Beatrix staat opeens (in NSIfl nadrukkelijk in beeld uit 115 www.pzc.nl/uit donderdag 31 januari 2013 Elzemarie Molenaar: BeaStapelOpHoeden foto Saris Engelsman Edith Benedictus Buning kreeg de hoofdprijs voor haar 'Diplomatie', foto Saris Engelsman In Paleis Het Loo in Apel doorn is gisteren de tentoon stelling 'Beeld van Beatrix' geopend door oud-premier Dries van Agt. Op de expositie zijn de kunstwerken te zien, die zijn binnengekomen na een op roep van de NOS om een portret van Beatrix in te sturen. Voor de expositie werden uit de ruim 2000 inzendingen 65 kunst werken gekozen. De expositie is aangevuld met tien beroemde por tretten van Beatrix. Volgens Van Agt is de tentoonstel ling behalve een verjaardagscadeau voor de koningin ook „een huldi ging tot afscheid" geworden. Hij was onder de indruk van de veel heid aan visies op de koningin in de portretten en de variëteit aan stijlen. „Ze verschijnt hier voor naam en spontaan, waardig en aar dig, energiek en artistiek. Haar per soonlijkheid inspireert velen tot kunstzinnige creaties." Jan des Bouvrie, die samen met NOS-presentatrice en fotografe Sacha de Boer en conservator Ma rieke Spliethoff de jury vormde, roemde de liefde en creativiteit die spreekt uit de portretten. Hij bena drukte dat de jury ondanks 'de ex plosie aan inzendingen' alle kunst werken serieus heeft bekeken. Des Bouvrie reikte de hoofdprijs 'Het Gouden Haakje' uit aan kun stenares Edith Benedictus Buning, voor haar glaskunstwerk 'Diploma tie'. Het toont een portret van Bea trix in vier lagen glas, dat volgens Beeld van Beatrix gaat vandaag open voor het publiek en is tot 22 mei te zien in Paleis Het Loo bij Apeldoorn. Werk van Willy Alferink, te zien in Het Loo. de jury opviel door de bijzondere techniek en aansprekende kleuren. Het kunstwerk zal worden aange boden aan koningin Beatrix. Volgens directeur Michel van Maar- seveen van Paleis Het Loo staat de tentoonstelling sinds de bekend making van het aftreden van de ko ningin in een ander daglicht. „Een bijzondere samenloop van omstandigheden", aldus Van Maar- seveen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55