Fiscus blijft nog voor jaren in Terneuzen zeeland 121 Idee vershal verplaatst naar Geere Walcherse koks Zeelands beste Wandeltocht voor spierziekte 11 Plan verbouwing winkelgalerij Middelburg Uw droomhuis vindt u bij: I "•tui I ft Win ook je aankoopbedrag terug! Koop in december of januari een occasion via AutoTracknl en win net als Sandra winnaar van 2008, het aankoopbedrag terug. Kijk op AutoTracknl voor de actie en de voorwaarden. O AutoTracknl foto Dirk-Jan Gjeltema TERNEUZEN - Terneuzen houdt de komende paar jaar zijn belasting kantoor. Op termijn, waarschijn- lijk met ingang van 2018, zou de belastingdienst naar Middelburg i kunnen verkassen. Dat zegt de Terneuzense burge meester Jan Lonink. Die lobbyde vorig jaar met commissaris van de koningin Karla Peijs voor het be- Ihoud van een Zeeuws belasting- I kantoor. [„Toen hebben we voor elkaar ge kregen dat de belastingdienst in Zeeland blijft. Dat we niet naar Brabant hoeven voor afhandeling van belastingzaken, is een enorm succes." De Zeeuwse bestuurders kregen vorig jaar te horen dat het ministerie er aan denkt om de be- lastingdienst binnen een bepaalde [termijn onder te brengen in Mid delburg. iDe dienst zou kunnen worden on dergebracht in het pand van Rijks waterstaat, bevestigde een woord voerder deze week. Hoewel de informatie klopt met wat hij eerder hoorde, was Lonink toch enigszins verrast door het arti kel. „We hebben destijds met staatsse cretaris Weekers afgesproken dat wij als Zeeuwse bestuurders eerst worden ingelicht vóór er een poli tiek besluit wordt genomen. Ik ga er dan ook vanuit dat we de ko mende maanden worden bijge praat." Overigens blijft het belastingkan toor in Terneuzen nog enkele ja ren open, verwacht Lonink. „De concentratie van de Zeeuwse kan toren is waarschijnlijk pas in 2018 een feit. Het kantoor in Goes gaat misschien wat eerder dicht, maar de kans is groot dat Terneuzen tot die tijd een eigen kantoor houdt." vrijdag 1 februari 2013 door Theo Giele MIDDELBURG - Er komt definitief geen vershal voor de verkoop van streekproducten op Plein 1940 in Middelburg. In plaats daarvan zal de Geerepassage worden ontwik keld tot een overdekte markthal. Die afspraak heeft wethouder Jo- han Aalberts gemaakt met de eige naar van het met leegstand kam pende winkelgebied. De Geerepassage is eigendom van Verbeek Vastgoedbeheer. Leon Ver beek zegt namens de onderne ming dat binnen vier tot zes we ken de eerste schetsen voor de ver bouwing van de passage tot vers hal op papier staan. Met de ondernemers die nu in de passage zijn gevestigd wordt over leg gevoerd. Het idee is om tien tot twaalf aan bieders van verse streekproducten een plaats te bieden in de ver nieuwde Geerepassage. Volgens Verbeek is het de bedoeling om de passage zo open mogelijk te ma ken. Ook de plafonds gaan de hoogte in. De plannen zijn nog pril, maar Verbeek en Aalberts willen de vaart er in houden. Dit jaar zou al een begin gemaakt moeten wor den met de verbouwing van de passage zodat het publiek volgend jaar al de eerste verse producten uit eigen regio in de vershal kan kopen. Het voorstel voor de bouw van een versmarkt op Plein 1940 is door het college van burgemeester en wethouders ingetrokken. In juni vorig jaar kwam het plan voor de hal aan de orde in de gemeente raad. Vanwege de weerstand van omwo nenden en ondernemers tegen de bouw van de vershal werd beslo ten het plan opnieuw tegen het licht te houden. Ook ondernemersvereniging VOM staat niet langer achter het idee van een vershal op Plein 1940, stelt het college van burgemeester en wethouders in een brief aan de ge meenteraad. De gemeente gaat bin nenkort praten met de betrokken partijen over de toekomst van Plein 1940. Alternatieven zijn het uitbreiden van de terrassen op het plein, de aanleg van een 'stadspo- dium' of een 'stadsterras-stadsta- pijt'. Als er terrassen ten bate van de horeca worden aangelegd, ver wacht wethouder Aalberts wél een financiële bijdrage van de ho recaondernemers, schrijft hij aan de gemeenteraad. MIDDELBURG - Drie Walcherse koks hebben de jaarlijkse kook- wedstrijd van de Vereniging van Zeeuwse Koks gewonnen. Win naar is Kim van der Hiele van Desafinado in Middelburg. De tweede plaats ging naar Marco Adriaanse van Peper Zout in Middelburg. Martijn van de Walle van De keuken van Martijn, in Vlissingen, werd derde. Aan de wedstrijd deden dertien koks uit de hele provincie mee. GOES - Zaterdag wordt voor de der de keer het wandelevenement 'ALS Stap voor Stap de wereld uit' gehouden. Er zijn vier wandelin gen over Zuid-Beveland met af standen van vijf, tien, vijftien en twintig kilometer. De vijfkilome- tertocht is ook geschikt voor men sen in een scootmobiel. De start is om 10.00 uur bij revalidatiecen trum De Lindenhof in Goes. Deel name kost 7,50 per persoon of 15 per gezin. De opbrengst is voor stichting ALS Nederland. STEENDIJK makelaar taxateur o.a 0113-219445 I 06-53863250

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49