201 zeeland 'Blijf toch van de thuiszorg af alsjeblieft!' Zeeuwse Rotarydubs geven samen cheque Herdenking Oostdijk Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl vrijdag 1 februari 2013 1 B OUWERKERK - De Rotaryclubs uit Zeeland en de Rotaryclub Goe- ree-Overflakkee geven vandaag, na de herdenking van de Watersnood ramp, een cheque van 15.000 euro aan het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. Met het geld kan het multimediale project 1835+1 van filmmaker Koert Davidse worden aangepast. Deze installatie laat de namen van de slachtoffers zien terwijl een mannenstem verhalen vertelt die in de loop der jaren via nabestaan den, vrienden en kennissen zijn verzameld. Beamers en startsys teem kunnen dankzij de gift van de Rotarians worden vernieuwd en veranderd, waardoor straks door bezoekers via een touch screen per woonplaats een naam te activeren is. Rieneke Sijderius van Rotary Club Goes - De Bevelanden overhan digt de cheque vanmiddag rond een uur één aan bestuursvoorzit ter Hans Simons en algemeen di recteur Siemco Louwerse van het Watersnoodmuseum. Alle Zeeuw se Rotary clubs en de Rotaryclub Goeree-Óverflakkee hebben een bijdrage geleverd. OOSTDIJK - Vandaag zijn overal in Zuid-West Nederland herdenkingen van de slachtoffers van de Watersnood ramp. Het is precies zestig jaar geleden dat Zeeland en delen van Zuid-Holland en Brabant werden getroffen door de Ramp. In Oostdijk werd daar gisteren al bij stil gestaan. De namen van de slachtoffers werden voorgele zen bij het monument aan het dorpshuis Apeldoorn. Oostdijk kwamen zestig jaar geleden zes personen door het water. Sinds vijf jaar is er voor hen een ment in het dorp. foto door Maurits Sep en Femke Meijboom Sorry, ik kan niet langslo pen en niets doen. Dus mag ik even tekenen?" Een jongeman komt zelf op de actievoerders van AbvaKabo en SP af om een handte kening te zetten. len is misschien nog een kleine op tie. Maar ik betaal ook al een flin ke bijdrage voor mijn vrouw, die in een verzorgingshuis woont. Nee, ik vind dat het zo moet blij ven. Blijf toch van de thuiszorg af, alsjeblieft! Ik hoop dat er door de ze actie iets teruggedraaid gaat worden, want de kabinetsplannen zijn slecht voor oude mensen." En wat te denken van het perso neel in de zorg, zegt Ton Ros van AbvaKabo. Dat is ook de dupe van de plannen. „Zeker de alfahulpen, die toch al weinig betaald krijgen." Dat is precies waarom een werkne mer in de thuiszorg zijn handteke ning komt zetten bij Petroesjka Sterk van de SP. En mede waarom ook G. Verhage uit Middelburg de actie ondersteunt Haar dochter werkt in de thuiszorg. „Natuurlijk maken we ons ook zor gen over haar baan, wat dacht je!" Hoewel zij reuma heeft, is thuis zorg voor haar nog niet nodig. „Mijn man is met pensioen en kan me daarom helpen. Hij zeemt de ramen, stofzuigt. Maar ja, wat als hij dat niet meer kan? Misschien heb ik straks wel hulp nodig, en dan?" Aan het einde van de mid dag maken Ton Ros en Pe troesjka Sterk de balans op: 413 handtekeningen. Daar zijn ze blij mee. „Het is ongeveer wat we hadden gehoopt", zegt Ros. De handtekeningen worden op 4 fe bruari aangeboden aan leden van de Tweede Kamer tijdens een gro te manifestatie in Nieuwegein. Of het wat uithaalt? De ondertekenaars hebben zo hun twijfels. Ze hopen het. In ieder ge val zijn ze het eens met Ros: „Eén ding weet je zeker: als je niks doet, gaan de bezuinigingen zéker door." J. de Kok uit Middelburg zet een handtekening in de hoop dat door deze „Want de kabinetsplannen zijn slecht voor oude mensen." Petroesjka Sterk (SP): „We zijn heel tevreden over de actie, ledereen rea geerde positief." AbvaKabo en SP zamelden don derdag op de Markt in Middel burg handtekeningen in tegen de bezuinigingen op de thuis zorg. Het kostte geen enkele moeite om mensen te vinden die hun krabbel wilden zetten, „ledereen reageerde positief." Die hebben toch al geen moeite steun te vinden voor hun protest tegen de bezuinigingen op de thuiszorg en de huishoudelijke hulp. Bijna iedereen die ze aan spreken, deelt de verontwaardin- ging en zet een krabbel. C. Krijger uit Middelburg is zelfs ronduit boos: „Schandalig! Ik moet mijn oude moeder al zelf hel pen. En ik heb zelfhulp nodig." Ze is ziek en veel familie om te hel pen is er ook niet. Dus een beroep doen op anderen als ze door de bezuinigingen geen hulp meer vergoed krijgt, is amper mogelijk. Met dat probleem kampt ook J. de Kok uit Middelburg. Hij krijgt via de thuiszorg hulp in de huishou ding. „Ik woon leuk en vrij groot, maar ik ben alleen en kan niet stoffen, stofzuigen en strijken. Ik kan die hulp niet missen. Andere mensen om hulp vragen? Mijn buren hel pen me al, die kan ik niet nog meer vragen. Meer hulp zelf beta- G. Verhage: „Nu kan mijn man me nog helpen maar wat als hij dat niet meer kan?" C. Krijger: „Schandalig! Ik moet mijn oude moeder al zelf helpen. En ik heb zelf hulp nodig."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54