cheap.nl dagactie binnenland 15 Mansveld door het stof na 'misser van ambtenaren' Plan voor moskee en islamitisch kenniscentrum op pier Scheveningen f 75 Onbekende spuit vloeistof in school per /toplocatie één superactie! vr 1 februari 3 dagen Loosdrechtse Plassen incl. diner! cheap.nl/dagactie| 0900-700 7004 alleen vandaag boekbaar! vrijdag 1 februari 2013 bedreiging gezien' door Niels Klaassen DEN HAAC - Staatssecretaris Wilma Mansveld (Infrastructuur, PvdA) moest gisteren in de Tweede Ka mer diep door het stof. Tijdens een urenlang en meermaals ge schorst Kamerdebat bood ze haar excuses aan voor het feit dat een gevoelig rapport over het spoor niet met de Kamer is gedeeld. In het bewuste stuk van de Inspec tie Leefomgeving en Transport staat dat de manier waarop spoor- beheerder ProRail onderhoud aan besteedt, kan leiden tot vertragin gen en mogelijk zelfs tot treinonge lukken. De Kamer wilde weten waarom deze gevoelige informatie is achtergehouden. Mansveld legde de schuld bij de ambtenaren van haar ministerie. Die zouden de opdracht van haar voorganger, minister Melanie Schultz van Haegen (WD), om het stuk openbaar te maken niet hebben opgevolgd vorig jaar sep tember. Onder de ambtenaren zou discussie zijn over het stuk. „Die discussies horen daar niet thuis, want er was een politiek akkoord over verzenden naar de Kamer'." Mansveld nam hiervoor 'de politie ke verantwoordelijkheid'. Wel liet ze blijken dat voor de verantwoor delijke ambtenaren een berisping of mogelijk ontslag dreigt. Ook zeg de ze toe dat dit soort gevoelige no tities voortaan binnen zes weken openbaar worden gemaakt. De oppositiepartijen trokken fel van leer tegen de staatssecretaris en strooiden met termen als 'ont sporing' en 'onacceptabel'. De par tijen eisten een ruiterlijk excuus. Dat kregen ze. Maar ook na een uitgebreid mea culpa en uitleg van Mansveld bleven Kamerleden met vragen zitten in hoeverre de staats secretaris zelf op de hoogte was. „Het lijkt wel of iedereen op het ministerie het rapport kende be halve de staatssecretaris", zei SP-Kamerlid Farshad Bashir, die voorafgaand aan het debat zin speelde op indiening van een mo tie van wantrouwen tegen de staatssecretaris. Die motie maakte geen kans van slagen omdat er geen steun voor was van regerings partijen WD en PvdA, werd snel duidelijk. Ook minister Schultz moest zich later nog melden in de Kamer omdat partijen wilden we ten wat haar rol (Schultz had tot november zelf nog OV in porte feuille) precies was. Net als haar staatssecretaris wees ook Schultz naar de ambtenaren. Een minister kan niet het hele traject tot in de tail volgen, meldde ze. „Een organi satie is gebaseerd op vertrouwen." Oppositiepartijen bleven kritisch, vooral op de gang van zaken op het ministerie. „Wat is het voor een puinzooi", aldus Bashir. door Lilian Dominicus DEN HAAC - Stichting Al Sahab on derzoekt de mogelijkheden om een moskee te vestigen op de fail liete pier van Scheveningen. Het geld komt van de Saudische inves teerder sheikh ('geleerde') Omar Abdullah. Woordvoerder Nordin Ifrandi zegt dat de pas opgerichte stichting als doel heeft om Europa op een toe gankelijke manier te laten kennis maken met de islam. „Ons plan be helst dan ook niet alleen een mos kee, maar meer een multifunctio neel kenniscentrum. We denken ook aan kinderopvang en horeca met halal-gerechten. Iedereen moet zich op die manier bij ons welkom voelen." Wie op internet zoekt naar de naam Al Sahab of As Sahab, komt ook uit op een organisatie die pro pagandamateriaal van al-Qaeda uit geeft. Volgens Ifrandi heeft zijn stichting daarmee niets van doen. „Integendeel, wij willen juist wer ken aan tolerantie jegens en accep tatie van moslims." Het ontwerp is geïnspireerd op de Masjid Selat moskee in Malaka (Maleisië). Ook een moskee in Ca sablanca dient als model. Curator Mark Udink zegt geen bod te hebben ontvangen van de stichting Al Sahab. „Uiteraard zijn ze welkom om zich in te schrijven voor de veiling in maart. Er heb ben zich al heel veel mensen ge meld. Het is wel zaak dat ze ge noeg geld hebben om het te finan cieren. Het zal geen miljoenen eu ro's moeten kosten, maar ook geen honderdduizend euro. Het bestemmingsplan geeft op het mo ment geen ruimte voor een kerk of moskee. Wel heeft de wethou der me vandaag laten weten te wil len praten over verruiming van het bestemmingsplan. Alles is nog mogelijk, je zou er ook de grootste Apple Store van Nederland in kun nen zetten." 2 overnachtingen incl. ontbijt Gratis welkomstcocktail 1 x 3-gangen diner Direct aan het water gelegen ZZ Golden Tulip Loosdrecht SITTARD - Ongeveer 30 leerlingen van het DaCapo College in Sittard zijn donderdag ziek geworden na dat een onbekende een vloeistof in de aula had rondgespoten. De onbe kende dader is gevlucht en nog niet gepakt. Over een motief is nog niets bekend. De scholieren (onge veer 14 jaar oud) hadden last van ademhalingsproblemen en prikken de ogen. Ze werden op school be handeld door ambulancepersoneel. Er hoefden geen kinderen naar het ziekenhuis. Het is niet duidelijk welke vloei stof de dader precies gebruikte. De brandweer heeft monsters van de lucht genomen. Daarin zijn mini male sporen van ethanol en aceton gevonden. varv429 I per persoon, per arrangement Henk Krol (links) in gesprek met Zonnebloem-vrijwilligers Karei en Ria Smetsers. foto David van Dam de Oud(!)kamer heet. Professio neel was het niet: persberichten werden uitgeprint en in de post vakken van de pers gelegd, terwijl andere fracties al jaren geleden op e-mail waren overgeschakeld. De tweekoppige Kamerfractie ging meteen politiek de mist in. De par tij stemde in met een hogere eigen bijdrage in de AWBZ voor vermo gende ouderen. Pas later werd dui delijk dat ook ouderen met een klein beetje vermogen daardoor WmMSSMUÊÊKKÊKÊÊÊÊUKIKÊKKBHKÊHÊKIÊÊHKHHÊBMUXÊ fors meer zelf moesten betalen. Een beginnersfout? Krol vindt eer der dat de gevolgen hem verkeerd zijn voorgespiegeld. „Ik dacht écht dat het om de allerrijksten ging." Afgelopen woensdagavond had hij een afspraak met staatssecretaris Jetta Klijnsma (Sociale Zaken, PvdA). „Een kennismakingsge sprek", stelde het departement. Krol is er nóg verontwaardigd over. Het gesprek kwam er op zijn verzoek. Hij laat de sms waarmee Klijnsma hem antwoordde zien. „Kijk. Hier staat het: 'Prima Henk! Tot spoedig. Jetta.' Zie je wel!" Opgestuwd door peilingen en me dia-aandacht groeit het zelfbewust zijn. Nu lukt het slechts de belan gen van ouderen op de agenda te zetten, de volgende stap is zaken voor elkaar te krijgen. 'Verzilve ren', heet dat. „Andere fracties be ginnen anders naar ons te kijken. We zijn niet langer lief en leuk. We worden als bedreiging gezien." WKÊKÊÊÊÊÊÊÊHÊÊÊÊÊÊHMHÊÊKÊÊÊKKK&BKKHÊKÊKUHKHÊHÊÊ 'Prijs o.b.v. 2-persoonskamer Excl. res.kosten C 15 per boeking. Voorwaarden zie website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5