281 sport Slechts 2000 kijkers bij bekerduel Vitesse-Ajax Van Bommel heeft het laatste woord F. Schleck een jaar geschorst s Zwart-wittijdperk van Vijf voetbalclubs in financiële gevarenzone Stichting Junior Top Tennis is op zoek naar 100.000 euro EP Aanvoerder schiet PSV langs Feyenoord in bekertoernooi PEC Zwolle naar halve finales donderdag 31 januari 2013 door Pim Roelofs ARNHEM - De kwartfinale van de KNVB-beker tussen Vitesse en Ajax in Emmen trekt donderdag naar verwachting nog geen twee duizend toeschouwers. Vitesse wijkt voor het bekerduel uit naar het stadion van FC Em men omdat thuisstadion Gelredo- me niet beschikbaar is vanwege de opbouw van een dancefeest. Circa 850 Vitesse-fans reizen verplicht per bus naar Drenthe. Vanuit Am sterdam is de belangstelling nog minder. Ajax heeft 206 kaarten be steld. Namens beide eredivisie clubs zijn er ook.een paar honderd genodigden aanwezig. Het stadion van FC Emmen biedt plaats aan 8600 mensen en zal dus voor nog geen kwart gevuld zijn. ZEIST - Vijf clubs uit het betaalde voetbal zitten in de financiële geva- rengroep, de zogenoemde catego rie 1. Vorig jaar augustus behoor den nog drie clubs tot deze catego rie. Vergeleken met december 2011 is het aantal clubs in de risico groep echter gedaald. Destijds wa ren het er negen. Bovendien is er een toename van het aantal clubs in categorie 3 (goed) van zeven in 2011 naar tien nu. In categorie 2 (voldoende) zit ten 20 clubs. ADO Den Haag (eredivisie), FC Dordrecht, Fortuna Sittard, Hel mond Sport en Sc Veendam zijn de clubs in categorie 1. Ze werken aan hun financieel herstel. Dat be tekent dat ze moeten saneren. Hoe dat precies gebeurt, bepalen de clubs zelf. Binnen drie jaar moe ten de clubs weer structureel in minimaal categorie 2 zitten. De broze relatie tussen Gelredome en hoofdhuurder Vitesse is er niet beter op geworden. Vitesse moet extra kosten maken en overweegt een schadeclaim in te dienen. Woordvoerster Ester Bal wilde daar woensdag niets over zeggen. „Wij concentreren ons nu volledig op het duel met Ajax." De KNVB is blij dat er gevoetbald kan worden en looft de opstelling van de gemeente Emmen en de plaatselijke eerste divisieclub. Als Vitesse geen ander stadion had ge vonden, dan was de club uit het toernooi gezet. Dat zou een uni cum zijn. Ajax zou dan zonder te spelen doorgaan naar de halve fina le. Een schrikbeeld voor KNVB. Woordvoerder Roos: „Dat zou een nederlaag zijn voor het toernooi om de KNVB-beker." LUXEMBURG - Wielrenner Frank Schleck (32) is wegens het gebruik van een verboden prestatiebevor- derend middel voor een jaar ge schorst. Dat heeft het Luxemburg se antidopingcomité (Alad) woens dag bepaald. Omdat de straf met terugwerkende kracht ingaat, mag de oudste van de broers Schleck op 14 juli weer wedstrijden rijden. Hij mist dus de Tour de France, die op 29 juni begint Schleck, der de in de Tour van 2011, werd afge lopen zomer na afloop van de 13e etappe van de Ronde van Frank rijk betrapt xipamide. Dat vochtafdrijvend medicijn staat op de zwarte lijst, omdat het de toediening van dopingproducten kan camoufleren. Schleck kan nog in beroep tegen de straf. door Roeland van Vliet HALSTEREN - Tennis is een dure sport Dat realiseert Sem Dijks hoorn, bestuurslid bij de stichting Junior Top Tennis, zich terdege. „Nu komen bijna alleen maar kinderen van ouders met geld hogerop", zegt de Halsterenaar. „Maar wij willen dat elk talent een kans krijgt" De stichting die voornamelijk de leerlingen van Gillis van de Gruiter ondersteunt, bestaat al geruime tijd. Junior Top Tennis functioneerde de laatste jaren echter niet meer zo goed. „De stichting was op sterven na dood", stelt Dijkshoorn. „Eind 2012 hebben we daarom alles flink opgeschud en een goed plan ge schreven voor de komende jaren. Nu, in 2013, kunnen we beginnen aan de uitvoering." Junior Top Tennis zoekt sponsors die de West-Brabantse en Zeeuwse talenten willen ondersteunen. De trips die Angelique van der Meet Bernice van de Velde en Kelly Ver steeg maken, zijn namelijk prijzig. En voor een meereizende coach is vaak al helemaal geen budget Dijks Mark van Bommel zorgt er twaalf minuten voor tijd met een intikkertje voor dat PSV zich plaatst voor de halve finales van het KNVB-bekertoernooi. De ploeg uit Eindhoven schakelt Feyenoord uit, dat wel z'n eerste treffer van 2013 maakt: 2-1. door Barry van der Hooft EINDHOVEN - Hij werd dit seizoen veelvuldig bekritiseerd, onder meer door zijn uitgebreide verza meling gele kaarten. In het beker duel met Feyenoord liet Mark van Bommel gisteravond opnieuw geen sterke indruk achter, maar de 35-jarige aanvoerder werd wel luid bejubeld door de fans van PSV. Dankzij een intikkertje aan de tweede paal mocht Van Bommel zich matchwinnaar noemen (2-1) en plaatste PSV zich voor de halve finale van de KNVB beker. Het was misschien wel één van de lelijkste goals uit zijn imposante carrière, maar de vreugde was er niet minder om. Van Bommel schoof de bal na 78 minuten van een metertje binnen en vierde zijn doelpunt met de aanhang in het matig gevulde Philips stadion. Slechts 15.000 toeschouwers wa ren op het duel afgekomen. Maar de mensen die wel de moeite had den genomen om een kaartje te ko pen voor de derde kwartfinale in de KNVB beker, hoorde je over de factor vermaak niet klagen. Immers verprutste na amper vijf minuten een overtalsituatie met drie Feyenoorders, PSV was gevaar lijk via Mertens en Lens, nadat Pel- lè aan de andere kant van het veld net niet zijn hoofd tegen een voor zet van Immers had kunnen zet ten. Oud-Feyenoorder Wijnaldum deed dat even later wel, maar mis te het doel. PSV had in die fase een overwicht en kwam niet onte recht op voorsprong. Matavz bediende Mertens, die na zijn kapbeweging zag dat Feye- noorder Mathijsen er al bij was gaan liggen. De Belg legde de bal vervolgens in de verste hoek (1-0). Tien, tien, tien, zongen de PSV-supporters, uiteraard een ver wijzing naar de io-o-overwinning van oktober 2010. De Rotterdam mers toonden nu wel veerkracht. Boëtius troefde op de achterlijn de nonchalante Hutchinson af, de voorzet van de linksbuiten werd door Pellè binnengetikt (1-1). Voor de Italiaan én voor Feye noord was het in het derde offi ciële duel van 2013 de eerste treffer van het nieuwe jaar. Het doelpunt bracht PSV even aan het twijfelen. De Eindhovenaren hebben op pa pier de sterkste en duurste selectie van Nederland, maar zijn deson danks heel wisselvallig. Het ene moment laat PSV een vloeiende aanval over meerdere schijven zien, het volgende moment wordt de kwetsbaarheid weer zichtbaar van de ploeg die kampioen móet worden. De landstitel staat in Eind hoven met stip op één en daar door wordt het bekertoernooi niet al te serieus genomen. Dick Advocaat had dezelfde elf op gesteld als vier dagen eerder bij Heracles (5-1-zege) en Koeman wil de ook niets aan zijn opstelling ver anderen. Hij moest echter noodge dwongen één wijziging doorvoe ren omdat Daryl Janmaat met griep thuis op bed lag. Koeman koos als rechtsback voor de pas achttienjarige Sven van Beek. De A-junior mocht tijdens de winterstop mee op trainings kamp, tekende vorige week een contract voor anderhalf jaar en zat zondag tegen FC Twente voor het eerst bij de selectie. In Eindhoven debuteerde hij niet onverdienste lijk, in een basisploeg met acht spe lers uit de eigen opleiding. Na te leurstellende optredens (en neder lagen) in uitwedstrijden tegen de concurrenten Ajax, FC Twente en ook PSV voelde Feyenoord dat het deze keer wel kansrijk was. Een echte kans op de 1-2 kreeg de ploeg niet, waar PSV die mogelijk heid wel creëerde. Van Bommel nam het presentje dankbaar in ont vangst, waardoor PSV nog op twee fronten meestrijdt. PEC Zwolle groeit uit tot de stunt- ploeg in het bekertoernooi. De club van trainer Art Langerer schakelde in een heuse kraker Her acles Almelo uit en bereikte voor het eerst sinds 1977 de halve fina les van de KNVB-beker. PEC won het levendige duel in Zwolle met 3-2. Heracles, de bekerfinalist van vorig seizoen, opende nog de score via Marko Vejinovic. Arne Slot bracht PEC langszij en de thuis ploeg kwam door een eigen doel punt van Bart Schenkeveld op slag van rust op voorsprong. Jesper Drost maakte er na een kwartier in de tweede helft 3-1 van. Everton bracht de spanning terug, maar de 'cupfighters' van coach Peter Bosz gingen strijdend ten onder. hoorn: „We hebben in ons hele plan vijf leeftijdsgroepen: 12-14 jaar, 15-17 jaar, 18-21 jaar, 22 jaar, en 23 jaar en ouder. In de eerste categorie zitten zo'n twintig Loot-leerlingen, in de laatste zit één persoon die bij de top driehonderd van de wereld hoort Voor alle groepen zouden we wil len beschikken over 20.000 euro per jaar, dus een ton in totaal." „Nu zit er nog een groot verschil tussen wat we hebben en wat we willen", zegt Van de Gruiter. „Het is daarom soms schipperen. Laatst deed Kelly Versteeg mee aan een graveltoernooi in Antalya. Als je op zaterdag begint, is het ideaal als je op dinsdag al afreist Dan kun je wennen aan de omstandigheden. Maar Kelly ging pas op vrijdag, om op verblijfskosten te bezuinigen. Maar omdat ze heel snel moest scha kelen, verloor ze meteen. En dat is dan ook weer zonde." Junior Top Tennis gaat op zoek naar een hoofdsponsor en tal van kleine re geldschieters. In ruil daarvoor kunnen tennissrs clinics verzorgen en sponsoren kunnen uitgenodigd worden voor toernooien. Vandaag wordt bekend of Angeli que van der Meet met het Ne derlandse Fed Cupteam mee mag naar Eilat in Israël. De ten nisster uit 's-Heer Abtskerke zit bij de voorlopige selectie van bondscoach Manon Bollegraf, maar één van de vijf selec tiespeelsters moet nog afvallen. Aan de vooravond van die beslis sing spreken drie trainers zich uit over de Zeeuwse nummer 283 van de wereld: Gillis van de Gruiter, Luc Govers en Manon Bodegraf. Alle drie zien in haar een tophonderdspeelster. door Roeland van Vliet Soms ziet Gidis van de Grui ter nog wel eens een res- tantje van de 'Kapelse swing'. De uit Arnemui- den afkomstige tennistrainer, die sinds jaar en dag de tennisschool Eye for Tennis in Halsteren heeft, kan er hard om lachen als hij op eens weer eens ziet dat Angelique van der Meet een forehand ver prutst. „Vroeger had ze echt een zwabberslag", vertelt hij. „En Berni ce van de Velde had er net zo één. Vandaar de Kapelse swing. Maar ik bespeur hem niet meer zo vaak, hoor. De forehand is nu echt een wapen van Angelique." En zo heeft de Bevelandse tennis ster er de afgelopen jaren meer ont wikkeld. Met haar krachtige lichaam kan ze heel aanvallend spe len, hard serveren en rally's rap af maken. „Het is een beetje jongens achtig tennis", zegt Van de Gruiter. „Ze wil avontuurlijk tennissen en met zowel haar service als servicere turn meteen druk zetten." De voorman van de Halsterse ten- nisopleiding Eye for Tennis werkt al negen jaar met Van der Meet sa men. In het begin was dat wel eens moeilijk. Van de Gruiter zag haar als een ruwe diamant die zich las tig liet slijpen. „In het begin was Angelique heel slordig, maar tegelij Angelique van der Meet kertijd kon ze geen fout van zich zelf hebben. Dat was raar. Het was voor mij niet eenvoudig om daar mee om te gaan. Angelique twijfel de in die tijd ook heel erg of ze wel door moest gaan. Ze zag nog niet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 70