i8l zeeland Raad: beleid voor minicampings oké 'Blijf toch van de thuiszorg af alsjeblieft!' Bieb gaat door met digitaal boeken van boeken en bezorgen in wijken Klassiek in spijkerbroek Inzameling kleding en dekens bij CSW voor Syrische vluchtelingen AbvaKabo vrijdag 1 februari 2013 W smmmmmmmmmmm door Henk Postma DOMBURG - De Veerse gemeente raad is gisteravond unaniem ak koord gegaan met het nieuwe be leid voor minicampings. De raads fracties toonden zich niet onder de indruk van de waarschuwing van de Stichting Vrije Recreatie. Die schreef maandag dat ook de nieuwe verordening weer kan lei den tot geldverslindend juridisch gehakketak, omdat sommige cam pings onrechtmatig zouden wor den bevoordeeld boven anderen. Recreatie-wethouder René Mole naar (CDA), en met hem de hele gemeeenteraad, heeft er evenwel alle vertrouwen in dat het 'juridi sche scherpslijpers' niet lukt de ge meente opnieuw succesvol voor de rechter te slepen. „Ik kan me niet voorstellen", zei Molenaar, „dat er een gemeente in Neder land is die het zo juridisch water dicht regelt als Veere." Hij erkende dat de afgelopen jaren leergeld is betaald: „De periode die we achter ons hebben liggen, willen we niet nog eens over doen." De gemeente maakte het zich de afgelopen jaren vooral moeilijk met de introductie van een vaag begrip als 'reëel agrarisch bedrijf MIDDELBURG - Ten bate van Syri sche vluchtelingen worden kle ding en dekens ingezameld bij de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren aan de Churchilllaan in Middelburg. De CSW is één van de verzamelpunten van de lan delijke actie ClothesDropSyria. Mil joenen Syriërs hebben huis en haard verlaten op de vlucht voor de burgeroorlog in hun land. Ze worden opgevangen in primitieve tentenkampen net over de grens in Turkije of in het noorden van hun eigen land. als voorwaarde om campings uit te breid'en tot 25 standplaatsen. Met name Bram van Leeuwen van de Stichting Vrije Recreatie vocht beslissingen van de gemeente aan over het verlenen of juist niet ver lenen van uitbreidingsvergunnin gen. Uiteindelijk lukte het hem voor zijn camping De Heksenketel een vergunning in de wacht te sle pen. Hij is nu nog betrokken bij procedures tegen vergunningen die eind 2011 zijn verstrekt aan der tien campings. Het nieuwe beleid garandeert dat deze vergunningen intact blijven, ongeacht de uit spraak van de rechter. De Stich ting Vrije Recreatie vindt dat 'on verteerbaar'. Maar de raadsfracties hebben er alle vertrouwen in dat alles nu goed is geregeld. Wim Bar- tels (DTV) liet merken het 'gedoe' met Van Leeuwen goed beu te zijn. „DTV is het juridisch gesteg gel van een enkele inwoner meer dan zat." Het nieuwe beleid betekent dat camping de Bokkesprong er geen tipi's meer bij mag plaatsen die ho ger zijn dan vijf meter. Wethouder Molenaar zei hierin niet soepel te kunnen zijn, op straffe van juridi sche risico. „Want er wordt in de omgeving strak op gelet." r Petroesjka Sterk (SP): „We zijn heel tevreden over de actie, ledereen rea geerde positief." ClothesDropSyria wqrkt samen met het Syrische Comité in Neder land om de ingezamelde goederen naar de vluchtelingen te brengen. Schone kleding, schoeisel en de kens kunnen volgende week wor den afgegeven bij de CSW. Ge vraagd wordt om zakken met kle ding voor volwassen te markeren met een A, zakken met dekens met een B en kinderkleding met een C. Dit vergemakkelijkt de ver werking van de spullen. Zie voor meer informatie: www.facebook.com/clothesdropsyria G. Verhage: „Nu kan mijn man me nog helpen, maar wat als hij dat niet meer kan?" C. Krijger: „Schandalig! Ik moet mijn oude moeder al zelf helpen. En ik heb zelf hulp nodig." 'En wat te denken van het personeel in de zorg', zegt Ton Ros van AbvaKabo, 'Dat is ook de dupe van de plannen. Zeker de alfahulpen, die toch al weinig betaald krijgen.' AbvaKabo en SP zamelden don derdag op de Markt in Middel burg handtekeningen in tegen de bezuinigingen op de thuis zorg. Het kostte geen enkele moeite om mensen te vinden die hun krabbel wilden zetten, „ledereen reageerde positief." door Maurits Sep en Femke Meijboom Sorry, ik kan niet langslo pen en niets doen. Dus mag ik even tekenen?" Een jongeman komt zelf op de actievoerders van AbvaKabo en SP af om een handte kening te zetten. Die hebben toch al geen moeite steun te vinden voor hun protest tegen de bezuinigingen op de thuiszorg en de huishoudelijke hulp. Bijna iedereen die ze aan spreken, deelt de verontwaardi ging en zet een krabbel. C. Krijger uit Middelburg is zelfs ronduit boos: „Schandalig! Ik moet mijn oude moeder al zelf hel pen. En ik heb zelf hulp nodig." Ze is ziek en veel familie om te hel pen is er ook niet. Dus een beroep doen op anderen als ze door de be zuinigingen geen hulp meer ver goed krijgt, is amper mogelijk. Met dat probleem kampt ook J. de Kok uit Middelburg. Hij krijgt via de thuiszorg hulp in de huishou ding. „Ik woon leuk en vrij groot, maar ik ben alleen en kan niet stof fen, stofzuigen en strijken. Ik kan die hulp niet missen. Andere men sen om hulp vragen? Mijn buren helpen me al, die kan ik niet nog meer vragen. Meer hulp zelf beta len is misschien nog een kleine op tie. Maar ik betaal ook al een flin ke bijdrage voor mijn vrouw, die in een verzorgingshuis woont. Nee, ik vind dat het zo moet blij ven. Blijf toch van de thuiszorg af, alsjeblieft! Ik hoop dat er door de ze actie iets teruggedraaid gaat worden, want de kabinetsplannen zijn slecht voor oude mensen." En wat te denken van het perso neel in de zorg, zegt Ton Ros van AbvaKabo. Dat is ook de dupe van de plannen. „Zeker de alfahulpen, die toch al weinig betaald krijgen." Dat is precies waarom een werkne mer in de thuiszorg zijn handteke ning komt zetten bij Petroesjka Sterk van de SP. En mede waarom ook G. Verhage uit Middelburg de actie ondersteunt. Haar dochter werkt in de thuiszorg. „Natuurlijk maken we ons ook zorgen over haar baan, wat dacht je!" Hoewel zij reuma heeft, is thuiszorg voor haar nog niet nodig. „Mijn man is met pensioen en kan me helpen. Hij zeemt de ramen, stofzuigt. Maar ja, wat als hij dat niet meer kan? Misschien heb ik straks wel hulp nodig, en dan?" Aan het einde van de middag ma ken Ton Ros en Petroesjka Sterk de balans op: 413 handtekeningen. Daar zijn ze blij mee. „Het is onge veer wat we hadden gehoopt", zegt Ros. De handtekeningen wor den op 4 februari aangeboden aan leden van de Tweede Kamer tij dens een grote manifestatie in Nieuwegein. Of het wat uithaalt? De onderteke naars hebben zo hun twijfels. Ze hopen het. In ieder geval zijn ze het eens met Ros: „Eén ding weet je zeker: als je niks doet, gaan de bezuinigingen zéker door." door Maurits Sep HULST - Met de komst van internationaal gevierd violist Mathieu van Bellen (links) naar het Reynaertcollege in Hulst verwelkomde de school donder dag een zeer succesvolle oud-leerling. Van Bellen (24) - inmiddels woont hij in Berlijn - luisterde het vak Culturele en Kunstzinnige Vorming op met een uitvoering voor de klassen vier en vijf. Hij deed dat samen met de Britse cellist Jonathan Bloxham (24) en de 20-jarige Mexicaanse altvioliste Dana Zemtsov. Voor Van Bellen kwam een wens uit; zijn muziek naar zijn oude school brengen en de leerlingen laten horen dat klassieke muziek echt niet ouderwets is. Het programma was lichtvoetig, divers en speciaal samenge steld voor het jonge publiek met veelal klassiek-ongeoefende oren. Er werd ademloos geluisterd, je kon een speld horen vallen. foto Mark Neelemans VLISSINGEN - Het proefproject om bij de Vlissingse bibliotheek boe ken te bestellen via internet en die boeken af te halen op een afhaal- punt in de buurt, krijgt een ver volg. Bovendien wordt het uitge breid met een nieuw afhaalpunt: het dorpshuis van Ritthem. Het project Boek je Boek begon in oktober vorig jaar. Volgens de bibli otheek worden gemiddeld hon derd boeken per maand via afhaal- punten in wijken opgehaald. Het streven van de bieb is om dat aan tal de komende zes maanden te verdubbelen. De uitbreiding van het aantal af- haalpunten draagt bij aan dat stre ven. Inwoners van Ritthem kun nen bestelde bibliotheekboeken vanaf 6 februari afhalen in hun dorpshuis. Iedere woensdag kun nen zij er terecht tussen 15.00 en 22.00 uur voor het ophalen en inle veren van boeken, dvd's en cd's. Wie hulp nodig heeft bij het digi taal aanvragen, kan terecht bij de dorpshuisbeheerder. Het project Boek je Boek biedt le den van de bibliotheek de moge lijkheid om via internet de online catalogus te bekijken. Daar kun nen ze kiezen uit ongeveer twee miljoen titels: boeken, luisterboe ken, dvd's of cd's. Aanvragen is gra tis en kan op elk moment van de dag. De bestelling wordt afgeleverd bij een bibliotheek of een afhaal punt waar de lener voor kiest. Op vertoon van de bibliotheekpas kunnen de boeken worden afge haald. In de gemeente Vlissingen zijn negen' afhaalpunten: Albert Heijn XL (Gildeweg), Albert Heijn Centrum (Aagje Dekenstraat), jumbo Oost-Souburg, tankstation Esso Macor aan de Sloeweg, Emté Supermarkt in Paauwenburg, woonzorgcentrum Ter Reede aan de Vredehoflaan, bibliotheek 't Spui, bibliotheek Oost-Souburg en het dorpshuis in Ritthem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 18