'Ijsbaantje in de winter' 'Geen eerwraak bij Borssele maar kwaad wegens zware belediging' zeeland 13 'Park en parkeerplaatsen9 Zandbanken niet extra beschermd Klucht commentaar HERDENKING 1953 MEEST GELEZEN Rekening gemeente vrijdag 1 februari 2013 29 januari 2009 WBU presenteert plannen voor woningbouw; 58 appartementen, 20 woningen. september 2011 Plan appartementengebouw wordt afgeblazen, voorstel is 36 woningen in 3 fasen. september 2012 Plannen woningbouw afgeblazen, bouwput zal worden volgestort met zand. WÊMStÊÊÊKÊKMHB - januari 2013 Gemeente krijgt 1,9 miljoen schadevergoeding van de bouwer van de put. Rekening wordt opgemaakt. wacht op bestemming Strikt genomen is de bouwput niet meer de zorg van de gemeen te. De put werd voor één euro ver kocht aan de Walcherse Bouw Unie, later bekend als Heijmans Bouw Zeeland en afgelopen najaar opgegaan in Heijmans Zuid. Het bouwbedrijf stabiliseerde de put voor eigen rekening met de meters dikke betonlaag. Kosten: 2,5 mil joen euro. Opgeteld bij 8 miljoen gemeenschapsgeld heeft het pro ject bouwput tegen de 11 miljoen euro gekost. Heijmans wilde er luxe stadsappar- tementen op bouwen. De krediet- crisis gooide roet in het eten. Lan- Lees het laatste nieuws over de her denking en lezersverhalen over de ramp op www.pzc.nl/1953 1Dijken Ritthem worden verstevigd 2. Kabinet over marinierskazerne 3. Vrachtauto in sloot bij Hoek STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto ge tijd bleven de WBU en de ge meente hopen dat het tij zou ke ren. Het plan werd aangepast, verso berd, in stukken geknipt. Het mocht allemaal niet baten. In sep tember sprak de toenmalige wet houder Albert de Vries met Heij mans af dat de put met zand ge vuld zou worden. Maar zelfs dit plan loopt weer vertraging op. Er gaan stemmen op om de put te rug te kopen en zelf het heft in handen te nemen. Maar de Lokale Partij Middelburg staat daar zo goed als alleen in, zo bleek maan dag tijdens de raadsvergadering. KOSTEN Boekwaarde kazerne 181.512 Aanleg bouwput 5.900.000 Aankoop woningen 2.500.000 Calamiteit maart 2005 255.000 Onderzoek na calamiteit 553.000 Kosten arbitragezaken 767.332 Ambtel. kosten arbitrage 43.675 BATEN Schadevergoeding 1.900.000 Verkoop woningen p.m. Opbrengst Koningsstraat (schat ting) 400.000 Teruggave voorschot arbitrage (schatting) 20.000 Michiel Poppe woont ruim twee jaar in het hoek huis aan de Korte Noord straat en de Zuidsingel. Hij heeft al die tijd een riant uitzicht op de bouwput gehad. „Nee, het is geen prettig bericht dat de eindafrekening in de miljoe nen loopt. En daar hebben we een volle put met water voor. Van mij had hier best een theater mogen komen, maar dat is over en uit. Plant hier dan nu maar een stel bo men en maak er een parkje van met een aantal parkeerplaatsen. Nee, nee, geen discotheek of iets dergelijks. Ik ben wel jong, maar ik vind het prettig om rustig te wo nen en toch dicht bij het centrum. De laatste jaren was het aange naam rustig. Op een paar momen ten na, toen er een betonnen rand in de put werd aangelegd en er Michiel Poppe een andere keer dag en nacht ge pompt werd. Er wonen hier stu denten van de Roosevelt Aca demy, gezinnen in particuliere hui zen. Het is een goeie mix." PER SALDO: 7.990.519 euro t Hierbij zijn de gemiste inkomsten van de grondopbrengst Heijmans van 3 miljoen niet inbegrepen. PS: aan diverse theaterplannen (Zuidsingel, verbouwing, afgebla zen plan Molenwater) heeft Mid delburg 9,3 miljoen euro uitgege ven. Een gammel hek scheidt al acht jaar de Korte Noordstraat van de bouw put. Het doek voor de bouwplannen begint te vallen. foto Ruben Oreel Maak zo snel mogelijk iets moois van de bouwput. Maar bedenk dan wel snel wat je er mee wilt doen, dat vinden de 'zeg maar de dames Blom en Brouwer.' „En is het wel zo slim om zand te storten en dan verder de bouwput te laten rusten. Dat zijn ze toch van plan? Dat zand waait weg en misschien heb je dat zand helemaal niet nodig. Laat de gemeenteraad het nu maar snel eens worden. De bouwputaf faire heeft al te lang geduurd. Het is een aanfluiting en schande voor Middelburg." „Ik zou het wel een goed idee vin den om een parkje te maken, met struiken, bankjes en een waterpar tij. Geen bomen, want dan wordt het te donker in de omliggende huizen. De ouderen van het Gast- door Emile Calon MIDDELBURG - Hier is absoluut geen sprake van eerwraak, zo zei advocaat K. Karakaya tegen de Mid delburgse rechters. Twee verdach ten van Turkse afkomst, een vader en zoon uit Antwerpen, worden verdacht van het mishandelen van de partner van hun dochter en zus. Ze waren 16 juni 2012 naar Borssele gereden om te vissen. Daar zagen ze geheel onverwacht hun zus en dochter lopen die ze al elf jaar niet meer hadden gezien. Ze was daar samen met haar man, een oom van de twee. Er ontstond een woordenwisseling tussen de mannen en de oom zou de oudste verdachte geschopt hebben waar na de jongste zich op hem zou hebben gestort. Volgens het OM zou de jongste geslagen hebben met een steen en de oudste met een puntige stok. De jongste ver dachte hield echter vol dat hij een paar keer met zijn vuist had uitge haald en een brok zand naar de oom had gegooid. Senior verklaar de dat hij woedend was omdat die oom hem uitschold voor pooier. „Zo ernstig ben ik in zestig jaar niet beledigd." Officier van justitie T. Huiskamp vond dat er sprake was van een po ging tot doodslag en eiste tegen de De dames Blom en Brouwer huis kunnen hier even uitrusten en daarna verder lopen naar de markt. En richt het parkje zo in dat er in de winter een ijsbaantje aangelegd kan worden." beide mannen een celstraf van vijf tien maanden waarvan vijf voor waardelijk. Ook zei ze dat dit con flict een culturele achtergrond had. Karakaya benadrukte dat er echt geen sprake was van eer wraak omdat eerwraak gepland is en gebeurt op een plaats waar veel mensen zijn. „En altijd met een mes of een vuurwapen wordt uit gevoerd." Vooral de oudste ver dachte reageerde furieus toen eer wraak ter sprake kwam. Volgens de raadsman is het een heel zware belediging om een linksgeoriën teerde en intellectuele Turk te be schuldigen van het plegen van eer wraak. Uitspraak 14 februari. Na acht jaar ellende met de bouw van een nieuw theater in Middelburg kan de balans worden opgemaakt. Het fiasco met de bouwput aan de Zuidsingel kost de gemeente acht miljoen euro. Zo mogelijk nog onthutsender is de reke ning van alle afgeblazen theater plannen. Die beloopt negen mil joen. De conclusie kan alleen maar zijn, dat in deze kwestie dramatisch slecht is bestuurd. Middelburg heeft weinig ge leerd van de bouwput-affaire. Want nog steeds moeten er knopen worden doorgehakt over een nieuw theater en nog steeds is de besluitvorming een politieke klucht. Middelburg is inmiddels wel ge wend aan het litteken in de bin nenstad. Maar Middelburg mag nooit wennen aan een bestuur dat een kwestie zo lang en zo klunzig laat etteren. Dat de ge meenteraad steeds opnieuw ho peloos onmachtig blijkt, blijft niet eindeloos een excuus. Het moet nu snel beter gaan. Lukt dat niet, dan moet de bezem maar door het bestuur. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De Zeeuwse Banken op de Noordzee komen niet te val len onder extra strenge Europese natuurregels. Dat betekent dat er meer ruimte blijft voor vissers. Dat blijkt uit een brief die staatsse cretaris Sharon Dijksma (Natuur) aan de Tweede Kamer heeft ge stuurd. De Zeeuwse Banken zijn dynamische zandbanken voor de Zeeuwse en Vlaamse kust. Ze lig gen parallel aan, en op een afstand van 15 tot 30 kilometer uit, de kust. In opdracht van het ministe rie van Economische Zaken heeft instituut Imares onderzoek gedaan naar de natuurwaarde van het ge bied. De onderzoekers stellen vast dat er voor de natuur belangrijke 'permanent overstroomde zand banken' aanwezig zijn. Maar die onderscheiden zich onvoldoende van de naastgelegen gebieden Voordelta en Vlakte van de Raan. Die twee gebieden zijn al aangewe zen om te vallen onder bescher ming van de Europese Vogel- en Habitatrichtlijn. Volgens Dijksma voldoet Nederland al ruimschoots aan de norm voor het landelijke areaal aan zandbanken. In politiek Den Haag is al jaren dis cussie over bescherming van gebie den op de Noordzee. Natuurorga nisaties en sommige politieke par tijen vinden dat de boomkorvisse- rij de bodem omploegt, waardoor bodemleven verdwijnt en visbe standen slinken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 3