Doorgaande weg Poel een week dicht Naar Dirk dus! BEVELANDEN/THOLEN Sun Classic of Allinl Voornaam Echte cowboy Danny rijdt een rondje op de koe Hoornbeeck weer beste ROC van Nederland Goochelaar brengt het evangelie almanak 21 School Ovezande vol technische snufjes 22 Gemeente verwacht geen grote overlast DONDERDAG 31 januari 2013 FZC door Nadia Berkelder GOES - De Anthony Fokkerstraat in Goes gaat van n tot en met 18 februari dicht voor het verkeer. Het verkeer van en naar de A58 wordt omgeleid. De afsluiting is nodig omdat de spoorovergang van de stoomtrein op de schop gaat. Het verkeer wordt omgeleid via de Dirk Dron- kersweg en de Livingstoneweg, over bedrijventerrein De Poel. Op die plek is een paar jaar geleden een nieuwe overweg gemaakt. De omleiding zal voor overlast zorgen op de route, die nu al elke morgen en avond vol staat met auto's. Het spoor is in gebruik door de stichting Stoomtrein Goes-Borsele (SGB). Die vervangt alle overwe gen van het spoor dat van Goes naar Hoedekenskerke loopt. Eer der zijn voor die werkzaamheden ook al wegen afgesloten in de Zak van Zuid-Beveland. Het spoor in de overweg is versleten en wordt vervangen. Ook het wegdek wordt vernieuwd. De werkzaamheden zijn speciaal in die week gepland omdat het dan op een aantal scholen voor jaarsvakantie is, zegt Reinier Zon dervan van de SGB. „In de zomer dit soort werkzaamheden uitvoe ren is lastig, omdat er dan treinen over het spoor rijden." De gemeen te Goes verwacht geen overlast, zegt een woordvoerder. KAPELLE - Als er nog cowboys be staan, is Danny den Haan uit Hein- kenszand er eentje. Sinds hij op zorgboerderij Het Pitteperk in Kou- dekerke werkt, heeft hij zijn hart verpand aan de koeien. Hij voert ze, hij zorgt voor ze, aait ze en praat ertegen, maar een ritje erop maken; dat kon eenvoudig niet. Toch werd dat stilletjesaan Dan ny's grootste wens. Toevallig is de doelstelling van Stichting Dier en Wens juist om wensen van mensen met een be perking die iets piet dieren te ma ken hebben, in vervulling te doen gaan. De leerlingen van Edudelta in Goes die de stichting dit jaar runnen, zochten en vonden een geschikte, bereidwillige koe: lem ma 32, een van de liefste koeien in de stal van Jacco van der Maas in Kapelle. Alsof hij niet anders gewend was, stapte Danny kalmpjes op de koe r% om een rondje door de stal te doen. Hij werd aangemoedigd door al zijn collega's van Pitteperk, die met een busje naar Kapelle wa ren gekomen. Dier en Wens maakt door het jaar heen een tien tal mensen gelukkig. Diverse varianten. Pak 26 - 40 stuks. GOES - Het Hoornbeeck College, met onder meer een vestiging in Goes is door de MBO keuzegids uitgeroepen tot beste ROC van Ne derland. De keuzegids is gisteren verschenen. De ranglijst is gebaseerd op door- stroomcijfers en de kans dat leer lingen met succes hun opleiding af ronden. Ook de tevredenheid van de studenten over het onderwijs, beoordelingen van de onderwijsin spectie, de veiligheid en de sfeer op school zijn meegewogen. Scalda eindigt als geheel op de veertiende plaats. Scalda scoort het beste met de laborantenoplei- ding. GOES - Goochelaar, poppenspeler en evangelist Ben van de Akker komt zondag 10 februari naar de Bethelkerk in Goes voor een spe ciale gezinsdienst. Ben van de Ak ker ontwikkelt al twintig jaar spe ciale evangelisatieprogramma's voor kinderen. Het thema is Jezus is de weg tot god. De dienst begint om 10.00 uur Tip? redactie@pzc.nl Sofie van acht jaar is een leergierig meisje. Dat hebben ook haar groot ouders wel in de gaten. En ze slaat veel dingen op die ze op pikt van de televisie, de radio of ge sprekken die ze al dan niet op af stand hoort. Onlangs was er weer een logeerpar tijtje bij opa en oma. Onder het eten ging het gesprek over voornamen. Opa zei tegen zijn kleindochter: „Ik heet eigenlijk Willem maar ze noe men me Wim." „Aha", reageerde Sofie, „Willem van Oranje." Kennelijk was ze beïnvloed door het vele nieuws over het ko ningshuis dat ons deze week bereik te. „En weet jij wel wie Willem van Oranje was?", wilde opa weten. „Ja wel", zei Sofie, „een voetballer." Danny op de rug van Jemma 32. Boer Van der Maas (I) bleef er bij, net als Leandra Varkevisser en Anne Beerens van Dier en Wens. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63