Jan Weug is vereerd met eigen kade WALCHEREN Gebroken almanak 17 Plan voor ingrijpende verbouwing overdekte Middelburgse winkelgalerij Blijf alstublieft van de Skidöme blijft geen thuiszorg af 18 simpele skihal 20 Arnebrug afgesloten wegens onderhoud Ook Veere tegen vertrek rijksdiensten Zeven inbraken op klaarlichte dag VRIJDAG 1 februari 2013 Idee vershal verplaatst naar Geere door Theo Giele middelburg - Er komt definitief geen vershal voor de verkoop van streekproducten op Plein 1940 in Middelburg. In plaats daarvan zal de Geerepassage worden ontwik keld tot een overdekte markthal. Die afspraak heeft wethouder Jo- han Aalberts gemaakt met de eige naar van het met leegstand kam pende winkelgebied. De Geerepassage is eigendom van Verbeek Vastgoedbeheer. Leon Ver beek zegt namens de onderne ming dat binnen vier tot zes we ken de eerste schetsen voor de ver bouwing van de passage tot vers hal op papier staan. Met de ondernemers die nu in de passage zijn gevestigd wordt over leg gevoerd. Het idee is om tien tot twaalf aan bieders van verse streekproducten een plaats te bieden in de ver nieuwde Geerepassage. Volgens Verbeek is het de bedoeling om de passage zo open mogelijk te ma ken. Ook de plafonds gaan de hoogte in. De plannen zijn nog pril, maar Verbeek en Aalberts willen de vaart er in houden. Dit jaar zou al een begin gemaakt moeten wor den met de verbouwing van de passage zodat het publiek volgend jaar de eerste verse producten uit eigen regio in de vershal kan ko pen. Het voorstel voor de bouw van een Versmarkt op Plein 1940 is door het college van burgemeester en wethouders ingetrokken. In juni vorig jaar kwam het plan voor de hal aan de orde in de gemeente raad. Vanwege de weerstand van omwo nenden en ondernemers tegen de bouw van de vershal werd beslo ten het plan opnieuw tegen het licht te houden. Ook ondernemersvereniging VOM staat niet langer achter het idee van een vershal op Plein 1940, stelt het college van burgemeester en wethouders in een brief aan de ge meenteraad. De gemeente gaat bin nenkort praten met de betrokken partijen over de toekomst van Plein 1940. Alternatieven zijn het uitbreiden van de terrassen op het plein, de aanleg van een 'stadspo- dium' of een 'stadsterras-stadsta- pijt'. Als er terrassen ten bate van de horeca worden aangelegd, ver wacht wethouders Aalberts wél een financiële bijdrage van de ho recaondernemers, schrijft hij aan de gemeenteraad. PZC door Maurits Sep Tip? redactie@pzc.nl hand niet om voor een rondje Ooster- schelde. Maar afgelopen weekeinde was hij gebroken. En dat na slechts drie uur met zijn collega's op een spinningfietsje. Voor het goede doel nog wel. „Het is niet het fietsen. Het is de hitte en de herrie. En ze jutten je ook op. Vooral die eerste trainster op het podium. Dat was een beest," sprak hij vermoeid. MIDDELBURG De Arnebrug in Middelburg, op de route van en naar Arnemuiden, wordt twee maal afgesloten voor het wegverkeer in verband met on derhoudswerkzaamheden. De af sluiting is vrijdag 1 februari 06.00 uur tot zaterdag 2 februari 06.00 uur en donderdag 7 februari 06.00, uur tot zaterdag 9 februari 06.00 uur. Er is een omleidingsroute aan gegeven, aldus de provincie. DOMBURG Na Middelburg en Vlissingen heeft ook de gemeenteraad van Veere een motie aangenomen als protest tegen het vertrek van rijksdiensten uit Zeeland. De motie werd door al le partijen gesteund. Vanuit Zee land worden rijksdiensten naar Brabant verplaatst, terwijl Brabant juist de regio is die economisch het hardst groeit en die van Zee land krimpt, stelt de Veerse raad. HEINKENSZAND In de gemeente Borsele is dinsdag, op klaarlichte dag, ingebroken in zeven woningen. Dat gebeurde in Kwadendamme, Heinkenszand, 's-Gravenpolder en Hoedekensker- ke. Uit de huizen zijn sieraden, geld, computerapparatuur en docu menten weggenomen. De inbra ken vonden allemaal plaats tussen 8.00 en 17.00 uur. Het is onbekend of dezelfde daders erachter zitten. Hij is een echte sportman, die verze keringsagent uit Kloetinge. Voor bezoeken aan klanten pakt hij nooit de auto, maar altijd de fiets. Ook als die klant tachtig kilometer verderop woont. En ook als de sneeuw langs de Zeeuwse dreven twintig centimeter hoog ligt. Zelfs in zijn vrije tijd springt hij op het stalen ros en draait dan zijn vlissingen - Gek om je eigen naam op een straatnaambordje te zien staan? Ach, glimlacht Jan Weug, dat went snel. Hij is vooral 'trots en zeer vereerd' dat Vlissin gen hem - oud-directeur van scheepswerf De Schelde en maat schappelijk betrokken stadsgenoot - eert met een eigen straat. Of be ter gezegd: een eigen kade, op de plek waar hij tientallen jaren werk te, het Scheldeterrein. Donderdag middag onthulde Jan Weug (links op de foto) zelf het bordje op de Jan Weugkade. „Dit is de noordelij ke afbouwkade. Hier bouwden we koopvaardijschepen en fregatten af. Ik heb hier een groot deel van mijn leven doorgebracht." In 1936 begon hij op de scheeps werf als leerling. Uiteindelijk gaf hij als directeur leiding aan het be drijf in de moeilijke tijd van het RSV-debacle en zorgde voor be houd van banen, memoreerde lo co-burgemeester Rob van Dooren. Voor zijn grote verdiensten voor De Schelde, waar duizenden Vlis- singers hun brood verdienden, en de Vlissingse samenleving (Sint Ja- cobskerk, Muzeeum, het verzet) vond de gemeente het gepast de kade naar hem te vernoemen. Het idee was van D66-raadslid Niek Pe ters. Weug: „Ik ben hem zeer dank baar." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17