Reimerswaal krijgt een radiostation Met goede stoel sta je 1-0 voor Spoorwerk geannuleerd Gebroken Arnebrug afgesloten almanak 17 Voor juli moet de eerste uitzending de lucht in Origineel FM heeft volop plannen 18 VRIJDAG 1 februari 2013 PZC BEVELANDEN/THOLEN door Nadia Berkelder KRUININGEN - Mensen die in de ge meente Reimerswaal wonen, kun nen vanaf deze zomer naar een ei gen radiozender luisteren: Radio Reimerswaal is in oprichting. De omroep wil een grote variatie aan progamma's bieden, zegt ini tiatiefnemer Erik Bestman. „We zijn geen veredelde piraat. We wil len ook informatieve programma's maken." Het zou de de eerste keer zijn dat Reimerswaal een eigen omroep krijgt en volgens Bestman is de behoefte groot. „Het leeft ge weldig onder de bevolking. Het wordt voor de mensen, door de mensen. Alles gaat democratisch, vrijwilligers hoeven zich niet aan een bepaald format te houden." Samenwerking met andere organi saties vindt Bestman belangrijk. Hij denkt aan kerkuitzendingen ('maar dat blijkt lastig in Reimers waal') en live-uitzendingen vanuit het gemeentehuis. „Reimerswaal bestaat nu te veel uit eilandjes. We willen de lijm zijn." Intussen hebben zich zestien vrij willigers gemeld. Mensen die radio willen maken, programma-ideeën hebben of iets anders willen doen. „Er is heel veel enthousiasme. En we kunnen nog steeds mensen ge bruiken die iets willen doen." De zender is nu bezig met het ver krijgen van de benodigde vergun ningen. Daarvoor is een Program ma Bepalend Orgaan nodig, een soort raad van commissarissen. De gemeente beoordeelt of die repre sentatief is. Als alles klopt en er ook een vergunning is om het ra diostation te runnen, dan wil Ra dio Reimerswaal subsidie aanvra gen bij de gemeente; die is wette lijk verplicht om lokale omroepen te ondersteunen. Radio Reimerswaal zou het liefst in het voormalige pand van de Ra bobank aan de Hoofdweg in Ril land een studio willen beginnen. „De pinautomaat komt daar terug. Daar kunnen wij dan meteen een oogje op houden. Dat ding is al een paar keer vernield met een ramkraak." Bestman heeft ervaring met lokale radio, onder meer bij Omroep Tholen. Hij heeft ook nog appara tuur. „Ik ben nu van alles aan het reviseren; we hebben nog wel een zender nodig. En verder kunnen we nog van alles gebruiken: cd-spe- lers, platenspelers, noem maar op." info@radioreimerswaal.nl Pagina 18: We willen veel, maar we kun nen niet door Nadia Berkelder GOES - De rolstoel reageert lekker direct en hij draait snel. Probleem: hij kost vijftienduizend euro. Toch heeft Sjoerd Jansen (18) uit Oost- dijk al sinds de zomer zo'n specia le sportrolstoel, dankzij donaties en een bijzonder project. Het honderdrolstoelenproject - van voetbaltrainer Foppe de Haan - betaalde een deel van de kosten. „En de gemeente deed mee", zegt Sjoerd. „En ik heb zelf geld ingeza meld." Donderdag kreeg hij ook nog eens 1250 euro van Inner- wheel Goes-Reimerswaal, een ser viceclub voor vrouwen. Dat bedrag is dus eigenlijk overbo dig. „Maar daar is nu iemand an ders mee geholpen, ik geef het door." Zo'n dure rolstoel is noodza kelijk bij hockey. „Met een goede stoel sta je al met 1-0 voor. Ik heb er trouwens niet echt voordeel van, want veel mensen die hockey spelen, hebben er al één." Sjoerd - die op zijn zevende gehan dicapt raakte toen hij werd overre den door een gemeentelijke grasmaaier - had zijn aandeel zó bij elkaar, vertelt hij. „Met flessen inzamelen. En ik heb mijn haar er af geknipt voor vijfhonderd euro. In een café in Krabbendijke is 2500 euro opgehaald door mensen die verzoeknummers indienden, een soort Serious Request." Sjoerd (rechts) en zijn rolstoelhockeymaten in Sportpunt Zeeland. Hij speelt met zijn team E-hockey in de overgangsklasse, het op één na hoogste niveau in Nederland. foto Willem Mieras MIDDELBURG - De Arnebrug in Mid delburg, op de route van en naar Arnemuiden, wordt twee maal af gesloten voor het wegverkeer in verband met onderhoudswerk zaamheden. De afsluiting is vrij dag 1 februari 06.00 uur tot zater dag 2 februari 06.00 uur en don derdag 7 februari 06.00 uur tot za terdag 9 februari 06.00 uur. Tip? redactie@pzc.nl Hij is een echte sportman, die verze keringsagent uit Kloetinge. Voor bezoeken aan klanten pakt hij nooit de auto, maar altijd de fiets. Ook als die klant tachtig kilometer verderop woont. En ook als de sneeuw langs de Zeeuwse dreven twintig centimeter hoog ligt. Zelfs in zijn vrije tijd springt hij op het stalen ros en draait dan zijn hand niet om voor een rondje Ooster- schelde. Maar afgelopen weekeinde was hij gebroken. En dat na slechts drie uur met zijn collega's op een spinningfietsje. Voor het goede doel nog wel. „Het is niet het fietsen. Het is de hitte en de herrie. En ze jutten je ook op. Vooral die eerste trainster op het podium. Dat was een beest," sprak hij vermoeid. GOES - Het werk aan de spoorover- gang in de Anthony Fokkerstraat op bedrijventerrein De Poel in Goes gaat voorlopig niet door. Dat heeft de Stichting Stoomtrein Goes-Borsele laten weten. Woensdag maakte de stichting be nd dat de straat in februari een ek zou worden afgesloten voor verkeer. Dat is noodzakelijk de overgang, waar de stoomtrein over rijdt, moet wor den vernieuwd. Het project wordt voorlopig ge annuleerd omdat er problemen worden verwacht met de doorstro ming van het verkeer; de Fokker straat is één van de drukste wegen van Goes. In overleg met de ge meente Goes wordt nog gezocht naar een beter moment om de werkzaamheden uit te voeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51