zeeland 119 Logo Leerlingen moeten helpen met opruimen Schippers protesteren tegen spuien via sluizen Leerlingen van De Wingerd genieten in de sneeuw Auditiedag voor demoteams van dansschool Moves Bouw Vis Experience begint rond de zomer Vogelliefhebbers op beurs in Meulengat Dansmiddag in Lieve met Bennie de Vet Presentatie over 'de digitale wereld' vrijdag 1 februari 2013 Het logo van Skidöme in ijs, siert de hal sinds de officiële opening twee weken gele den. Skiërs en snowboarders schuiven er op weg naar de lift langs en alle toeschou wers kijken er op: vanuit het restaurant of vanaf de materiaal- en kledingbalies. foto's Mark Neelemans Leerlingen van De Wingerd roetsjen in razende vaart de tubebaan af. De helm is niet overbodig, merken ze vaak. Een mooier afscheid had meester Floris de Jonge van De Wingerd zich niet kun nen denken. Na elf jaar leraar te zijn geweest op De Wingerd, de Terneuzense spe ciale school voor kinderen met een verstandelijke handicap, suis de hij met alle 67 leerlingen van de sneeuwhellingen van Skidöme af. Floris op skies, een klein aantal leerlingen op een snowboard en de meeste andere scholieren op een tube, een grote band. Niet alleen (bijna) alle leerlingen genoten, ook directeur Hans Wil- lemstein beleefde een gouden uur tje. De Wingerd werkt hard aan het in beweging krijgen van leerlin gen, vooral ook omdat de moto riek van veel kinderen te wensen overlaat. „Maar kijk ze vanmiddag bewegen. Ze komen stuk voor stuk soepel naar beneden. Helden zijn het." Brian (14) lacht. Hij heeft nooit eerder op een snowboard gestaan, zegt hij. Maar desondanks zwiert door Maxime Ambrosini TERNEUZEN - Leerlingen van het Zeldenrust Steelantcollege (ZSC) uit Terneuzen moeten hun rom mel beter opruimen. Dat staat in een brief die de school gisteren aan ouders en verzorgers van de leerlingen stuurde. Volgens Peter Boone, sectordirec teur, komt dit omdat er te weinig ruimte is voor relatief veel leerlin gen. „Er zitten ongeveer 1400 leerlin gen bij ons op school. De aula is te klein voor zo'n grote groep. Daar om hebben we het pauzegebied vergroot. Zo mogen de leerlingen ook in de openbare ruimtes nabij de klaslokalen pauze houden. Maar wel op voorwaarde dat de leerlingen hun troep opruimen. De klaslokalen moeten natuurlijk wel schoon blijven." Volgens Boone is het een kwestie van opvoeding. „De leerlingen moeten leren om uit zichzelf hun vuilnis op te ruimen. We zetten hiervoor geen extra conciërges in." Als alle leerlingen meewerken, wil de school de leerlingen belonen. „Als alles schoon is, willen we een televisiescherm in de aula ophan gen en op verschillende plekken in de school voetbaltafels plaatsen", vertelt Boone. hij soepeitjes de helling af. Vanuit zijn kantoor slaat Skidöme-direc- teur Nicky Broos het tafereeltje ga de. Ook hij geniet. „Het is prachtig om die kinderen te zien genieten." Vanwege de handicap van de kin deren en het afscheid van de mees ter kon De Wingerd gistermiddag voor een aangepaste prijs de piste op. Broos stelt de hal enkele keren per jaar beschikbaar voor mensen met een handicap. Zonder daar rucht baarheid aan te geven en onder ei- TERNEUZEN - Dansschool Moves! aan de Vliegende Vaart in Terneu zen houdt morgen, zaterdag, audi tiedag. Wie goed genoeg is, ver dient een plaatsje in één van de de moteams van Moves!, waar hip hop en streetdance gegeven wordt. Zo'n demoteam doet mee aan wedstrijden in en buiten Neder land. De audities, tussen 10 en 13 uur, vinden plaats in drie leeftijdscate gorieën: 8 tot en met 13 jaar, 14 tot en met 17 jaar, en 18 jaar en ouder. Iedereen mag meedoen. Aanmel den is wel verplicht en kan via terneuzen@moves.nl of 0113 226481. gen voorwaarden. „We maken de helling soms een dag vrij om men sen met een handicap van de sneeuw te laten genieten. Maar niet in het seizoen van september tot maart als er geld moet worden verdiend. En ook alleen als de pis te het domein is van mensen, die door een lichamelijke of verstande lijke handicap nooit op de skihel ling komen. Bestuurders of'vrijwil ligers', die uit zijn op een goed koop uitje voor henzelf en familie wijs ik-feestelijk de deur." BRESKENS De viskotter die later een plaatsje krijgt op het dak van de nieuwe Vis Experience in Breskens wordt nog voor de zomer naar de haven van Breskens gesleept. De om bouw van de vismijn en omgeving tot 'belevingsmuseum' begint kort daarna. „Ik hoop halverwege dit jaar", liet wethouder Jan Schaalje woensdagavond weten.tijdens een 'collegebezoek' van het Sluise B en W aan Breskens. De wethouder benadrukte nog een keer dat de vismijn gewoon in be drijf blij ft. SLUISKIL Vogelvereniging De Sluiskilse Vo gelvrienden houdt zondag de vijf de van in totaal zes vogelbeurzen in het seizoen 20x2-2013. Op de beurs laten Zeeuwse en Vlaamse vogelliefhebbers hun ge veerde pronkstukken zien. De ten toonstelling vindt plaats van 10.00 tot 12.30 uur in welzijnscentrum 't Meulengat aan de Elisabethlaan in Sluiskil. Op de beurs kunnen vogel liefhebbers vogels kopen, verkopen of ruilen. Er is ook een stand met vogelbenodigdheden. HULST In het ontmoetingscentrum de Lie ve aan de Broodmarkt wordt zon dag 3 februari een dansmiddag ge- houde. Er is een optreden van Ben nie de Vet uit Clinge. Met zijn gi taar en warme stem speelt en zingt hij op eigen wijze vele oude klassie kers en populaire, nieuwe liedjes. De dansmiddag begint om 14.30 uur. De entree is 1,50 euro. HULST Willem Steenbeek en Henk Jansen van Seniorweb Hulst houden dins dag 5 februari in ontmoetingscen trum De Lieve de presentatie 'De digitale wereld'. Over de veranderingen in het le ven sinds de intrede van de compu ter. Aanvang 14.00 uur. De toegang is gratis voor leden van Seniorweb, niet-leden betalen 1,50 euro. door Wout Bareman TERNEUZEN - De scheepvaart via het sluizencomplex in Terneuzen lag de afgelopen dagen opnieuw urenlang stil. Oorzaak: de afvoer van smeltwater en regenwater uit het achterland. Met name in Oost-Vlaanderen liep de afvoer van overtollig oppervlaktewater spaak. Op het Kanaal Gent-Terneu- zen steeg het normale waterpeil de laatste dagen met een halve me ter. Om dat water af te voeren moesten de sluizen in Terneuzen worden opengezet. Dat betekende wel dat met name de binnenvaart met lange wachttijden werd gecon fronteerd. En dat is de schippers al jaren een doorn in het oog. De wachttijden leveren hen groot eco nomisch verlies op. Voorzitter Johnny van Ijk van de afdeling Ter neuzen van de schippersvereni ging Schuttevaer pleitte al eerder voor de verwezenlijking van een speciale spuisluis op het moment dat de nieuwe zeesluis wordt aan gelegd. Van Ijk verwacht ook tij dens de bouw van die nieuwe sluis extra wachttijden, vooral om dat de sluiscapaciteit (de middens- luis vervalt dan) op dat moment wordt beperkt. De afvoer van over tollig kanaalwater is in een tractaat met België geregeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59