zeeland 123 Verdriet Lutherse gemeente Zierikzee enige in Zeeland als kerk Middelburg sluit Opgeven Gemeente helpt hospice met 10.000 euro TrendHome Auto's uitgebrand in Minister Lelystraat Dichters van De Kaai declameren poëzie Herdenking Ramp in Deltapark donderdag 31 januari 2013 Vergeet ook het verdriet dat patiënten hebben niet, benadrukt Lietje Dubbel man. 'Denk alleen al aan de afhankelijkheid van de ander, in tegenstelling tot het verleden, en de ongewisse toekomst De onmacht ook.' Opgeven voor de eerstvolgende gespreksgroep voor mantelzorgers kan nog tot en met maandag via de Cornelia: 0111-439980. Naast gespreksleiders Muste en Van der Wegen wordt informatie verstrekt door een verpleeghuis arts. Van links naar rechts: Heieen Muste, Lietje Dubbelman en Angelique van der Wegen met elkaar in gesprek foto Dirk-Jan Cjeltema door Willem Staat en Joeri Wisse middelburg - De toekomst van de Lutherse Kerk aan de Zuidsingel in Middelburg is onzeker. De Lu therse gemeente houdt er zondag 3 maart haar laatste viering. Moge lijk blijft het bedehuis daarna in ge bruik bij de Oud Katholieke Kerk, fcdie daar sinds ruim een jaar dien- [sten belegt, maar daaromtrent be staat nog geen zekerheid. Wellicht wordt de Lutherse ge meente verenigd met de Protes tantse Gemeente Middelburg. In wijkgemeente de Hoeksteen kan lutherse traditie dan een nieu- plek krijgen. Dat vertelde dins dag Gisela Gross, sinds vijfjaar pre dikant van de gemeente. Zij gaat zondag 3 maart (aanvang 15 uur) voor tijdens de laatste dienst aan de Zuidsingel. Daarmee komt er een eind aan ruim vier eeuwen lu therse diensten in Middelburg. Vanaf circa 1574 manifesteerden zich lutheranen in de stad. Zij gin gen al snel over tot gemeentevor ming. Het eerste doopboek ving aan in 1586. Lange tijd werden de lutheranen wel getolereerd maar bleef toestemming uit voor kerk bouw. In 1617 hadden ze een ruim te in een pakhuis aan de Suiker poort. Verder moesten ze zich be helpen met diensten in woningen. Pas in 1742 konden de Lutheranen hun eigen bedehuis aan de Zuid singel in gebruik nemen. Eerder sloten de kerken aan de Mo lenstraat in Groede (1991) en aan de Walstraat in Vlissingen (1989). Nu die in Middelburg sluit resteert in Zeeland alleen de lutherse kerk aan het Gat van West Noordwest in Zierikzee. Hoewel deze gemeen te op papier minder leden heeft dan de Lutherse gemeente in Mid delburg, is het volgens de koster een 'betrekkelijk gezonde gemeen te die in stilte actiefis.' De diensten worden ook bezocht door leden van andere kerkgenoot schappen van buiten het eiland. VLISSINGEN In de Minister Lelystraat in Vlissin gen zijn dinsdagavond twee auto's volledig uitgebrand. Twee andere geparkeerde auto's liepen brand schade op. De brand werd om streeks 20.15 uur ontdekt waarna de brandweer werd gebeld. Die kwam ter plaatse om de brand te blussen. Volgens de Zeeuwse po litie heeft één van de eigenaren van de auto's aangifte gedaan van brandstichting. De politie doet on derzoek naar de oorzaak van de brand. GOES Behalve aan schilderen, doen de cliënten van Gors in Atelier De Kaai in Goes ook aan dichten. Woensdag 6 februari, Nationale Ge dichtendag, kan iedereen in boek handel De Koperen Tuin, verne men welke verhalen en gevoelens Rick Meijers, Lea de Kok en Monicque Smallegange in taal heb ben uitgedrukt. Muziek is er van HRP Incorporated. Het evenement duurt van 15.00 tot 16.00 uur. Ook in winkels in het centrum van Goes hangen gedichten. NEELTJE JANS Deltapark Neeltje Jans staat ko mend weekend in het teken van herdenken van de Ramp. Een zwart-witfllm over de Ramp en een film over de bouw van de Stormvloedkering worden doorlo pend vertoond. Ook de speelfilm De Storm wordt meerdere keren vertoond en er zijn gratis rondlei dingen door het hart van de storm vloedkering. De toegang tot het park is voor dit weekend met de helft verlaagd. NADER INZIEN Schouwen-Duiveland wijst het fi nancieel akkoord van kabinet en de Nederlandse Vereniging van Ge meenten af. Terneuzen wil als eni ge Zeeuwse gemeente niet bezuini gen op zorg en welzijn. In de PZC van woensdag werd ten onrechte vermeld dat Terneuzen als enige het VNG-akkoord goedkeurt. zierikzee - Het hospice Kaaskens- huis in Zierikzee krijgt 10.000 eu ro van de gemeente. De instelling verkeert in geldnood door een lage re rijkssubsidie. Het heeft met vier kamers ook overcapaciteit en is dus relatief duur. De gemeente springt nu even bij. Volgens wet houder Gilles Houtekamer is de bijdrage eenmalig en komen hospi ce en Allévo er verder samen wel uit. Bij elke opname van een ster vende dient het hospice een aan vraag voor huishoudelijke zorg in. Die wordt nu permanent toegewe zen. Dat scheelt werk en daarmee verdient de gemeente een deel van de 10.000 euro terug. Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)1 18 - 60 69 01 www.trendhome.nu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59