene poort naar de an dere te lopen heb je al vijf minu ten nodig." In overleg met de poli tie, ambulancedienst en organisato ren van evenementen kwam de in zet van bikers als oplossing uit de bus. Het Rode Kruis Hulst kreeg van Dow 5.000 euro voor de aan schaf van fietsen, kleding en toebe horen en Philips schonk een AED (Automatische Externe Defibrilla tor) die gebruikt wordt om men sen te reanimeren. Quinten Dellaert en Amo Ber tram kregen een gedegen training bij de politie, die al jaren met bike- Today TomorToiu Toyota Mr.FJ. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 Prijzen inclusief BTW, exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Wijzigingen voorbehouden. Distributeur: Louwman Parqui B.V. Meer info: bel gratis 0800-0369 of kijk op www.toyota.nl teams werkt. Ze leerden hoe je snel kunt afstappen, manoeuvre eren tussen groepen mensen, een noodstop maken en je verdedigen met de fiets. „Want vaak wordt er bij evenementen veel gedronken en worden mensen soms agres sief." Een wolkje blauwe 'smurfen spray' in het gezicht van de aanval ler geeft de bikers tijd om weg te komen. Het spul is moeilijk te ver wijderen, zodat de politie de boos doeners later gemakkelijk kan op pakken. Het biketeam is nu anderhalf jaar actief en heeft op heel wat grote evenementen assistentie verleend. Ze adviseren ook bedrijven met fietsende hulpverleners, zoals pas nog de Efteling. Vanuit Hulst zijn voor de biketeams in Nederland ook speciale fietstassen en kleding ontwikkeld. Het bikersteam wordt alleen ingezet bij grote evenemen ten met veel publiek, waarbij am bulances niet zo snel ter plaatse kunnen komen. De deelnemende bikers aan de Na tionale trainingsdag fietsen zater dagochtend eerst een opwarm- rondje van dertig kilometer, 's Mid dags komen ze van 15.00 tot 17.00 uur in actie tijdens levensechte oe feningen op verschillende locaties in de Hulster binnenstad. Het biketeam uit Hulst kun je daar ook tegenkomen tijdens het carna val. Dellaert: „Tijdens de optocht natuurlijk, maar ook alle nachten gaan we met de politie mee." Quinten Dellaert (r) en Arno Ber tram van het Eerste Hulp Biketeam afgelopen oktober in actie tijdens de Kustmarathon Zeeland. foto Rode Kruis Zeeland :;?v> mm, door Eugène Verstraeten HULST - Drie keer al was beachvol- leyballer Dirk Boehlé uit Hulst Ne derlands kampioen in de leeftijds categorie onder de twintig jaar. Een groot talent en een sportman in hart en nieren. Een prima sport ambassadeur van de gemeente Hulst dus. Dirk neemt dit jaar het stokje over van Mariska Bun. Van hem wordt vooral verwacht dat hij de jeugd stimuleert om te gaan sporten. Zelf trad Dirk al op jonge leeftijd in het voetspoor van zijn ouders, die allebei volleybalden. Er volg den een paar uitstapjes naar ten nis en atletiek, maar hij kwam te rug bij het volleybal. Hij bleek er goed in, ging in België spelen en werd tijdens een teamtraining in het zand besmet met de beachvol- leybal-microbe. Scheveningen is het Mekka van het beachvolleybal en daarom schreef Dirk zich be wust in aan de Hogeschool van Den Haag voor de opleiding Sport Management. „De komende jaren wordt duidelijk of ik de aanslui ting kan vinden met de top van Nederland. Zijn ultieme droom? „Meedoen aan de olympische Spe len." Zijn eerste activiteit als sportam bassadeur is een volleybalclinic op donderdag 14 februari voor 6 tot en met 12 jarigen, van 10.00 tot 12.00 uur in Den Dullaert, in sa menwerking met Hulst in Bewe ging en Volley Hulst. Dirk Boehlé droomt van de Olympische spelen. foto Dennis Wisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60