Veel schade door korte stroomuitval Woning op schans als in glorietijd Looddiefstal bij scholen "«^coordinator 2014 stapt op ZEEUWS-VLAANDEREN Bedrijven en particulieren in Oost-Zeeuws-Vlaanderen kampen met naweeën van storing; schade wordt niet vergoed 21 Arsenaalgebouw is weer helemaal bezet 22 Veolia buslijn 19 bestaat zestig jaar door Maxime Ambrosini terneuzen - Veel bedrijven en par ticulieren in Oost-Zeeuws-Vlaan- deren ondervinden nog steeds hin der van een stroomstoring die vori ge week donderdag zes minuten duurde. Vooral veel computers en laptops zijn ontregeld, zeggen ver tegenwoordigers van verschillende ICT-bedrijven uit de regio. Na de stroomstoring stonden de te lefoons van reparatiebedrijven roodgloeiend. Maar ook een week later komen er nog steeds veel re- paratieverzoeken binnen. „De na sleep van deze stroomstoring is bij ons goed te merken. We kregen veel berichten binnen over kapot te computers en servers. Ook stap ten er donderdagmiddag veel parti culieren ons bedrijf binnen met klachten over hun laptop of com puter. Het meest voorkomende probleem is een kapotte voeding", vertelt Dominique Dekker van computerreparatiebedrijf Pluym ICT in Axel. Volgens Dekker ont stond veel schade omdat compu ters door zo'n storing niet goed af sluiten. „Daardoor gaan er belang rijke bestanden verloren en ont staan er fouten in het systeem. De computer start dan in de meeste gevallen niet meer op." Ook ICT-bedrijf Supcom uit Ter- neuzen had het afgelopen week erg druk. Zo kwam er volgens Mar- tyn Kindt ongeveer het dubbele aantal meldingen binnen. Natuurwinkel Previcare in Nieuw Namen kon gisteren nog steeds niet alle computers en printers in het bedrijf gebruiken. „Bijna alle apparaten moesten opnieuw geïn stalleerd worden. Hierdoor stond ons bedrijf zo'n drie dagen stil. We hadden net een spiksplinter nieuwe printer gekocht. Door de stroomstoring was-ie meteen ka pot", zegt Marcel van Beveren, ei genaar van het bedrijf. Van Beveren is blij dat bijna alles nu weer werkt. „Maar de schade is enorm. De kosten bedragen zo'n tweeduizend euro. Ik hoop dat Delta dit vergoedt", voegt hij er aan* toe. Volgens Arendo Schreurs, pers voorlichter van Delta, ontstond de stroomstoring door testwerkzaam heden. Wat er precies gebeurde, wordt nog onderzocht. „In een net- code van de Nederlandse Mede- dingsautoriteit (NMa) staat onder welke voorwaarden iemand bij een stroomstoring zijn geld terug krijgt. Een stroomstoring van zes minuten is hiervoor waarschijnlijk te kort." DONDERDAG 31 januari 2013 PZC HULST Omdat buslijn 19 van Veolia zestig jaar bestaat, reizen passagiers dit weekend van en naar Antwerpen voor de prijs van een enkeltje. Op het gehele traject Hulst-Breda ontvangen de reizigers vijftig pro cent korting. De bus stopt op de haltes Noorderplaats en Metro Ha lewij nlaan in Antwerpen. De actuele dienstregeling staat op www.veolia-transport.nl hulst - Behalve bij de Spar-super- markt in Hulst is ook bij de basis scholen Nobelhorst en Moer- schans in Hulst een grote hoeveel heid lood van het dak gestolen. De diefstal bij beide basisscholen werd al zaterdag of zondag ge pleegd, maar werd pas na het weekend ontdekt. Van het dak van de Moerschans- school werd zo'n honderd meter loodstrip Van dertig centimeter breed van het dak gesloopt. Hoe veel de buit bij de veel grotere No- belhorstschool precies was kan de politie niet zeggen. Bij de Spar-supermarkt werd zater dagavond meer dan dertig meter lood gestolen. De politie onder zoekt of er een mogelijk verband is met de looddiefstal bij de twee scholen. door Henk Boot terneuzen - Terneuzenaar Peter Oggel heeft zich teruggetrokken als projectcoördinator bij de Stich ting Zeeuws-Vlaanderen 2014. Hij blijft zijdelings wel betrokken bij de Stichting, zegt voorzitter Frans Reijniers. Wat de aanleiding is voor zijn terugtreden, is niet hele maal duidelijk. Noch Reijniers, noch Oggel laat zich daarover uit Nynke van der Ploeg van de regio nale VW, die bestuurslid is van de Stichting, wordt genoemd als zijn opvolger. Binnenkort treedt de Stichting naar buiten met het feestprogramma voor 2014. Op 14 februari, 20 juli en 19 september moeten grote evenementen plaats vinden. Daarnaast werkt het vere nigingsleven van oost tot west aan een veertigtal kleinere activiteiten, waarmee tweehonderdjarig be staan van Zeeuws-Vlaanderen in 2014 wordt opgeluisterd. foto Peter Nicolai door Martijn de Koning heille - De renovatie van het huis op de Kruisdijkschans, tussen Sluis en Heille, is voltooid. Het Zeeuwse Landschap, dat het ge bouw ruim twee jaar geleden als een bouwval kocht, heeft het van top tot teen opgeknapt. Het pand kent een bijzondere ge schiedenis. Het werd in 1640, tij dens de Tachtigjarige Oorlog, ge bouwd als stenen toren op een schans. Tussen 1762 en 1916 veran derde de toren in een woning, die als buitenverblijf werd gebruikt. Daarna werd het een boerderij. 'Sinds 1995 stond het gebouw te verpauperen. Tijdens de opknapbeurt kwam een aantal verrassingen aan het licht. Zo werden op de bovenver dieping schietgaten ontdekt: een teken dat het huis nog steeds de zelfde muren heeft als destijds de toren. De voltooiing van de verbouwing werd gisteren gevierd met genodig den. Binnen een paar maanden volgt een publieksdag. Het huis krijgt een woonfunctie. Het Zeeuwse Landschap gaat de komende tijd aan de slag met het opknappen van de schans zelf. Er komt een wandelpad, het toegangs hek wordt gerestaureerd en in de schuur komt een informatiecen trum. Mensen uit vervlogen tijdens luisterden de 'oplevering' van de woning op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 71