Rampmuseum nodigt prinses Anne uit zeeland 119 Aanmoediging En de winnaar is... Arnebrug afgesloten wegens onderhoud Werk aan spoor bij De Poel gaat niet door Rampherdenking in dorpshuis Zuudènde Prijswinnend hoorspel De Ramp op herhaling Zeven inbraken op klaarlichte dag Merel van Opstal uit Zonnemaire uit klas 1E bij Pontes Pieter Zeeman werd winnaar van de gedichten- en ontwerpwedstrijd. foto Dirk-Jan Gjeltema i Docenten Nederlands en Beelden de Vorming selecteerden 35 werk stukken voor de tentoonstelling in Bibliotheek De Stolpe in Zierikzee. i De vakjury beoordeelde de werk stukken op de tekst van het ge dicht, het ontwerp en de samen hang tussen tekst en ontwerp en de meerwaarde van het totaal, i Vervolgens is aan de juryleden ge vraagd de drie te beoordelen on derdelen apart punten te geven, het eindresultaat te vergelijken en de winnaars te bepalen. De jury werd gevormd door: Ester van Meurs, Goos Verwoest en Matthijs Meulblok. Ester van Meurs is logopediste, do cent creatief schrijven en schrijft ook zelf gedichten. Goos Verwoest is beeldend kun stenaar en docent vmbo. Hij geeft teken-, schilder- en keramiekles- sen. Matthijs Meulblok is op veel fron ten actief als beginnend kunste naar: acteur, tekstschrijver en re gisseur. Hij werkt momenteel aan een filmproject dat in 2013 zijn première moet beleven. In vergelijking met voorgaande ja ren kon de jury constateren dat er dit keer weinig spellingsfouten zijn gemaakt. Wel vinden de juryleden dat alle gedichten nog wel voor verbete ring vatbaar zijn. Kritischer kijken naar onbedoelde herhaling van woorden, luidt een van de adviezen. Ook wordt aanbevolen beter te let ten op het ritme van de zinnen. Door korter formuleren, komt de tekst sterker binnen, benadrukt de jury. Alle geselecteerde werkstukken worden geëxposeerd in de biblio theek in Zierikzee. door Ton van den Nouweland COLCHESTER - Vrijwilligster Nellie Verton van het Watersnoodmu- j seum heeft gisteren in Colchester de Britse prinses Anne uitgeno- digd voor een bezoek aan het mu seum in Ouwerkerk. De Burgh-Haamsteedse was in de hoofdstad van het graafschap Es sex als vertegenwoordiger van het Watersnoodmuseum. In de kathe draal van Colchester werden don derdag de 58 slachtoffers herdacht die op Canvey Island omkwamen i bij de ramp van 1953. [Na afloop werd Verton voorge- steld aan de prinses. Ze overhan- [digde Anne een boek en vroeg tmeteen of de prinses niet eens naar het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk wilde komen. Verton: „En dat leek haar wel wat." De ver dronkenen van Canvey Island, een eilandje van twaalf vierkante kilo meter in de monding van de Thee ms, werden herdacht in de kathe draal van Colchester. Verton: „Er waren vijfhonderd mensen in de kerk en het was een heel emotio nele bijeenkomst." De Schouwse museumvrijwilligster is vandaag aanwezig bij de onthulling van een plaquette bij de bibliotheek van Canvey Island. Het boek dat Nellie Verton de prinses aanbood, werd geschreven door de Zeeuw Jasper Goedbloed en gaat over de slachtoffers en de schade van de ramp in het buitenland. In de gemeente Borsele is dinsdag, op klaarlichte dag, ingebroken in zeven woningen. Dat gebeurde in Kwadendamme, Heinkenszand, 's-Gravenpolder en Hoedekensker- ke. Uit de huizen zijn sieraden, geld, computerapparatuur en docu menten weggenomen. De inbra ken vonden allemaal plaats tussen 8.00 en 17.00 uur. Het is onbekend of dezelfde daders erachter zitten. MIDDELBURG De Arnebrug in Middelburg, op de route van en naar Arnemuiden, wordt twee maal afgesloten voor het wegverkeer in verband met on derhoudswerkzaamheden. De afsluiting is vrijdag 1 februari 06.00 uur tot zaterdag 2 februari 06.00 uur en donderdag 7 februari 06.00 uur tot zaterdag 9 februari 06.00 uur. Er is een omleidingsroute aangege ven, aldus de provincie. GOES Het werk aan de spoorovergang in de Anthony Fokkerstraat op bedrij venterrein De Poel in Goes gaat voorlopig niet door. De straat zou in februari een week zou worden afgesloten voor autoverkeer om de overgang te vernieuwen. Het pro ject wordt voorlopig geannuleerd omdat er problemen worden ver wacht met de doorstroming van het verkeer. KERKWERVE Dorpsraad, kerk en school van Kerkwerve houden vanmiddag een herdenking van de Watersnood ramp. Dat gebeurt om 14.30 uur in dorpshuis Zuudènde. Hanneke Zuidgeest draagt een ge dicht voor, waarna schoolkinderen kaarsen aan steken. Nico van der Haven vertelt over de Ramp in Kerkwerve en er worden videofragmenten vertoond. NADER INZIEN Nellie Verton (derde van links) met enkele bewoners van Canvey Island bij de plaquette die vandaag wordt onthuld. foto Watersnoodmuseum In het bijschrift van de foto over de start van de bouw van het sport centrum in Zierikzee is gisteren een fout gemaakt. Er stond dat de handbalvereniging daar een veld en een kantine krijgt. Dit is onjuist. Het is korfbalvereni ging All Ready die een veld en een kantine krijgt. vrijdag 1 februari 2013 Thijs Krijger uit 1B kreeg de aanmoedigingsprijs van de jury voor zijn gedicht en pos ter over zon, wolken en muziek. Vervolgens luisterde hij ontspannen naar de mening van de jury over de andere prijswinnaars. ZIERIKZEE Het prijswinnende hoorspel 'De Ramp' wordt in de nacht van vrij dag op zaterdag herhaald door de VPRO op Radio 1. Het hoorspel, ge baseerd op een autobiografisch sce nario van Rudie van Meurs, werd op 1 februari 1993 uitgezonden in het kader van de 40-jarige herden king van de Watersnoodramp. Het hoorspel won destijds de Zilveren Reissmicrofoon. Het spel is te ho ren van 2.00 tot 3.10 uur. Voor regie en geluid tekenden Kees Vlaande ren en Leo Knikman. Onder meer Kitty Courbois doet mee. HEINKENSZAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47