zeeland! 25 BkJ 'Actie nodig tegen afbraak thuiszorg' Twee keer betrapt intratuin High Tea Peter Hoek L Elke dag okèbtjf: 1 Vogel gestolen Herdenking 1953 Rampweg Renesse wordt veiliger in 2014 Martijn Westhuis exposeert fotografie Wereld Kankerdag in open Palazzolihuis Sneeuwklokjes kijken op Zuid-Beveland 11 geeft kleur aan groen Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623, www.intratuin.nl Leegstand per kern donderdag 31 januari 2013 mmmmm MMNMHMMNMMMMMN 'De komende jaren zullen we de fo cus moeten verleggen van het bou wen van nieuwe starterswoningen naar het beter benutten van de be staande woningvoorraad.' - door Maurits Sep middelburg - De vakbond AbvaKa bo voert vandaag met de SP actie tegen de bezuinigingen op de thuiszorg. De bond en de partij ha len op de Markt in Middelburg tij dens de actie handtekeningen op. De actie maakt deel uit van een landelijke campagne. Alle handte keningen worden op 4 februari tij dens een manifestatie in Nieuwe- gein aangeboden aan leden van de TXveede Kamer, zegt Marlieze War- naar, vakbondsbestuurder thuis zorg van AbvaKabo. Door bezuinigingen van het Rijk op de thuiszorg zullen mensen eerst een beroep moeten doen op kennissen of familie. Lukt dat niet, dan zouden alfahulpen ingescha keld kunnen worden. Pas daarna komen de zorgaanbieders in beeld met gespecialiseerde hulpen in de thuiszorg. Het college van B en W van Mid delburg sprak anderhalve week ge leden nog zijn grote zorgen uit over de rijksbezuinigingen op de thuiszorg. Volgens het college lei den die ertoe dat huishoudens met een gezamenlijk inkomen dat boven het bijstandsniveau ligt, de thuishulp voortaan zelf gaan beta len. Dat geldt voor twee van de drie huishoudens in Zeeland die nu huishoudelijke hulp kregen ver goed via de Wet Maatschappelijke Ondersteuning. Warnaar vindt het goed dat politie ke partijen zich verzetten tegen de bezuinigingen. Zij roept partijen daarom op zich aan te sluiten bij acties zoals de handtekeningenac tie die vandaag plaatsvindt in Mid delburg. „Laat ze hun verantwoor delijkheid nemen richting de Tweede Kamer om ervoor te zor gen dat de thuiszorg niet nog ver der wordt afgebroken." Tegelijkertijd vindt zij het opmer kelijk dat Middelburg nu met de waarschuwende vinger naar het Rijk wijst, terwijl de gemeente de afgelopen jaren zelf ook flink be zuinigde op de huishoudelijke hulp. „Daar is de lokale politiek ook verantwoordelijkheid voor." foto Leo Adriaansens serooskerke - Een Vlissinger (27) is dindagmiddag in de Burgemees ter Dregmanstraat in Serooskerke betrapt terwijl hij zonder rijbewijs in een auto reed. Het was de twee de keer dat de man door de politie gesnapt werd. Ook had hij, aldus de politie, voor 1462 euro aan boetes nog niet be taald. Hij kreeg een proces-verbaal en zijn auto is voor technisch on derzoek uit het verkeer gehaald, de APK van de auto was al enige tijd verlopen. GOES Martijn Westhuis uit Goes expo seert vanaf 5 februari tot het einde van de maand foto's in het Stads kantoor in Goes. Martijn Westhuis studeerde af aan de afdeling fotografie van het Gra fisch Museum in Rotterdam. Voor zijn examen maakte hij een serie foto's van de oude spoorlijn tussen Goes en Baarland. De serie toont details van spoor en stations maar ook de landschappen. De expositie is tijdens kantooruren open. GOES Het Palazzolihuis de Bevelanden in Goes houdt op 4 februari, Wereld Kankerdag, open huis van 9.45 tot 15.30 uur. Het Palazzolihuis biedt een plek voor kankerpatiënten en hun naasten om te worden geïnfor meerd over de ziekte en behande ling en om lotgenotencontact te hebben. Tijdens de open dag zijn er introducties mindfulness, ver wennerij in de schoonheidssalon, bloemschikken en een kennisma king met de vrijwilligers. KLOETINGE Sneeuwklokjes zijn de eerste voor boden van de lente en je moet er dus al in februari bij zijn om ze te zien. Bij het Landgoed Landlust in Heinkenszand en de Buitenplaats Kloetinge is de bezoeker er zeker van dat de tere klokjes veelvuldig bloeien. In Heinkenszand kan de wandelaar vrij in en uit lopen. In Kloetinge is er op 17 februari een Sneeuwklokjesdag. Aanvang 11 uur. Alleen aeldia hii Intratuin Koudekprke Alleen geldig bij Intratuin Koudekerke High Tea van 1 t/m 23 februari 2013. Ontbijt t/m 28 februari 2013. al veel leegstand is. Maar juist in die kernen - onder meer Sint-An- naland en Sint-Maartensdijk - staat nog wel wat op de planning. Tot nu toe vond de SP weinig ge hoor in haar roep tot matiging van de woningbouw. „Maar ik mag toch hopen dat dit leegstandsrap port op z'n minst een belangrijke rol gaat spelen in de discussie of er wel of geen nieuwbouwplannen gerealiseerd moeten worden", zegt SP-commissielied Kees Slager. Ge schrokken is hij overigens niet door hoge leegstandscijfers. „In fei te wisten we dat al. Je hoeft maar door de straten te rijden." kruisdorp - Het door Ronny Ivens ontworpen watersnoodmonument in Kruisdorp mist al een tijdje een bronzen vogel. Volgens de kunstenaar hebben de dieven er werk van gemaakt, want de vogel zat goed vast met twintig centimeter diepe pinnen. neeltje jans - Deltapark Neeltje lans staat komend weekend in het teken van herdenken van De Ramp. Een zwart-witfilm over De Ramp en een film over de bouw van de Stormvloedkering worden doorlopend vertoond. Er zijn ook gratis rondleidingen. Tholen-stad: 141 lege woningen 4.6% van het totaal aantal huizen. Sint-Annaland: 82 5,7% Sint-Maartensdijk: 134 8,2% Sint Philipsland: 45 4,1% Oud-Vossemeer: 34, 3,1% Poortvliet: 26 3,8% Stavenisse: 44 6,7% Scherpenisse: 41 6,0% In St. Maartensdijk zijn 34 huizen in de herstructureringswijk West meegenomen. Zonder deze huizen is het percentage leegstand 6,1% renesse - De Rampweg bij Renes se wordt begin 2014 autoluw ge maakt. Op de kustweg tussen Ren esse en Scharendijke komen lang zaam- en snelverkeer vaak met el kaar in conflict. Vorig jaar juli nog werd een jong gezin op de fietst ge schept door een auto. De aanpak van de Rampweg hangt samen met de Recreatieverdeelweg fase 2. Die is naar verwachting van wet houder Ad Verseput in juli klaar. Deze weg door de polder tussen Scharendijke en Renesse is alleen bestemd voor auto's en motoren. De Rampweg wordt dan een se cundaire weg, speciaal ingericht voor fietsers en landbouwverkeer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 67