Twijfels over beloofde maatregelen ZEEUWS-VLAANDEREN Laatste lampionoptocht ter ere van Beatrix Dertig sollicitaties burgemeester Sluis Waterschap belooft Zeedorp uit de penarie te helpen 17 Skidöme blijft geen simpele skihal 18 Bewoners Gentsevaart in Kapellebrug vrezen grote problemen bij aanleg van rotonde bij grens VRIJDAG 1 februari 2013 PZC door Eugène Verstraeten KAPELLEBRUG - De bewoners van de Gentsevaart in Kapellebrug zet ten vraagtekens bij de door de ge meente beloofde maatregelen in sa menhang met de aanleg van een rotonde op de grens. Dat blijkt uit een brief van Oscar van Dorsselaer en Eddy van Duijse aan burge meester Jan-Frans Mulder, na mens 'alle bewoners' van de straat. Om een eind te maken aan de hui dige verkeersopstoppingen op zon dagen worden de verkeerslichten op de grens na jaren praten vervan gen door een rotonde. Het grens overschrijdend samenwerkingsver band EGTS Linieland van Waas en Hulst krijgt er zelfs een half mil joen Europese subsidie voor. Blijd schap alom, maar niet bij de bewo ners van de Gentsevaart. „Op dit moment kunnen zij dankzij de ga ten die er vallen tussen de stoplich ten aan de Paal en Neckermann op een vrij normale manier met de auto invoegen tussen de ver keersstroom. Of met de fiets of als voetganger oversteken. Als de ro tonde er ligt dan kan dit niet meer omdat er dan een constante ver keersstroom is", vrezen de bewo ners. „Zeker op zater-, zon- en feéstdagen in België." Burgemeester Mulder beloofde de gemeenteraad dat er eerst met de bewoners wordt gepraat, voordat de aanleg van de rotonde begint. En dat er maatregelen worden ge-, nomen om de problemen op te lossen. „Wij vragen ons af wat voor maatregelen u in gedachten heeft", aldus de briefschrijvers. Ze vragen om langs de Gentse vaart twee flitspalen neer te zet ten, vanwege de hoge snelheid waarmee gereden wordt. Ook wil len ze een veilige oversteekplaats voor voetgangers en fietsers ter hoogte van de kapel. „Bezoekers van de kapel zijn vaak ouderen. Het is voor hen nu al moeilijk om veilig aan de overkant te komen. Dit zal er met de toenemende ver keersstroom zeker niet op verbete ren." Verder stellen de bewoners voor om tankauto's met gevaarlijke stof fen uit Kapellebrug te weren. Vol gens de bewoners laden en lossen deze wagens in de Terneuzense Ka naalzone en kunnen ze dus ook via de Tractaatweg en de Expres- weg van en naar hun bestemming rijden. „Dit scheelt per dag mini maal een paar honderd vrachtwa gens die door Kapelle- brug rij den." OOSTBURG - Dertig mensen heb ben gesolliciteerd naar de functie van burgemeester van Sluis. Dat maakte commissaris van de konin gin Karla Peijs gisteren bekend. Onder de sollicitanten zijn elf vrouwen en negentien mannen. De jongste is 33 jaar, de oudste 62 jaar. Het aantal WD'ers en PvdA' ers is in de meerderheid: van bei de gezindten solliciteerden tien kandidaten. De anderen zijn ver bonden aan het CDA (drie), D66 (twee), Christenunie (twee) en GroenLinks (één). Twee sollicitan ten zijn niet gebonden aan een po litieke partij. Acht geïnteresseer den zijn werkzaam bij de over heid, zeven in het bedrijfsleven en twee in het onderwijs. Tien heb ben een politieke functie, onder wie één zittende burgemeester. De nieuwe burgemeester volgt 1 juli Jacques Suurmond op. door Henk Boot ZEEDORP - Waterschap Scheldestro- men doet zijn uiterste best om de problemen in de Nijs-, Kievit- en Noordhofpolder bij Zeedorp. Daar vrezen bewoners weer ellende door wateroverlast. De afvoer van oppervlaktewater laat in natte pe riodes te wensen over. Bij extreem natte periodes zet het waterschap ter hoogte van het kruispunt Zee dorp en Langeweg één of twee pompen in om het water af te voe ren naar de Hooglandpolder. „We zijn die tijdelijke maatregelen beu. Er staan dan pompen, er liggen slangen over de weg en ons dorp is dan nagenoeg onbereikbaar", moppert Liesbeth de Bruijn uit Zeedorp. Ze zag eergisteren dat het water in de poldersloten al weer akelig hoog stond. Reden om bij het waterschap aan de bel te trekken. „Ze beloofden werk te ma ken van een structurele oplossing. Alleen daarvoor moeten ze grond aankopen en dat is nog niet gelukt. Maar die toezegging klinkt veelbe lovend", aldus De Bruijn. Zo ko men er liefst dit jaar nog een nieuw gemaal, een stuw en wor den duikers en waterlopen over een afstand van 3 kilometer ver ruimd. Daarmee zou de wateraf voer afdoende zijn geregeld. „Al leen durven we niet te zeggen wanneer de benodigde grond in ons bezit is", aldus het waterschap. zoek moeten naar een andere activiteit om de verjaardag van het staatshoofd te vieren, want de verjaardag van de toekomstige ko ning Willem Alexander valt op 27 april en dan is het veel later donker. „En dat is wat laat voor al die kindjes die meelopen met hun lam pion", zegt Kees de Pooter, voorzitter van het Oranjecomité in Axel. Tientallen kinderen lie pen, ondanks de soms fikse wind, mee in Axel en Graauw. In Axel liep drumfanfare Hosanna voorop en wachtte aan het einde de chocola demelk. foto Mark Neelemans AXEL - Voor de laatste keer werd gisteravond in Axel en Graauw de verjaardag van koningin Beatrix gevierd met de traditionele lampion optocht. Volgend jaar zullen de comités op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57