Jansen Steur klaagt ziekenhuis aan Ik ben het meisje met het puntmutsje PZC WD ziet ledental flink dalen Middelburg: put kostte 8 miljoen Word ook abonnee! Zeeuws Museum mogelijk partner Rijksmuseum CULTUUR Ester Naomi Perquin groeide op met polders, dijken en weidse luchten 13 WONEN Urenlang lekker kijken en genieten op het balkon DE STELLING UW MENING 494 reacties Nieuwe beëdiging Schönknecht is poppenkast Ga naar www.pzc.nl/abonneren Alle kernmusea in Randstad door Patrick Wiercx den haag - De acht 'museale kern- instellingen' die er volgens de Raad van Cultuur moeten komen, liggen allemaal in de Randstad. Musea die als partner kunnen aan haken, heeft de raad ook in gedach ten: die liggen op één na buiten de Randstad. Zo wordt het Zeeuws Museum in Middelburg op het ter rein van cultuurhistorie genoemd als mogelijke partner van het Rijks museum. Mooi gevonden, maar di recteur Marjan Ruiter heeft er moeite mee dat alles steeds weer in de Randstad wordt gesitueerd. „De weg van Zeeland naar Amster dam lijkt altijd veel korter dan die van Amsterdam naar Zeeland." Het Openluchtmuseum Arnhem mag partner worden van twee mu sea in Amsterdam en Leiden. Di recteur Pieter Matthijs Gijsbers vindt de lijst 'geografisch buitenge woon ongelukkig'. „Maar het ligt nog niet vast. Ik denk dat er nog het nodige denkwerk verricht moet worden." Volgens Gerard Rooijakkers, lid van de Raad van Cultuur, zit een aantal musea in het westen in professionele zin nu eenmaal op eenzame hoogte. „Wij zijn voorstander van een grotere spreiding en daarom zijn de part ners vooral buiten de Randstad ge zocht." Zo is er is nog gekeken of voor moderne kunst het Van Ab- bemuseum in Eindhoven kernin stelling zou kunnen worden. In de ii'iiiiiiiiiwiitiirwn^ ui 111—11111i ui imiiiinii uiteindelijke keuze is dat het Stede lijk in Amsterdam geworden, met het Van Abbe als 'aanhaker'. Rooij akkers: „Als je die twee collecties naast elkaar legt, is het Stedelijk zo breed, zo internationaal. Dan moet je het Amsterdamse mu seum wel verkiezen boven het Eindhovense." pagina 6: meer uit collecties laten zien VRIJDAG PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 1 februari 2013 255e jaargang nr. 27 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 Regenachtig, 7° RILLAND - „Mijn vader staat op de voorplecht van de reddingssloep op de uitkijk, moeder en de kin deren zitten allemaal in de boot, zelf kijk ik uit over het water, ik ben het meisje met het punt mutsje", schrijft Mery Janszen-Nieuwenhuijse. Ze heeft het verhaal bij de foto naar de krant ge maild, waarmee ze gehoor gaf aan de oproep om een herinnering aan de watersnoodramp van 1953 op te tekenen. Familie Nieuwenhuijse werd gered door militairen. „De soldaten hoorden van dorpsbewoners dat er verderop nog een gezin in nood was met veel kinderen. Ze zijn toen naar ons gevaren. We moesten met zijn allen door een nauw dakraampje. De soldaten riepen: 'd'r komt geen eind aan'. We waren met acht kinde ren. Ik heb nog regelmatig beelden voor me van de ramp. Koeien, kippen, paarden dreven voorbij. Het was een nachtmerrie." Ze is getrouwd met Tin Janszen met wie ze acht kinderen heeft. foto uit het 'eerste boek' De Ramp pagina 25: lezersverhalen over de Ramp msspxmffl heilbronn - De advocaat van schandaalarts Ernst Jansen Steur heeft een klacht ingediend tegen zijn vorige werkgever, de Duitse SLK-klinieken. Volgens de neuro loog is het contract met hem on rechtmatig beëindigd. Het is nog niet duidelijk of hij weer aan de slag wil of mogelijk een schadever goeding gaat eisen. Dat is gisteren naar buiten ge bracht tijdens een persconferentie van het Duitse ziekenhuis naar aanleiding van onder meer de op hef die is ontstaan toen begin dit jaar bekend werd dat de omstre den arts daar aan het werk was. „Een schadevergoeding is waar schijnlijk het motief', denkt ge- neesheer-directeur Thomas Jend- ges. Volgens SLK vertrok Jansen Steur 4 januari zelf bij het zieken huis met de woorden 'Ik ben hier weg. Ik kom niet terug'. Hij zou de benen hebben genomen vanwege de mediastorm die losbrak toen be kend werd dat de schandaalarts daar werkte. In Nederland is Jansen Steur uit het artsenregister geschrapt, nadat hij onder meer een reeks verkeer de diagnoses had gesteld. Jendges stelt dat de neuroloog goed werk heeft verricht in zijn ziekenhuis, maar verwijt hem dat hij zijn verle den in Nederland verzweeg. middelburg - De bouwput en de nasleep van de affaire hebben de gemeente Middelburg bijna acht miljoen euro gekost. De gemeente maakt deze balans nu een einde is gekomen aan een slepende arbitra gezaak tegen Mobilis, de oorspron kelijke bouwer. De put werd later verkocht aan Heijmans. Dat be drijf stak zelf 2,5 miljoen in de put. pagina 2: put wacht op bestemming den haag - De WD heeft het afge lopen jaar behoorlijk wat leden verloren. De partij moet het met bijna 3000 leden minder doen, zo blijkt uit cijfers die het Documen tatiecentrum Nederlandse Politie ke Partijen vandaag publiceert. De daling is waarschijnlijk groten deels te wijten aan de onrust bin nen de VVD over de mogelijke komst van een inkomensafhanke lijke zorgpremie. Pas na massaal verzet trok de partijtop het met de PvdA overeengekomen voorstel in. De WD heeft nog ruim 35.000 le den, 7,5 procent minder dan begin vorig jaar. Ook Groen Links heeft klappen gekregen als gevolg van voortdurende interne conflicten. De partij houdt bijna 24.000 leden over (-7,1 procent). Het CDA blijft de grootste partij met ruim 59.000 leden (-3,5). pagina 10 en 11: wind tegen Gemeentebestuur Middelburg moet zich schamen Reageer op pzc.nl eens 70% oneens 30%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1