SCHOUWEN-DUIVELAND Aanleg sportcomplex Zierikzee begonnen Voornaam almanak 21 Dankzij de bus meer vrijheid 24 en 25 Gemeente neemt ook beheer parkeerterrein Wijde Wereld over Radio zendt Goud voor Oud VI live uit Man zonder rijbewijs twee keer betrapt Arke-filiaal Terneuzen is beste van het land DONDERDAG 31 januari 2013 Rampweg volgend jaar veiliger door Ton van den Nouweland RENESSE - De Rampweg bij Renes- se wordt begin 2014 autoluw ge maakt. Parkeren op terrein Wijde Wereld blijft ook na renovatie gra tis om geparkeerd blik langs de Rampweg tegen te gaan. Op de kustweg tussen Renesse en Scharendijke komen langzaam- en snelverkeer vaak met elkaar in con flict. Vorig jaar juli nog werd een jong gezin op de fietst geschept door een auto. ,,'s Avonds is de weg best gevaarlijk en het wordt daar ook steeds drukker vanwege de campings", licht wethouder Ad Verseput toe. De aanpak van de Rampweg hangt samen met de Recreatiever- deelweg fase 2. Die is naar ver wachting van Verseput in juli klaar. Deze weg door de polder tussen Scharendijke en Renesse is alleen bestemd voor auto's en mo toren. De Rampweg wordt dan een secundaire weg, speciaal inge richt voor fietsers en landbouwver- keer. De voorbereidingen voor her inrichting van de Rampweg star ten deze zomer. In het eerste kwar taal van 2014 begint het werk. Verseput maakte eerder deze week bekend dat de gemeente het be heer en onderhoud van parkeer plaats Wijde Wereld overneemt. Dit pleintje bij de aanzet van de Brouwersdam wordt voor een mil joen euro opnieuw ingericht. Langs de duinrand blijft parkeren mogelijk. En dat zal gratis zijn, om te voorkomen dat badgasten hun auto op de Rampweg in de berm parkeren. Wijde Wereld wordt in gericht als duinlandschap, maar houdt een verhard middendeel voor circussen en andere evene menten. Het is ook geschikt als he likopterlandingsplaats. Het terrein loopt straks af in de richting het tunneltje West-Repard. Zeven ton van het voor de renova tie benodigde miljoen komt uit subsidies. De gemeente betaalt drie ton uit eigen middelen. De grond blijft eigendom van het wa terschap, maar de gemeente neemt beheer en onderhoud over. Dat kost jaarlijks 30.000 tot 35.000 euro. Het Grevelingenschap legt eenmalig 22.500 euro bij en het wa terschap draagt de zaak gratis over zodat de gemeente de pacht van het aanwezige horecabedrijf (1300 euro) en de huuropbrengst tijdens evenementen kan innen. Verseput had een grotere bijdrage van beide schappen verwacht. „Maar dit is het maximaal haalbare." BURGH-HAAMSTEDE Voor wie aan huis gebonden is of geen kaartjes meer kon krijgen is et toch mogelijk om vandaag Ron- ie Tober, Marianne Weber en An- eke Grönloh live te horen optre den. Radio Schouwen-Duiveland zendt namelijk het concert Goud voor Oud VI rechtstreeks uit. De uitzending, gepresenteerd door Wil Alkemade en Willem Tros uurt van 14.00 tot 20.00 uur. SEROOSKERKE (W) Een Vlissinger (27) is dinsdagmid dag in de Burgemeester Dregman- straat in Serooskerke (W) betrapt terwijl hij zonder rijbewijs in een auto reed. Het was de tweede keer dat hij gesnapt werd. Ook had hij voor 1462 euro aan boetes nog niet betaald. Hij kreeg een boete en zijn auto is voor technisch onderzoek uit het verkeer gehaald, de APK van de auto was al even verlopen. TERNEUZEN Reisbureau Arke in Terneuzen is verkozen tot het beste Arke-filiaal van Nederland. De zes medewer kers van het bureau in de Kers straat versloegen in de competitie 'Arke's got travel talent' alle andere reisbureaus van het bedrijf. Afgelo pen jaar moesten de werknemers van Arke een aantal verschillende opdrachten volbrengen. De jury be oordeelde hen vervolgens. Sofie van acht jaar is een leergierig meisje. Dat hebben ook haar groot ouderswei in de gaten. En ze slaat veel dingen op die ze op pikt van de televisie, de radio of ge sprekken die ze al dan niet op af stand hoort. Onlangs was er weer een logeerpar tijtje bij opa en oma. Onder het eten ging het gesprek over voornamen. Tip? redactie@pzc.nl Opa zei tegen zijn kleindochter: „Ik heet eigenlijk Willem maar ze noe men me Wim." „Aha", reageerde Sofie, „Willem van Oranje." Kennelijk was ze beïnvloed door het vele nieuws over het ko ningshuis dat ons deze week bereik te. „En weet jij wel wie Willem van Oranje was?", wilde opa weten. „Ja wel", zei SoJte, „een voetballer." ZIERIKZEE - Landmeters en bodemonderzoe kers waren al eerder gesignaleerd, maar begin deze week zijn de werkzaamheden rond de bouw van het nieuwe sportcomplex in Zierik zee echt begonnen. Op de foto zijn twee tech nici bezig met het trekken van gasleidingen onder het bouwterrein tussen Oudeweg en Lange Blokweg. In maart wordt de eerste paal geslagen, in het voorjaar van 2014 moet het complex klaar zijn. De opening staat gepland in juli of augustus. De combinatie Wind/Laco gaat het zwembad, sporthal en turnhal voor 12,5 miljoen euro bouwen. Laco doet de exploitatie. Rond de hallen komen speelvelden en kantines voor hockey en handbal. foto Dirk-jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57