zeelandI 23 Fabiënne van Stee SKOB pleit voor school met minimaal 80 leerlingen Goes' echtpaar eist planschadevergoeding voor aanleg wijkontsluitingsweg Mannee ..rer.dHome Lopen, snert en haken bij De Schaapskooi Lotgenotencontact na een herseninfarct Dichters van De Kaai declameren poëzie Schoudee doet mee in trouwlocatieroute AANBIEDING donderdag 31 januari 2013 'De oude school was best prettig, maar ik heb absoluut geen heimwee. Het is een ge not om in de nieuwe school te werken. Zonder dat er iets in stond, had het gebouw al sfeer.' Met een druk op de knop verandert juf Fabiënne de verlichting in een zacht gele kleur. Dat komt de rust ten goede. door Frank van Cooten Om onderwijskwaliteit te garanderen moeten ba- sischolen een minimale omvang hebben van tachtig leerlin gen. Dat vindt de katholieke onder- wijskoepel SKOB (Stichting Katho liek Onderwijs Borsele). „We hebben dat duidelijk om schreven in ons strategisch beleids plan", zegt Jos Huijbrechts, direc teur van de katholieke basisscho len Don Bosco in 's-Heerenhoek en De Sandplaete in Ovezande. „Een school moet een bepaalde omvang hebben om bijvoorbeeld diverse specialisten in huis te heb ben. Een kleine school kan dat niet garanderen." Dit standpunt was de belangrijkse reden voor het besluit van SKOB om niet samen te werken met het openbaar onderwijs in Borsele om de openbare basisscholen te ver zelfstandigen. Het openbaar onderwijs ging uit eindelijk in zee met kinderopvang organisatie Kibeo. Het standpunt van het openbaar onderwijs is om zo veel mogelijk scholen in stand te houden. Ook scholen die beduidend onder de tachtig leerlingen zitten. „Dit doel zagen wij niet zitten. Als wij zouden gaan samenwerken met het openbaar onderwijs, zou dat een koude sanering beteke nen", zegt Huijbrechts. door Jan van Ommen GOES - Goesenaren Willem Haast en Catharina Sprenkels zijn niet te vreden over de houding van het ge meentebestuur van Goes rond de aanleg van de Hoge Meet als wijk ontsluitingsweg. Het gemeentebestuur koos voor de ontsluiting van de nieuwbouw wijk Mannee voor de Hoge Meet via de Ringbaan-Oost. De weg is al lang aangelegd en ligt pal in het uitzicht van Haast en Sprenkels die aan de Laagewei wo nen. „Vroeger keken we uit over de uitgestrekte landerijen. Onze woning is maar liefst 30.000 euro in waarde gedaald, maar de ge meente wil geen planschadever goeding uitkeren omdat we het voor de koop van onze woning hadden kunnen weten dat daar een ontsluitingsweg kwam. Maar intussen ligt er een doorgaande weg die veel meer woningen en omliggende dorpen ontsluit", al dus Catharina Sprenkels dinsdag tijdens een planschadezaak bij de Raad van State. De gemeente Goes wil geen cent schadegeld uitkeren omdat de fa milie Haast-Sprenkels 'vrijwillig het risico' van de aanleg hebben aanvaard, zoals dat in planschade- jargon heet. Maar volgens Willem Haast lagen er ten tijde van de aan koop van de woning aan de Laag- wei in 1993 maar liefst vijf varian ten voor de ontsluitingsweg op de tekentafel. „Als we al een ontslui tingsweg bij ons huis hadden kun nen voorzien, dan ging dat slechts om één van de vijf. Dan hebben we toch in ieder geval recht op een gedeeltelijke planschadevergoe ding", aldus de Goesenaar. Staatsraad G. Snijders merkte tij dens de zitting op dat de gekozen ontsluiting toch de meest logische was en dat Haast en Sprenkels foto's Mechteld Jansen De schooldirecteur vindt de aan wezigheid van drie basisscholen in dezelfde straat in Heinkenszand overigens nog steeds prima. Ouders prijzen drie scholen in Heinkenszand omdat er dan nog iets te kiezen valt. „De drie scho len hebben ieder hun eigen plekje verworven. Er is geen vervelende concurrentie. Ouders kiezen steeds vaker kwaliteit van het on derwijs boven de identiteit van een school." daar zeker rekening mee hadden kunnen houden. Willem Haast ontkende die logica: „Ik zie niet in waarom de gekozen weg de meest logische was, er lagen niet voor niets vijf varianten. Ik heb er so wieso een naar gevoel over. Tij dens de behandeling van de varian ten in de gemeenteraad, mocht ik het woord voeren totdat de burge meester mij het woord ontnam. En wat zegt de burgemeester de dag erop in de krant: burgers moe ten meer mee kunnen praten in de gemeentepolitiek. Nou vraag ik je" Uitspraak volgt over enkele weken. HEINKENSZAND De stichting Bayko, die zich inzet voor de opleiding van psychiatri sche hulphonden, houdt zaterdag 2 februari een snertwandeling en een haakworkshop bij Schapen boerderij De Schaapskooi in Hein kenszand. De wandeling leidt over bloemdijken naar snert en panne koeken. De haakworkshop, voor be ginners en gevorderden, begint om 13 uur. Deelname kost 15 euro, in clusief materialen. Deelname aan de wandeling, die om 10 uur be gint, kost 12,50 euro. Reserveren is noodzakelijk: 06-44686035. GOES Verpleeghuis Ter Valcke en CVA-pa- tiëntenvereniging Samen Verder houden zaterdag 2 februari een zo genaamd CVA-trefpunt in Ter Val cke in Goes. Mensen die een her seninfarct of een hersenbloeding hebben gehad en hun naasten, kun nen daar met elkaar over hun erva ringen met behandeling en revali datie praten. Thema is beweging na een CVA. Aanvang 14.30 uur. GOES Behalve aan schilderen, doen de cliënten van Gors in Atelier De Kaai in Goes ook aan dichten. Woensdag 6 februari, Nationale Ge dichtendag, kan iedereen in boek handel De Koperen Tuin, verne men welke verhalen en gevoelens Rick Meijers, Lea de Kok en Monicque Smallegange in taal heb ben uitgedrukt. Muziek is er van HRP Incorporated. Het evenement duurt van 15 tot 16 uur. Ook in win kels in de stad hangen gedichten. WEMELDINGE Nu de gemeenteraad van Kapelle heeft besloten dat je ook ergens an ders mag trouwen dan in het ge meentehuis, is partycentrum Schoudee in Wemeldinge in de na tionale Open Trouwlocatie Route gestapt. Zondag 3 februari zet Schoudee, net als tal van andere ge legenheden, de deuren open voor toekomstige bruidsparen die wil len feesten waar ze trouwen. VAN DE WEEK' 31 januari t/m 7 febnjbri 2013 Op ons verlichtings assortiment! Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 - 60 69 01 www.trendhome.nu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65