221 zeeland 1 niet laten liggen Dow koopt én verkoopt opslagbedrijf VSL Silo Zo'n kans kun je echt Vinyl roept herinneringen op en een gevoel van nostalgie Voornaam almanak Karlijn Nieuwets Da Vinei opent op 21 fe bruari. Vanaf dan is dineren mogelijk aan de hand van keuzemenu's. VIDEO ZEEUWSE KELDER Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto donderdag 31 januari 2013 1 Z Willy van der Kant: „Door de advertenties kom ik op de meest uiteenlopen de plekken terecht. foto Mark Neelemans Advertentie: Te koop gevraagd: Ip's uit de jaren '6o, '70, '80 en '90. Waar: Zeelandnet.nl Geplaatst door: Willy van der Kant uit Terneuzen. Als klein jongetje hielp ik wel eens mee op de markt Met de paar gul dens die ik met dat werk verdiende, liep ik gelijk naar de platenzaak om er lp's van te ko pen. Muziek was mijn passie en dat is het nog steeds." Aan het woord is Willy van der Kant (51) uit Terneuzen, verwoed verzame laar van lp's. In de afgelopen de cennia heeft hij rond de 5000 lp's bij elkaar gescharreld. „Dat lijken er heel veel, maar voor een echte verzamelaar als ik is dat aantal ei genlijk nog vrij laag. Het gaat me dan ook niet om de kwantiteit, maar om de kwaliteit. Ik koop al leen muziek die ik mooi vind. Al les wat ik niet mooi vind, verkoop ik weer verder." Om zijn collectie uit te breiden plaatst Willy geregeld advertenties op internet. Daarnaast bezoekt hij beurzen, voornamelijk binnen Zee land. „Vroeger ging ik hiervoor ook naar België en Noord-Bra bant. Tegenwoordig houd ik het bij Zeeland, waar ook genoeg beur zen worden georganiseerd." Willy noemt zichzelf een echte liefheb ber en geen handelaar. „Soms koop ik wel grote partijen van vele honderden lp's op. Dat doe ik ech ter niet met de bedoeling om er Sofie van acht jaar is een leergierig meisje. Dat hebben ook haar groot ouders wel in de gaten. En ze slaat veel dingen op die ze op pikt van de televisie, de radio of ge sprekken die ze al dan niet op af stand hoort. Onlangs was er weer een logeerpar tijtje bij opa en oma. Onder het eten ging het gesprek over voornamen. winst mee te maken. Het is me echt om het verzamelen te doen." Willy luistert ook wel eens naar cd's of muziek via internet. Toch blijft hij gegrepen door het geluid van het vinyl. „Je merkt dat vinyl weer een beetje in opkomst is. Voor veel mensen roept het herin neringen en een gevoel van nostal- gie op. Toch zie ik ook steeds meer jongelui op de verschillende LP-beurzen." Op de vraag wat het pronkstuk van zijn collectie is, weet Willy meteen het antwoord. „Mijn favo riete LP is er één van een Neder landse band uit de jaren zestig: Earth and Fire. Dat is een collec tors item. Daarnaast heb ik veel muziek van onder meer The Poli ce en U2. Ik luister vooral naar pop, blues en jazz. Een LP die ik erg gFaag zou willen vinden is de eerste plaat van Led Zeppelin, die ook 'Number one' heet." Over het gebruik van advertenties op het internet is Willy erg te spre ken. „Over het algemeen krijg ik veel reacties. Het is ook leuk om met allerlei mensen in contact te komen. Als ik 'een partij lp's ga op halen, kom ik op de meest uiteen lopende plekken terecht. Er blijft ook nog genoeg te sparen, hoor. Ik denk dat er nog miljoenen lp's op Nederlandse zolderkamers onder het stof liggen." De advertentie is te vinden op www.zeelandnet.nl/prikbord/ advertentie.php?id=5434414 Tip? redactie@pzc.nl Opa zei tegen zijn kleindochter: „Ik heet eigenlijk Willem maar ze noe men me Wim." „Aha", reageerde Sofie, „Willem van Oranje." Kennelijk was ze beïnvloed door het vele nieuws over het ko ningshuis dat ons deze week bereik te. „En weet jij wel wie Willem van Oranje was?", wilde opa weten. „Ja wel", zei Sofie, „een voetballer." Nog geen jaar nadat Martijn de Groot en Karlijn Nieuwets het vernieuwde grandcafé-restau- rant De Graanbeurs openden in Terneuzen, pakken ze een twee de uitdaging aan. Op 21 februari openen zij restaurant Da Vinci in het Arsenaalgebouw. door Raymond de Frel Karlijn Nieuwets veront schuldigt zich als ze Da Vinei binnenstapt. „Het is nog een beetje een troepje, hoor." Lo gisch, er wordt nog volop geklust. En toch heeft het restaurant in het Arsenaalgebouw nu al een gezelli ge uitstraling. Dat komt niet in de laatste plaats door de prachtige, ge metselde gewelven. Nog niet zo heel lang geleden za ten daar schrootjes tegen. Zonde, vond Rein .van Glansbeek, eige naar van het rijksmonumentale ge bouw. Hij liet de gewelven weer blootleggen, ook omdat hij een be paald concept in zijn hoofd had voor de nieuwe uitbaters. Da Vinei moest een sfeervol restaurant wor den met een Italiaans-Franse keu ken. Gericht op 25-plussers, voor zien van een muziekpodium (denk niet aan feestbands, maar wel aan singer-songwriters) en ui termate geschikt voor het ontvan gen van grote groepen mensen. Knusse nisjes en hoekjes zorgen er tegelijkertijd voor dat er ook in een intieme sfeer kan worden gedi neerd. „In Terneuzen zijn maar weinig plaatsen waar je een feest voor zo'n 250 mensen kunt gevèn. Ja, dat kan wel, maar dan is vaak meteen het hele restaurant afge huurd. Dat is in Da Vinei niet zo, omdat er twee aparte ruimtes zijn. De barzijde kan open zijn voor ie dereen, terwijl in het andere ge deelte een grote groep dineert of borrelt", vertelt Nieuwets. Van Glansbeek kwam voor de exploitatie al snel bij haar en haar man Martijn de Groot uit Sinds maart vorig jaar runnen zij restaurant De terneuzen - Dow Chemical heeft de Terneuzense vestiging van het in problemen verkerende opslag en transportbedrijf VSL (Vos Silo Logistics) gekocht en verkocht. De naam van de nieuwe eigenaar wil Dow-directeur public affairs Wal ter van het Hof niet melden. „Dat is in de eerste plaats aan de nieu we eigenaar." Het Antwerpse transport- en over slagbedrijf Katoen Natie zou de VSL-terminal in Terneuzen eerst overnemen, samen met de VSL-si- tes in Nuth en het Belgische Tes- senderlo. Dow heeft een stokje ge stoken voor de overname in Ter neuzen. Het concern kon dat, om dat is vastgelegd dat Dow 'het eer ste recht van weigering' heeft bij een eventuele overname. Katoen Natie is al klant van Dow Terneu zen en zou met VSL een monopo lie krijgen in de opslag van polye- thyleenkorrels, „We willen niet op één paard wedden", verklaart Van het Hof. „Voor een gezonde con currentie is dat belangrijk, maar ook voor de continuïteit." Of de overname de werkgelegen heid raakt, is onbekend. VSL zit sinds 2003 aan de noordzijde van de Braakman, in het vrij nieuwe Valuepark. Het aantal silo's is er in 2011-2012 nog uitgebreid van 32 naar 40. door Bas Dingenouts In de rubriek 'Prikbord' wordt het ver haal achter een advertentie op internet of het traditionele 'supermarktprik- bord' verteld. De plaatser ervan legt uit wat hij of zij zoekt of in de aanbie ding heeft. ■■■■■■■■■■iiwnw'Bi Kijk naar een video over de afron ding van de herstelwerkzaamheden van de Kruisdijkschans. Zou het keldervoetbal komend week end ondanks alle regen toch door gaan? www.pzc.nl/zeeuwsekelder STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Graanbeurs in een pand dat ook ei gendom is van Van Glansbeek. Dat doen ze met verve. Niet voor niets werd hun ondernemingsplan vorig jaar bekroond met de Zeeuw se Startersprijs van de Kamer van Koophandel. Toch twijfelden ze een tijdje. „Na tuurlijk moesten we er goed over nadenken of we al zo snel nog een zaak wilden openen. We hebben drie jonge kinderen, zijn daarom ook bewust op maandag dicht", zegt De Groot. „Maar als je van je vak houdt, is dit een kans die je niet mag laten liggen. En van druk te krijgen wij juist energie." Da Vinei en De Graanbeurs wor den twee restaurants die los van el kaar staan. De Groot: „Da Vinci is een concept. Als zich dat goed ont wikkelt, komt er een moment dat je de dagelijkse gang van zaken aan een ander kunt toevertrou wen. Rein en An van Glansbeek helpen ons daarbij, ook omdat ze al eerder op deze manier hebben gewerkt (denk aan restaurant Syd ney in het Arsenaalgebouw, red). Rein blijft in Da Vinei ook een rol spelen. Hij kan als geen ander het concept bewaken, ook op momen ten dat wij er even niet zijn." 'In Terneuzen zijn maar weinig etablissementen waar je een feest voor zo'n 250 mensen kunt geven. Ja, dat kan wel, maar dan is vaak meteen het hele restaurant afgehuurd. Dat is in Da Vinei niet zo, omdat er twee aparte ruimtes zijn.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 72