sport 127 Vos heeft naïviteit overboord gezet Ajax opnieuw enkele weken zonder Babel Dallinga/Frans Bevers verder in de beker Istvan Bakx definitief naar FC Den Bosch Milde schorsing voor Hazard blijft staan Kiki Bertens naar laatste acht in Parijs Bekerduels Terneuzen en Axel naar dinsdag vrijdag 1 februari 2013 HOENSBROEK De driebanders van Dallinga/Frans Bevers hebben de vijfde ronde van de nationale bekercompetitie be reikt na een 4-4-gelijkspel tegen Boers en Roosenboom. Snellen Re cycling is de volgende tegenstan der. Glenn Hofmann kon niet spelen bij de Zeeuws-Vlaamse ploeg van wege een voetblessure. Meerten Dallinga versloeg Tjalling de Boer met 3-0. Eddy Leppens won met 2-1 van Mare Donvil, terwijl Berry Dal linga met 2-1 verloor van Heinz Ja cobs. Dallinga/Frans Bevers had het heenduel met 8-0 gewonnen. MIDDELBURG Istvan Bakx maakt het seizoen af bij eerstedivisionist FC Den Bosch. De uit Vlissingen afkomstige voet baller tekende een contract van een half jaar bij de ploeg van trai ner Jan Poortvliet. Hij heeft daarna nog een optie van een jaar. Bakx is transfervrij afkomstig van het fail liete AGOW Apeldoorn. De Zeeuw is opgenomen in de selectie voor het competitieduel van FC Den Bosch van vrijdag op eigen veld te gen Go Ahead Eagles. Bakx speelde in het seizoen 2010-2011 ook al bij FC Den Bosch. Verder was hij ac tief voor onder meer Hoek, KV Kor- trijk, KRC Genk en Willem II. LONDEN Zijn even pijnlijke als geruchtma kende trap tegen de onderbuik van een ballenjongen kost Eden Hazard van Chelsea drie duels. Na een hoorzitting besloot de Engelse voetbalbond de oorspronkelijke schorsing van drie wedstrijden te handhaven. Hazard verloor vorige week in de bekerreturn bij Swansea City (0-0) zijn geduld en zelfbeheersing toen een ballenjongen van de thuis ploeg treuzelde met het geven van de bal. De ballenjongen had vooraf op Twitter aangekondigd dat hij tijd zou gaan rekken voor Swansea, dat de eerste wedstrijd met 2-0 had gewonnen. PARIJS Tennisster Kiki Bertens heeft don derdag de laatste acht bereikt van het indoortoernooi in Parijs. Ber tens, die als lucky loser alsnog in het hoofdschema belandde, ver sloeg in de tweede ronde de als vierde geplaatste Slowaakse Domi- nika Cibulkova: 7-5 6-4. Bertens staat vrijdag in de kwartfi nale tegenover de Tjechische Lucie Safarova. MIDDELBURG De bekerduels Terneuzen-Kruis- land en Axel-Halsteren worden op dinsdag 5 februari gespeeld. Beide wedstrijden zijn reeds her haalde malen afgelast in verband met de winterse weersomstandig heden en de slechte toestand van de velden. Hoek, Goes en Vlissin gen plaatsten zich als Zeeuwse clubs al voor de vijfde ronde. Ajacied Lasse Schone komt met een hoog opgeheven been in tijdens een duel met Marco van Ginkel van Vitesse. Schone liet de 2-0 aantekenen namens de ploeg uit Amsterdam. foto Olaf Kraak WÊKÊKHÊÊÈÊUHBEBÊÊKÊ door Ad Pertijs LOUISVILLE - In het Holiday Inn van Clarksville schoven woensdag avond twee doorgewinterde Vlaamse wielerjournalisten aan voor een eerste kennismakingsin terview met Marianne Vos. „Na mijn gouden plak op de Olympi sche Spelen en de wereldtitel in Valkenburg merk ik dat mijn be kendheid een enorme boost heeft gekregen. Vooral buiten Neder land", glimlacht de vrouw die zon dag op gaat voor haar zesde we reldtitel in het toch oer-Vlaamse veldrijden. 'Een dubbele pagina' krijgt Vos een dezer dagen in een van de Bel gische gazetten. „Grappig", zegt ze. „De dag na het Belgisch kam pioenschap telde ik in een krant acht pagina's veldrijden. Pas op de laatste stond een heel klein stukje over de vrouwen." 2012 gaat voor de 25-jarige vrouw uit het Brabantse Meeuwen de boeken in als het gouden hoogte punt van haar carriere. Wat heeft ze nu nog te wensen? „Die vraag stelde ik mezelf. Ik was op vakan tie en dacht welk hoger doel is er nog na het winnen van de Olympi sche wegrace en de wereldtitel op de weg. Sportief gezien is dat er niet. Na een tijdje wist ik het: ik vind fietsen gewoon leuk. Ik wil gewoon doorgaan waarmee ik be zig. Tijdens die vakantie merkte ik ook dat ik al weer zin kreeg om te gaan crossen. Het is de aard van het beestje, weet ik inmiddels. Na een gewonnen WK ga ik de dag er op het liefst weer gewoon fietsen. Daar word ik blijer van dan het die avond te vieren in een bar." En dus is het business as usual in het leven van de kleine alleskun- ner. Deze winter combineerde ze naar hartenlust als vanouds haar ambities op de weg, de baan en het veld. „Binnenkort komt daar ook nog het mountainbiken bij." Vos is van mening dat zelfs een topper als Philippe Gilbert net als zij diverse disciplines kan combine ren. „Het is een kwestie van goed plannen." En dus vloog ze de dag na de laat ste wereldbekerveldrit (in Hooger- heide) op 21 januari al naar Ameri ka om er een week te gaan trainen in het warme Texas. „Als je alleen maar de volgende cross voor ogen hebt, red je het later niet op de weg. Tussendoor moet ik ook aan mijn basis voor het zomerseizoen werken." Het is volgens Vos een misver stand dat ze het hele jaar door in topvorm is. „Ik zit gemiddeld steeds op tachtig procent, maar dat is voor mij dus genoeg om een koers te kunnen winnen." Er zijn er die voor minder in het verdach tenbankje geplaatst worden. „Ik ben dan ook blij dat mensen geen vraagtekens plaatsen bij mij. Er zijn denk ik ook geen redenen voor, maar ik kan me voorstellen dat mensen daar anders over den ken. Er zijn er genoeg die roepen dat ze schoon zijn, een armbandje omdoen en ondertussen de spuit zetten." Of ze is geschrokken van alles wat nu naar buiten komt? „Ik ben het boek van Tyler Hamilton aan het lezen en ik moet zeggen dat ik mijn naïviteit inmiddels over boord heb gegooid. Ik ben blij dat er nu heel wat boven tafel komt, maar je wordt er niet vrolijk van." En Armstrong? „Ik was al geen gro te fan van hem. Zoals ik eigenlijk ook geen fan van mezelf zou kun nen zijn. Ik ben namelijk altijd voor de underdog. Armstrong won met militaire precisie. Het leek allemaal zo vanzelfsprekend en bijna onmenselijk. Als je verha len hoort is het ook onmenselijk geweest." Ajax kan opnieuw enkele weken niet over Ryan Babel beschikken. De aanvaller heeft donderdag een lichte knieoperatie in het ziekenhuis ondergaan. Daarbij is een klein stukje verkalkte meniscus verwijderd. Babel ontbrak eerder dit seizoen ook al gerui me tijd, nadat zijn schouder bij de competitiewedstrijd tegen PEC Zwolle uit de kom was geschoten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27