zeeland19 biedt jonge musici ook workshops Welkomdienst viert veertigjarig bestaan Dertig sollicitaties voor vacature burgemeester Sluis Actie Bouw Vis Experience begint rond de zomer Wandeltocht voor spierziekte ALS Tweede wandeling voor 60+ singles Country punk in Bar American vrijdag 1 februari 2013 DOMBURG - Podiumproject Hooi.'Koorts trekt een nieuwe jas aan. Vanaf dit jaar biedt het in de gemeente Veere niet alleen profes sionele podia aan jonge beginnen de pop en rockmuzikanten. Er zijn voortaan ook workshops band- coaching, songwriting, zang en bandfotografie. Er er kan worden geoefend in jamsessies. Met die nieuwe opzet verandert ook de naam. Hooi!koorts heet voortaan Podium-Z. De aftrap is aanstaande zaterdag 2 februari in Het Schuttershof te Domburg, 's Middags zijn daar dan de work shops (vanaf 14.00 uur) en 's avonds zijn er presentaties van nieuwe bands. Steady New Sounds (alternatieve rock) en Geert van Oorschot (singer-song writer) fleuren de programmering op als special acts. Voor het eerst zijn twee podia be schikbaar. Op het hoofdpodium staan de nieuwe bands Libera tion, Clear Clamour, Phased Cur ve en The Fictionals. Op een intie mer podium staan semi-akoesti- sche acts. De workshops zijn ook toeganke lijk voor jongeren die zingen of een instrument bespelen, maar geen band hebben. Weinig erva ring maakt niet uit. De toegang is gratis. Info: www.podiumz.nl MIDDELBURG - Dertig mensen heb ben gesolliciteerd naar de functie van burgemeester van Sluis. Dat maakte commissaris van de konin gin Karla Peijs gisteren bekend. Die post komt vrij door het ver trek van Jacques Suurmond. Onder de sollicitanten zijn elf vrouwen en negentien mannen. De jongste is 33 jaar, de oudste 62 jaar. Het aantal WD'ers en PvdA' ers is in de meerderheid: van bei de gezindten solliciteerden tien mensen. De anderen zijn verbon den met het CDA (3), D66 (2), Christenunie (2) en GroenLinks (1). Twee kandidaten zijn partij loos. MIDDELBURG - Een aantal Middel burgse kerkgenootschappen nam in 1973 het initiatief om eens per maand gezamenlijk een kerkdienst te houden voor mensen die met el kaar willen bidden, zingen en gelo vigen van andere richting willen ontmoeten. Deze Welkomdienst viert het veertigjarig bestaan zon dagavond met een speciale dank dienst. Jong en oud, kerkelijk meelevend of niet, gelovig of zoekend - ieder een is welkom. Dat is al die jaren het uitgangspunt geweest voor de Welkomdienst. En ondanks de te rugloop van het aantal gelovigen en kerkgangers van de afgelopen ja ren bestaat de Welkomdienst nog steeds. Volgens Marjanne Jeras van de Welkomdienstcommissie wor den de diensten bezocht door vas te kerkbezoekers maar ook door mensen die voor het eerst naar een kerkdienst durven te gaan. Aan de dankdienst van zondaga vond aanstaande wordt meege werkt door de Middelburgse go spelkoren Glorify en Inspiration. Na de dienst is er tijd voor ont moeting. De jubileumdienst vindt plaats in de Hoeksteenkerk aan de Roozenburglaan in Middelburg. De samenzang begint om 18.45 uur, de dienst zelf begint om 19.00 uur. Iedereen is welkom. BRESKENS GOES Zaterdag wordt voor de derde keer het wandelevenement 'ALS Stap voor Stap de wereld uit' gehouden. Er zijn vier wandelingen over Zuid-Beveland met afstanden van 5,10,15 en 20 kilometer. De kortste tocht is ook geschikt voor mensen in een scootmobiel. De start is bij revalidatiecentrum De Lindenhof in Goes om 10.00 uur. Deelname kost 7,50 per persoon of 15,00 per gezin. De opbrengst gaat naar de stichting ALS Nederland. De viskotter die later een plaatsje krijgt op het dak van de nieuwe Vis Experience in Breskens wordt nog voor de zomer naar de haven van Breskens gesleept. De om bouw van de vismijn en omgeving tot 'belevingsmuseum' begint kort daarna. „Ik hoop halverwege dit jaar", liet wethouder Jan Schaalje woensdagavond weten tijdens een 'collegebezoek' van het Sluise B en W aan Breskens. ZOUTELANDE Vorige maand heeft de nieuw opge richte groep '60+ Singles Wande ling' haar eerste wandeling ge maakt. Twintig mensen kwamen hier op af en de wandeling ging door het Nollebos in Vlissingen. Op 2 februari maakt de club een tweede wandeling. Singles van zes tig jaar en ouder zijn uitgenodigd om tegen elf uur te verzamelen bij het de Catharina kerk in Zoutelan- de. Er wordt een wandeling van één tot anderhalf uur gemaakt. MIDDELBURG J. de Kok uit Middelburg zet een handtekening in de hoop dat door deze actie iets teruggedraaid zal worden aan de bezuinigingen op de thuiszorg. „Want de kabinetsplannen zijn slecht voor oude mensen." foto Ruben Oreel Met de country punk van Tio Grin go en Baby Face Nelson begint op vrijdag 1 februari het live seizoen. Tio Gringo werd onlangs nog be noemd tot leukste band van de laat ste editie van Speedfest, één van de grotere Nederlandse festivals. In het voorprogramma staat Baby Face Nelson, een honky tonk punk band uit Utrecht die voor het eerst live in Zeeland komt spelen. Aan vang: 21.00 uur, entree vijf euro. handtekeningen zijn in Middelburg °.e handtekeningen die in Middelburg zijn opgehaald, nor- den op 4 februari aangeboden aan leden van de Tweede Ka- opgehaald tijdens een actie tegen mer tijdens een landelijke manifestatie in Nieuwegein. bezuinigingen op de thuiszorg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19