261 sport Michael Rasmussen legt het volgende puzzelstuk 'Namen en rugnummers' 2000 Ajax verslaat Vitesse wel in bekertoernooi Beckham: last tango in Paris vrijdag 1 februari 2013 door Patrick Delait SITTARD - Wat voor velen eigenlijk al geen nieuws meer was, werd gis teren formeel bevestigd door Mi chael Rasmussen. Tijdens een pers conferentie in het Deense Herning bekende de voormalige Rabo- bank-renner dat hij nagenoeg zijn volledige carrière doping heeft ge bruikt. Van 1998 tot 2010 fietste de excen trieke klimmer op een coctail van epo, insuline, groeihormonen, cor- tisonen en bloedtransfusies. „Om dat ik het dopingprobleem in de wielersport mee wil helpen oplos sen, heb ik mijn verhaal verteld te gen de dopingautoriteiten. Dit voelt als een opluchting. Ik weet dat ik heb gelogen en andere ren ners heb bedrogen. Ik zal mijn straf accepteren", zei Rasmussen in een persconferentie die amper tien minuten in beslag nam. Voor de Nederlandse wielerfans zal Rasmussen voor altijd verbon den blijven aan de Tour van 2007. Het was te mooi om waar te zijn: het vlieggewicht, in 2003 ondanks een bedenkelijke reputatie overge nomen van CSC, pakte het geel en leek het niet meer af te staan tot in Parijs. Doordat ook Michael Boogerd en Thomas Dekker boven zich uitstegen als luxeknechten, steeg het Rabobank-gevoel tot grootse hoogten. Het sprookje spatte brutaal uit el kaar toen Rasmussen door zijn ploeg naar huis werd gestuurd om dat hij had gelogen over zijn ver blijfplaatsen in de voorbereiding. De Deen, die op staande voet werd ontslagen, claimt nog altijd dat de ploegleiding destijds volle dig op de hoogte was yan zijn frau de. Begin maart dient de zoveelste episode in de rechtszaak die Ras mussen heeft aangespannen tegen de inmiddels opgedoekte bank- ploeg. Zelfs als hij de geëiste schadever goeding van 5,7 miljoen euro ooit mag bijschrijven op zijn bankreke ning, zal dat de ontluistering niet wegnemen die Rasmussen giste ren belichaamde. Gekleed in een grijs cdlbert en een wit hemd, dat zover was opengeknoopt dat een stoere halsketting vrij spel had op zijn nog altijd tengere bovenlijf, zat in Herning allerminst een zelf bewuste persoonlijkheid aan tafel. Wel een schichtig ogende man die zover in het nauw is gedreven dat hij geen andere uitweg meer zag dan zich aan te sluiten bij het Michael Rasmussen groeiende peloton spijtoptanten. Na Danny Nelissen, Mare Lotz, Thomas Dekker, Levi Leipheimer en Grischa Niermann is Rasmus sen de zesde Rabobank-renner binnen korte tijd die uit de kast komt. Details gaf hij gisteren niet prijs, de man die als renner bezeten was van zijn gewicht en dat van zijn fiets. Of ook Rasmussen is gehol pen door toenmalig Rabo-arts Geert Leinders? Of hij samen met Denis Menchov, Thomas Dekker en Michael Boogerd klant was bij de Weense bloedbank Humanplas- ma? Of dopinggebruik bij Rabo bank echt zo vanzelfsprekend was als het door de vele getuigenissen lijkt? Het zijn zaken die Rasmus sen mogelijk heeft gedeeld met de Nederlandse en de Deense Do- pingautoriteit die hem hebben on dervraagd. De bekentenis van Rasmussen is hoe dan ook een volgend stukje in de dopingpuzzel waarvan de con touren alsmaar duidelijker wor den. Nu ook Thomas Dekker heeft aangekondigd dat hij zijn volledige verhaal zal vertellen bij de anti-do- pinginstanties, komt de dag dat de geheimen uit het Rabobank-tijd- perk volledig op straat komen te liggen alsmaar dichterbij. In de marge van zijn dopingbeken- tenis liet Rasmussen gisteren ook nog weten dat hij zijn wielercarriè- re per direct beëindigt. Na een do- pingschorsing keerde hij in 2010 te rug in het peloton bij de beschei den formatie Christina Watches-Onfone. Een carrière, waar toch al niet veel meer van overbleef, verloor gisteren haar laatste beetje glans. hilversum - De notoire dopingge- bruiker Michael Rasmussen heeft deze maand in vier langdurige ge sprekken 'zeer gedetailleerde' infor matie verschaft aan antidopingbu- reaus uit onder meer Nederland en Denemarken. „We hebben na men en rugnummers van hem ge kregen", liet directeur Herman Ram van de Nederlandse doping- autoriteit donderdag weten. „Ras mussen heeft veel over zichzelf ver teld, maar ook over wat er alle maal in zijn omgeving gebeurde op dopinggebied." Ram was persoonlijk aanwezig bij de gesprekken met Rasmussen. Over de inhoud wilde hij niets zeg gen. „Maar zijn informatie is ont- Het bekerduel Vitesse-Ajax trok in Emmen het schamele aantal van 2000 toeschouwers. Na amper vier dagen neemt Ajax revanche voor de 3-2-com- petitienederlaag tegen Vitesse. De Amsterdammers verslaan de ploeg uit Arnhem voor de beker met 4-0. Het duel in Emmen, waarheen Vitesse vanwege een dancefeest in het eigen stadion was verbannen, trekt slechts tweeduizend toeschouwers. door jochem Lippmann emmen - In een omgeving die niet bedoeld is voor het betere cupvoet bal, schaarde Ajax zich donderdag avond bij de laatste vier ploegen van het nationale bekertoernooi. De kampioen uit Amsterdam ver sloeg aan de Meerdijk in Emmen het Arnhemse Vitesse (0-4), dat dit seizoen in de competitie wel twee keer te sterk bleek. Vitesse en Ajax voetbalden in Drenthe omdat thuisclub wegens een groot dancefeest niet in het Gelredome kon uitkomen. De KN VB had dat ongetwijfeld liever an ders gezien. De tweeduizend aan wezige toeschouwers in het sta dion van de club uit de eredivisie zorgden niet voor een entourage die de nationale voetbalbond voor een kwartfinale van het bekertoer nooi voor ogen heeft. Het was niet de eerste keer deze week dat een kwartfinale negatie ve reacties opriep. Supporters van FC Den Bosch ontsierden dinsdag de wedstrijd tegen AZ met oer woudgeluiden. PSV en Feyenoord trokken woensdag ook slechts 15.000 toeschouwers naar het Phi- Invaller Kollbein Sigthorsson (midden) vierde zijn rentree bij Ajax na lang blessureleed met twee doelpunten. foto Olaf Kraak lips-stadion. Wat voetbalbond de laatste jaren ook probeert, de KN- VB-beker wordt vaak pas echt leuk als een provincieclub met tienduizenden fans richting de fi nale in de Kuip trekt. Voor trainer Frank de Boer van Ajax heeft het bekertoernooi dit seizoen ook niet de hoogste priori teit. Hij maakte van de gelegen heid gebruik Christian Poulsen en Viktor Fischer rust te gunnen. Jo- dy Lukoki en Danny Hoesen vorm den een aanvalstrio Derk Boerrig- ter. Siem de Jong voetbalde weer eens op het middenveld. Trainer Fred Rutten van Vitesse koos voor de basisformatie die zon dag de basis legde voor de tweede competitieoverwinning van het seizoen op Ajax (3-2). Alleen Eloy Room mocht het doel verdedigen, zoals Jasper Cillessen dat altijd voor Ajax mag in het bekertoer nooi. Hoesen schoot Ajax al na zeven minuten op voorsprong (1-0), na goed voorbereidend werk van Luk oki. De formatie uit de hoofdstad sprong na de snelle treffer slordig om met de ruimte die het kreeg. Vitesse kwam daardoor enkele ke ren met de schrik vrij, maar zorg de zelf voor te weinig gevaar. Voor rust was alleen Renato Ibarra dichtbij een treffer. Ajax kwam net als zondag in het Gelredome op een voorsprong van 2-0, nadat De long ploeggenoot Lasse Schone alleen voor keeper Room had gezet. Leuk voor Kol- beinn Sigthorsson was dat hij in de slotfase zijn rentree na lang blessureleed mocht vieren. De spits bedankte trainer De Boer met twee doelpunten. zettend belangrijk voor het onder zoek waarmee we bezig zijn. We weten nu bijvoorbeeld ook veel meer over hoe de manieren waar op hij de dopingcontroles wist te omzeilen. Deze feiten waren nieuw voor ons." De Rabobank reageert niet op de bekentenis van Michael Ras mussen. De bank die eind vorig jaar de sponsoring van de profes sionele wielerploeg stopzette, gaf vorige week aan zich nog slechts te richten op de toekomst en een bijdrage te willen blijven leveren aan een schone wielersport. Op in dividuele bekentenissen en getui genissen wordt niet meer gerea geerd. parijs - Glamourvoetballer David Beckham zet zijn carrière voort bij Paris Saint-Germain. De 37-jarige Engelsman, die de laatste dagen zijn conditie op peil hield bij Ar senal, zat zonder club nadat hij in december was vertrokken bij LA Galaxy. Bij die Amerikaanse club hield hij het vijf seizoenen vol. Hij nam afscheid met de titel in de Ma jor League Soccer. 'Becks' ondertekende donderdag in Parijs een contract voor vijf maanden bij de club van oud-Aja- cied Gregory van der Wiel. Bij de Franse koploper fungeert Carlo Ancelotti als de trainer. De Itali aan haalde Beckham in zijn perio de als coach van AC Milan al een keer kortstondig naar zijn club. Beckham is de zoveelste aankoop van de steenrijke sjeiks uit Qatar. Sinds hun entree in 2011 investeer den de oliebaronnen al ongeveer 250 miljoen euro in hun Franse speeltje. Tijdens een drukbezochte perscon ferentie zei Beckham dat hij de af gelopen weken de clubs voor het uitkiezen had. „Ik heb in mijn loopbaan nog nooit zoveel aanbie dingen gehad", liet hij weten. „Het is Parijs geworden. Een opwinden de stad. Ik begrijp ook de plannen van de club. Ik ben blij dat ik de komende maanden een bijdrage kan leveren." Beckham zal naar eigen zeggen geen geld ontvangen bij PSG. Hij heeft in samenspraak met de club leiding een goed doel voor kinde ren in Parijs gevonden waarnaar zijn salaris zal worden overge maakt. „Dit is tamelijk uniek", meende hij. „Ik heb grote passie voor kinderen en liefdadigheid en hetzelfde geldt voor de club. Ik denk niet dat dit eerder is ver toond in de voetballerij." Beckham die zonder vrouw en kin deren in Parijs neerstrijkt vanwege de schoolverplichtingen in Enge land, won met Manchester United zes landstitels en in 1999 de Cham pions League. Hij wil met PSG, dat in 1994 voor de laatste keer kam pioen van Frankrijk was, opnieuw een hoofdprijs pakken. Het zal waarschijnlijk zijn laatste kunstje zijn op het hoogste niveau. 4 David Beckham

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26