4 1.00 zeeland 119 Bekostiging lokale omroep is troebel Mediawet Caravan zorgt voor trammelant in Scherpenisse eierkoeken Zeven inbraken in huizen op klaarlichte dag Wandeltocht voor spierziekte ALS Walcherse koks zijn de besten van Zeeland Goes ligt in de clinch met lo kale radiozender Origineel FM over de bekostiging van die omroep. Het conflict laat zien dat de Mediawet wellicht aanpassing behoeft. www.densoeteninval.nl AMBACHTELIJKE KWALITEIT SINDS 1882 GOES Zaterdag wordt voor de derde keer het wandelevenement 'ALS Stap voor Stap de wereld uit' gehouden. Er zijn vier wandelingen over Zuid-Beveland met afstanden van vijf, tien, vijftien en twintig kilo meter. De vijfkilometer tocht is ook geschikt voor mensen in een scoot- mobiel. De start is bij revalidatiecentrum De Lindenhof in Goes. Burgemees ter René Verhulst geeft om 10.00 uur het startschot. Deelname kost 7,50 per persoon of 15,00 per ge zin. De opbrengst komt ten goede aan de stichting ALS Nederland, voor onderzoek en behandeling. MIDDELBURG Drie Walcherse koks hebben de jaarlijkse kookwedstrijd van de Vereniging van Zeeuwse Koks ge wonnen. Winnaar, en dat ook nog eens voor het derde jaar op rij, is Kim van der Hiele van restaurant Desafïnado in Middelburg. De tweede plaats ging naar Marco Adriaanse van restaurant Peper Zout in Middelburg. Martij van de Walle van De keuken van Martij n, in Vlissingen, legde beslag op de derde plaats. Aan de wedstrijd de den dertien koks uit de hele provin cie mee. Vanwege het thema 'kaas' kregen zij een verrassingsdoos met als ingrediënten onder meer kaas. vrijdag 1 februari 2013 Programmaleider/bestuurslid Marcel Blok (links) en presentator Wim-Theo van Yperen in het Origineel FM-hoofdkwartier. foto Willem Mieras Op basis van de Mediawet 2008 hebben colleges van burgemeester en wethouders een zorgplicht voor de bekostiging van lokale omroepen. Als richtlijn wordt 1,29 euro per huishouden gehanteerd. Het publieke station Ori gineel FM is sinds sep tember 2010 actief als lokale omroep voor de gemeenten Goes, Borsele en Kapel- Ie. Op basis van de Mediawet 2008 hebben colleges van burgemeester en wethouders een zorgplicht door Luc Oggel voor de bekostiging van lokale om roepen. Als richtlijn wordt 1,29 eu ro per huishouden gehanteerd. Dat geld krijgen gemeenten vanuit het Gemeentefonds, maar het is niet geoormerkt. Dat wil zeggen dat colleges zelf mogen bepalen wat ze met het geld doen en ook hoeveel ze aan de lokale omroep uitgeven. Met die kennis in het achterhoofd heeft Goes besloten om de omroep over 2012 maar 50 eurocent per huishouden te geven. Dat is gebeurd na bestudering van de begrotingen van de zender, waaruit B en W concludeerden dat Origineel FM ook prima met minder toe kan. Daarmee wijkt Goes sterk af van het de door de Vereniging van Nederlandse Ge meenten geadviseerde bedrag. Vol gens de radiozender komt Goes haar zorgplicht niet na en deugt de argumentatie niet. Goes zou de aanvraag onterecht hebben beoor deeld aan de hand van het ge meentelijk subsidiebeleid en niet aan de hand van de Mediawet. Een bezwaarschriftencommissie stelde Origineel FM daarover al in het gelijk, maar het college blijft bij haar standpunt. Het zal nu mogelijk uitdraaien op een rechtszaak. Afgezien nog van de uitkomst blijft het opmerkelijk dat een gemeente een bepaald be drag krijgt voor bekostiging van een lokale omroep, maar vervol gens zelf kan bepalen of ze dat geld daar ook aan uitgeeft. Dat pro bleem lijkt gemakkelijk ondervan gen te kunnen worden, namelijk door het bedrag voor lokale omroe pen wél te oormerken. Dan zou den kostbare juridische procedures overbodig worden. HEINKENSZAND - In de gemeente Borsele is dinsdag, op klaarlichte dag, ingebroken in zeven wonin gen. Dat maakte de politie donder dag bekend. De inbraken vonden plaats in woningen aan de Slabbe- koornseweg in Kwadendamme, de Oudekamerseweg in Heinkens- zand, de Rondepolderdijk en de Nieuwe Hoondertsedijk in 's-Gra- venpolder en de Moertjesdijk en I de 's Gravenpoldersestraat in Hoe- kdekenskerke. Uit de woningen zijn volgens de politie sieraden, geld, ^mputerapparatuur en persoonlij- fdocumenten weggenomen. De faken vonden allemaal plaats !.oo en 17.00 uur. door Rob Paardekam SCHERPENISSE - Een stacaravan aan de Gatweg in Scherpenisse zorgt voor een hoop heisa. De bewoners ervan en de eigenaar van de grond waarop de caravan staat, beschul digden elkaar donderdag bij de rechter van de ergste dingen. Een bewoner van de Gatweg, in het buitengebied ten zuiden van Scherpenisse, verhuurt sinds 2011 een stuk grond vlakbij zijn wo ning aan een vrouw. Hij deed dat om haar te helpen, verklaarde hij donderdag bij de rechter. In het be gin vroeg hij naar eigen zeggen geen geld voor de staanplaats, later een schappelijk prijsje. Het ging echter al snel mis. Vol gens de verhuurder van de grond was het de bedoeling dat de vrouw en haar zoon in de caravan gingen wonen, maar de vriend van de vrouw is later ook bij hen ingetrokken. Met name deze vriend wordt door de verhuurder van de grond van allerlei zaken be schuldigd. Zo zou hij kolen uit de schuur heb ben gestolen en de verhuurder hebben mishandeld. „Hij heeft met zijn vuist op mijn oog gesla gen. Ik heb twee weken met een blauw oog gelopen", aldus de ver huurder. Hij en zijn vrouw zeggen doodsbang te zijn. De bewoners van de caravan ont kennen alle beschuldigingen. Van de diefstal van de kolen zeggen ze niets te weten. Bovendien zegt de mannelijke bewoner van de cara van dat de verhuurder van de grond hém juist heeft mishandeld. „Toen ik mezelf verdedigde is me neer met zijn hoofd tegen het aan recht gevallen." Verder zou de verhuurder van de grond de vrouwelijke bewoner van de caravan lastig vallen met onder meer sms'jes en onaange kondigde bezoekjes. Er werd zelfs gesproken over stalking. „Hij heeft nota bene een camera richting on ze caravan gehangen om ons conti nu in de gaten te houden." De eigenaar van de grond zegt dat alleen maar te hebben gedaan om nieuwe diefstallen te voorkomen. „Want dat ze van me stelen hoef ik toch niet te pikken?" En passant beschuldigden beide partijen elkaar ook nog van het in brand steken van een paar stroba len naast de caravan. De verhuurder van de grond wil dat de bewoners van de caravan per direct hun biezen pakken. Dat eiste hij donderdag van de rechter in Middelburg. De tegenpartij eiste juist dat verhuurder niet meer in de buurt van de caravan mag ko men en zijn camera moet verwij deren. De rechter doet volgende week uitspraak. Het is überhaupt de vraag of de si tuatie nog lang houdbaar is. De ge meente Tholen heeft inmiddels ge constateerd dat het om een illegale woonsituatie gaat waar zo snel mo gelijk een eind aan moet komen. De bewoners van de caravan zeg gen andere woonruimte te zoeken, maar dat is tot nu toe niet gelukt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53