wonen 17 het aanzien waard Voor al uw (familie-) feesten en partijen... Hl IK BEN OP TV! Meestal is het beeld van een tv mooier dan het toestel zelf. Maar er zijn uitzonderingen. Deze designtelevisies stelen de show in huis, ook als ze uit staan, door Suzanne Dijkstra foto's DesignPress .IN EEN GEKLEURD JASJE PLATTER KAN NIET H BEAUTY MET BRAINS Uitgeschakeld is een tv een donker ding. Vermom hem dan als spiegel. Handig om de woonkamer groter te laten lijken en snel het kapsel te checken. „Ongebruikt wordt de tv zo een aanwinst voor het interieur", vindt Johan Bakker van TV-Design. Dit bedrijf maakt spiegeltv's op maat in een omlijsting naar keuze. Ze gebruiken bij voorkeur led-tv's, die geven weinig warmte af en geven de mooiste zwarttinten weer. De glasplaat komt voor het beeldscherm, het beeld schijnt door deze plaat heen als de tv aan staat. Uitgeschakeld is het een spiegel. Ook is het bedrijf dealer van spiegel-tv's van het Belgische Genesis Technologies. De Agath is de eerste spiegel-tv zonder omlijsting, waardoor een strak object ontstaat. Deze tv werd afgelopen week voor het eerst geshowd, op ISE in Amster dam, de grootste technologiebeurs van Europa. www.tv-design.nl www.genesis-technologies.be vrijdag 1 februari 2013 Niet elk tweede huisje staat in mondain w. Monte Carlo of in ongerept Varmland. fTj De meeste staan in eigen tuin. Loewe geeft de tv kleur. Achterkant en onderrand van de Connect ID zijn in trendy limegroen, retro oranje, stijlvol bruin of één van de negen andere kleuren. Er zijn dertig verschillende opstellingen mogelijk. Er is ook een speciale, bijpassende poot, de Table Stand Tableau. Voor zeer modebewuste mensen is er de gelimi teerde Strenesse editie van de Loewe Connect ID. Zien hoe de tv staat in huis? Met een iPhone-app kan de televisie virtueel in het eigen interieur wor den geplaatst. Een flatscreentelevisie heeft een plat scherm. Sinds kort kan dat platte scherm ook gebogen zijn. De komst van oled-technologie maakt dit mogelijk. De merken LG en Samsung presenteer den onlangs de eerste curved-3D-oled-televisies. Het LG-model heeft een buiging van 5 graden, waardoor het scherm minder spiegelt en 3D-beel- den nog beter uit de verf komen. Bovendien is het beeld realistischer dan op een plat scherm, omdat de kijker hoeken ziet. Volgens Samsung is www.loewe.tv het vergelijkbaar met het ronde beeld in een IMAX-theater. Oled is kort voor Organic Light Emitting Diode. Voordeel van dit materiaal is on der meer dat het zeer dun is. Volgens deskundi gen is dit de volgende stap op tv-gebied. In de toe komst zal het invloed hebben op het design van televisies. Beide gepresenteerde tv's zijn prototy pes. Het is niet bekend wanneer ze te koop zijn. www.lg.com/us/oled door Jan van Mullem Wat een leuk tuinhuisje! En wat aardig dat je het gratis ver huurt aan toevallige naamgenoten. Jo van Mullem: „Ha, dat zou je wel willen, hè. Nee, het is puur voor onszelf. Al zijn er familieleden die er ook gebruik van maken. Zoals onze dochter Carolien. Ze is vorig jaar getrouwd en gaf het feest bij ons. In de toe komst zouden zij hier wel willen wonen, in het huis naast ons, dat van mijn schoonouders is geweest. Maar vorig jaar moesten ze nog genoegen nemen met het tuinhuis. Voor de bruiloft hebben we er een tent aan vastgemaakt en alles netjes aangekleed, zodat het pri ma kon dienenals ontvangstruimte voor gasten." Mooi verhaal én een mooi aandenken. „Ja. En dan te bedenken dat we nog twee dochters heb ben... Dus meer feestjes in het verschiet. Ook vrijgezel lenfeest jes. Bij het feestje van de oudste dochter zaten er zestien meiden in. Dat zal een kippenhok zijn ge weest... Het had trouwens nog heel wat voeten in de aarde om op tijd klaar NAMEN Jo (55) en Margriet van Mullem-Len- derink (53) BEROEP hij: timmerman; zij: in de thuiszorg WOONPLAATS Wesepe TWEEDE HUISJE sinds 2010 FUNCTIE tweede huiska mer: visite ontvangen, tv-kijken, eten, kaarten te zijn met de bouw. De procedure van aan vraag tot vergunning krijgen, duurde lang. De ene keer waren de tekeningen niet goed - want alles moest digi taal aangeleverd wor den - de andere keer deugde de beoogde lo catie niet of had de wel stand wensen. Maar goed, de vergunning is er gelukkig gekomen, op tijd. Het dak was al eerder klaar, had ik in de schuur gemaakt, pre fab. Dat scheelde tijd." Als timmerman doe je de bouw natuurlijk zelf. „Inderdaad, samen met mijn vrouw. Zij heeft mij dingen aangegeven, zoals dakplaten. Ook heeft ze alle pannetjes schoongemaakt. Twee dehandse, via Markt plaats. Bijna alles komt van internet; tegels, dak ramen, houtkachel, zelfs de harmonica deur. Het is wel een nieuwe, van een man die 'er nog een paar had staan'. Het gebruik te hout komt van een sloopproject. Het wa ren allemaal gelamineerde balken, zwaar hout, stuk ken van 10 meter lang. Bij de houtzagerij zijn ze op maat gezaagd en alle onderdelen genummerd. De eni ge wens die we nog voor ons tuinhuisje hebben, is een keukentje. Moet lukken; water en afvoer zijn er al." Jo en Margriet van Mullem zitten vooral in de zomer vaak in hun tuinhuisje, foto's MvM OPROEP Voor een nieuwe rubriek - waarmee we volgende week starten - zoeken wij lezers die in woord en beeld vertellen over hun toilet in huis. Is de wc-bril met Swarovski-steentjes ingelegd? Prijkt een leeuwenkop op de wc-rolhouder? Zijn muren bekleed met vakantiefoto's? Als u ook een bijzonder toilet hebt, laat het ons dan weten via wonen@depersdienstn! Beovision, de televisiereeks van het merk Bang 8c Olufsen staat bekend om zijn strakke design met brede onderrand. Het nieuwste model is de Beovision 11, die is modern vormgegeven en ook nog eens slim dankzij speciale smart-tv- technologie, waardoor er apps op kunnen wor den gezet, zoals Youtube en Facebook. Door de brede rand is de televisie bijna even hoog als breed. In de rand is een audiosysteem verwerkt. Het scherm is voorzien van een speciale laag, waardoor invallend licht niet wordt weerkaatst. Het frame is verkrijgbaar in een zilverkleurige en zwarte uitvoering; de kap over de luidspre kers wordt uitgevoerd in verschillende kleuren, waaronder wit, zwart, rood en blauw, passend bij elke interieurstijl. www.bang-olufsen.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43