zeeland 123 Arsenaalgebouw Opnieuw initiatief voor bouw van Ophogen van strandjes appartementen in Cadzand-Bad complexer dan gedacht Het Arsenaalgebouw is nu weer helemaal bezet Martijn de Groot Piet Brakman zingt tijdens kerkdienst Arke Terneuzen beste filiaal in Nederland Teken- en schilderles SWH ook op dinsdag Actie voor stichting Suguru in De Kroeg donderdag 31 januari 2013 Met Da Vinci is het Ar senaalgebouw in de Terneuzense Nieuw- straat weer helemaal bezet. Het rijksmonumentale Arsenaalge bouw dateert uit 1840 en maakte deel uit van de nieuwe vestingwer ken van Ter Neuzen. Die werden bij Koninklijk Besluit opgericht omdat Belgische opstandelingen het op Zeeuws-Vlaanderen had den gemunt. Het huidige Arsenaal gebouw deed vanaf dat moment dienst als bomvrije kazerne. Het gebouw was verdeeld in zeven lokalen bedekt met cirkelvormige gewelven van meer dan een meter dik. De noordelijke en de zuidelij ke buitenmuur van het gebouw zijn 4,7 meter dik. De andere mu ren variëren in dikte tussen de 60 centimeter en 1,20 meter. Het ge bouw had tot 1955 een militaire be stemming, waarna het in handen kwam van Rémon en later zijn zoon Piet Visser. Aanvankelijk wil den de Vissers het Arsenaalge- bpuw gebruiken voor uitbreiding van hun garage, maar Rein en An van Glansbeek wisten Piet in 1990 na lange tijd te overtuigen van een heel andere bestemming: horeca. Inmiddels is het gebouw zowel van binnen als van buiten vrijwel volledig gerestaureerd. In 1997 werd het op de monumentenlijst geplaatst. De restaurants Sydney en 't Arse naal huizen al jaren in het ge bouw. Het hoekpand was lange tijd een zorgenkindje. Tot februari 2011 was feestcafé De 2 Heeren er in gevestigd, maar dat sloot na een schietpartij zijn deuren. Daarna werd het een biercafé en pannen koekenrestaurant, maar die combi natie hield slechts zeven maanden stand. Na een grondige opknap beurt opent Da Vinei, vernoemd naar de Italiaanse alleskunner, donderdag 21 februari zijn deuren. BRESKENS Piet Brakman, Gerrit van Oosten- brugge en Het Kwartet verlenen zondag medewerking aan een mu zikale kerkdienst van de SOW-kerk in Breskens. Er is ruimte voor sa menzang, orgelspel en solozang. Troubadour Brakman brengt eigen werk en een aantal 'countrygo- spels'. De dienst, onder leiding van domi nee Wim van den Hoek, begint om 9.30 uur. TERNEUZEN Reisbureau Arke in Terneuzen is verkozen tot het beste Arke-filiaal van Nederland. De. zes medewer kers van het bureau in de Kers straat versloegen in de competitie 'Arke's got travel talent' landelijk al le andere reisbureaus van het be drijf. Het afgelopen jaar moesten de werknemers van Arke een aan tal verschillende opdrachten vol brengen. De jury beoordeelde hen vervolgens onder meer op klantge richtheid en verkoop. SINT JANSTEEN Restaurant Da Vinei opent op 21 februari zijn deuren in het Arsenaalge bouw. Dan zijn alle ruimtes in het Rijksmonument weer bezet In het ge bouw zijn ook de restaurants Sydney en 't Arsenaal gevestigd. 'Natuurlijk moesten we er heel goed over nadenken of we al zo snel nog een zaak wilden openen. Maar als je van je vak houdt, is dit een kans die je niet mag laten liggen. En van drukte krijgen wij juist energie.' TERNEUZEN Café De Kroeg in Terneuzen houdt dit weekend een geldinzamelings actie voor de stichting Suguru. Het café steunt de actie van Hanne Lief- ting, die met de stichting het gelijk namige weeshuis in Ghana onder steunt. Op vrijdag én zaterdag kun nen bezoekers in De Kroeg een do natie in de fooienpot doen. Om de opbrengst een zetje te geven, stor ten *de exploitanten de onkosten van dj Fabian (vrijdag) en dj Class Hero (zaterdag) in de stichtingskas. Martijn de Groot en Karlijn Nieuwets krijgen in Da Vinei ondersteuning van Rein van Glansbeek (rechts). foto Mark Neelemans De teken- en schilderlessen van Stichting Welzijn Hulst op vrijdag ochtend in de Warande worden vanwege het succes uitgebreid met lessen op dinsdagochtend. Belang stellenden worden dinsdag 26 fe bruari om 9.30 uur verwacht in de Warande. De eerste les is gratis, daarna 2,75 euro per keer, exclusief materiaal. Inschrijven bij docente Anneke Lib- brecht, telefoon 0114-316442. door Martijn de Koning CADZAND-BAD - Aan de Schelde- straat in Cadzand-Bad, tussen ho tel De Schelde en het bestaande, grijze appartementenpand, begint komende maand de bouw van twee nieuwe appartementengebou wen. Initiatiefnemer is makelaars kantoor Van Akker. De gebouwen, met de klinkende namen Ad Infinitum en Et Ultra, worden vier verdiepingen hoog en zijn samen goed voor acht wonin gen. Volgens makelaar Wim van Akker vormen de nieuwe appartemen ten een prima aanvulling op de honderden exemplaren die de laat ste tijd in het kustdorp \yerden ge bouwd of komende jaren nog uit de grond worden gestampt. „Het is zaak je te onderscheiden. Dat lukt bij deze appartementen door dat ze zowel zeezicht hebben als zonlicht in de kamer. Elders is dat altijd één van de twee." Daarnaast bieden de appartementen over een paar jaar uitzicht op de nog aan te leggen jachthaven. Onder de twee panden komt een parkeergarage. Daarbij werkt Van Akker samen met hotel De Schel de. „Die gaan binnenkort uitbrei den, maar kunnen niet aan de ei sen voor het bieden van parkeerge legenheid voldoen", legt Van Ak ker uit. „Ze gaan daarom een deel van de parkeergarage onder mijn gebouwen gebruiken." Van Akker laat alvast het eerste deel van die ondergrondse garage bouwen. „Ho tel De Schelde zorgt later voor de rest." De appartementen gaan niet in de verkoop; Van Akker verhuurt ze als tweede woning (wat in Cad zand-Bad is toegestaan) of vakan tieverblijf. Voor de komst ervan wijken twee woonhuizen. De bouw begint naar verwachting ko mende maand. Van Akker hoopt dat de gebouwen binnen een jaar klaar zijn. door Eugène Verstraeten HULST - Aan het ophogen van de stranden bij Walsoorden, Perkpol- der en Ossenisse zitten meer ha ken ea ogen dan gedacht. Burge meester en wethouders van Hulst -schrijven dat aan de gemeenteraad naar aanleiding van de motie die in november werd aangenomen. Daarin gaf de gemeenteraad het college opdracht om de ophoging van de strandjes bij Rijkswater staat aan te kaarten. B en W onderschrijven de wens van de raad om het strand bij Perk- polder op te hogen en zeggen het onderwerp - in het kader van het project Perkpolder - al diverse ke ren onder de aandacht te hebben gebracht. „Het opspuiten van de stranden blijkt complexer dan in de motie is aangegeven", conclude ren B en W na overleg met Rijks waterstaat. Er is besloten samen te bekijken op welke wijze aan de wens van de gemeenteraad tege moet kan worden gekomen. In Walsoorden gaat het water schap onderhoudswerken uitvoe ren aan de voormalige aanlandings plaats van het veer. Daarbij zal het zand van het strandje gezeefd wor den en wordt bekeken of er direct wat extra zand op het strandje kan worden gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 73