intratuin Veere stopt 30 mille in onderzoek Grote Kerk zeelandl 25 AbvaKabo: 'Actie nodig tegen afbraak thuiszorg' Grote bus terug op overbezette buslijnen Hoornbeeck weer beste ROC van Nederland Veere sluit zich aan bij Europese vestingssteden Meldpunt Klachten 1 J geeft kleur aan groen Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623, www.intratuin.nl Openbaar vervoer en rolstoelen Alleen geldig bij Intratuin Koudekerke High Tea van 1 t/m 23 februari 2013. Ontbijt t/m 28 februari 2013. VEERE - De gemeente Veere stopt 30.000 euro in een eerste, oriënte rend onderzoek naar nieuwe ge bruiksmogelijkheden van de Grote Kerk in Veere. Het wordt uitge voerd door kennissen van de Am sterdamse architect Cees Dam. Die zeggen binnen een maand conclu sies op tafel te kunnen leggen. In maart wordt resultaat verwacht. De onderzoekers zijn Pieter van der Heijden en 'meedenker' Ernst Veen. De laatste was betrokken bij de herbestemming van de Nieuwe Kerk en de Hermitage in Amster dam. Van der Heijden is ervaren als directeur van het Instituut voor Beeld en Geluid. De gemeente hap te meteen toe toen Dam zijn ken nissen voordroeg. Gezien hun 'er varing en expertise' werd het niet nodig gevonden ook anderen om een offerte te vragen. Er komt 20 mille uit het budget voor cul- tuuraccomodaties en 10 mille uit de Europese subsidiepot voor het stadje Veere. Mogelijk komt er ook nog rijksgeld. De gemeente wil nog een vervolgonderzoek uitvoe ren. VEERE - De gemeente Veere wordt lid van een Europees netwerk van ommuurde steden, de zogenoem de European Walled Towns. Aan deze samenwerking doen 102 orga nisaties mee uit 23 landen. Doel is het bevorderen van 'duurzame ont wikkeling' van historische vesting steden. Het lidmaatschap kan vol gens de gemeente van pas komen bij het werven van fondsen voor projecten in het stadje Veere. On langs nog sleepte de gemeente daar een miljoen voor binnen via een andere samenwerkingsvorm. foto Ruben Oreel In principe zijn alle lijnbussen in Nederland toegankelijk voor men sen met een rolstoel. Dat is wette lijk verplicht. Voor mensen in een rolstoel is in elke bus een plaats gereserveerd. Het lukt soms ook nog wel om met twee personen met de bus te reizen. Het gaat niet altijd goed: in kleine re busjes, zoals die nu bijvoor beeld in Goes worden ingezet, is GOES - Op een aantal buslijnen op Zuid-Beveland wordt vanaf van daag weer een grote bus ingezet. De afgelopen weken klaagden pas sagiers dat de achtpersoonsbusjes te klein waren om alle wachten den bij de halte mee te nemen. Op de lijn 's-Gravenpolder wordt een 'bus ingezet waar twintig mensen i kunnen. Connexxion werkt nog jfan een aanpassing in de dienstre geling die het capaciteitsprobleem definitief oplost. De aansluiting op Ide trein zal daardoor ook verbete- [ren. Omdat die aanpassing gevol- gn heeft voor een groter aantal lij- kan die niet snel worden inge- niet altijd plaats voor een rolstoel. De busvervoerder moet in dat ge val eigenlijk een andere bus oproe pen. In de trein is het minder handig: daar moet altijd iemand helpen met een brug naar het perron. Bij. bussen kunnen reizigers dat zelf re gelen. Gehandicapten kunnen ook met de WMO-taxi. Daarvoor geldt - binnen grenzen - het OV-tarief. GOES - Het Hoornbeeck College, met onder meer een vestiging in Goes, is door de MBO keuzegids uitgeroepen tot beste ROC van Ne derland. De keuzegids is gisteren verschenen. De ranglijst is gebaseerd op door- stroomcijfers en de kans dat leer lingen met succes hun opleiding af ronden. Ook de tevredenheid van de studenten over het onderwijs, beoordelingen van de onderwijsin spectie, de veiligheid en de sfeer op school zijn meegewogen. Scalda eindigt als geheel op de veertiende plaats. Scalda scoort het beste met de laborantenoplei ding. donderdag 31 januari 2013 door Maurits Sep MIDDELBURG - De vakbond AbvaKa bo voert vandaag met de SP actie tegen de bezuinigingen op de thuiszorg. De bond en de partij ha len op de Markt in Middelburg tij dens de actie handtekeningen op. De actie maakt deel uit van een landelijke campagne. Alle handte keningen worden op 4 februari tij dens een manifestatie in Nieuwe- gein aangeboden aan leden van de Tweede Kamer, zegt Marlieze War- naar, vakbondsbestuurder thuis zorg van AbvaKabo. Door bezuinigingen van het Rijk op de thuiszorg, zullen mensen eerst een beroep moeten doen op kennissen of familie. Lukt dat niet, dan zouden alfahulpen ingescha keld kunnen worden. Pas daarna komen de zorgaanbieders in beeld met gespecialiseerde hulpen in de thuiszorg. Het college van B en W van Middelburg sprak anderhalve week geleden nog zijn grote zor gen uit over de rijksbezuinigingen op de thuiszorg. Volgens het colle ge leiden die ertoe dat huishou dens met een gezamenlijk inko men dat boven het bijstandsni veau ligt, de thuishulp voortaan zelf gaan betalen. Dat geldt voor twee van de drie huishoudens in Zeeland die nu huishoudelijke hulp kregen vergoed via de Wet Maatschappelijke Ondersteuning. Warnaar vindt het goed dat politie ke partijen zich verzetten tegen de bezuinigingen. Zij roept partijen daarom op zich aan te sluiten bij acties zoals de handtekeningenac tie die vandaag plaatsvindt in Mid delburg. „Laat ze hun verantwoor delijkheid nemen richting de Tweede Kamer om ervoor te zor gen dat de thuiszorg niet nog ver der wordt afgebroken." Tegelijkertijd vindt zij het opmer kelijk dat Middelburg nu met de waarschuwende vinger naar het Rijk wijst, terwijl de gemeente de afgelopen jaren zelf ook flink be zuinigde op de huishoudelijke hulp. „Daar is de lokale politiek ook verantwoordelijkheid voor." Het Coese PvdA-statenlid Frits de Kaart is een meld punt begonnen voor klachten over de busdiensten. Klachten kunnen naar: dekaart@zeelandnet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61