selectie Roue Verveer Max Tailleur podium De Notenkraker Roue Verveer is comedian, caba retier, auteur, acteur en entertai ner. Hij put zijn inspiratie ech ter vooral uit 'gewoon mens zijn'. Hij zit boordevol herkenba re, humoristische verhalen waar mee hij steeds de lach opwekt. Verveer is genomineerd voor de cabaretprijs Neerlands Hoop. Vrijdag 1 februari, Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.15 uur. Het Nederlands Komedie Thea ter brengt een sprankelende hommage aan de Joods -Neder landse humorist Max Tailleur (1909-1990). De titel van het pro gramma 'Ik lach om niet te hui len' zegt veel over de wijze waar op Tailleur in het leven stond. Zaterdag 2 februari, Podium Zaamslag, 20.00 uur. Het woord 'eindeloos' valt met re gelmaat in het gesprek met deze zangeres, gitarist en liedschrijver. Dat komt niet helemaal uit de lucht vallen het is de titel van haar vierde theatershow en zowel de onderwerpen waarover ze zingt als de muziek die ze voor die show heeft geselecteerd hebben ze ker voor Beatrice een soort eeuwig heidswaarde. Er komen vertalin gen in voor van klassiekers van Ji- mi Hendrix, Etta James, Nick Ca ve, en Kris Kristofferson. Ze vult dat aan met nieuwe eigen liedjes. „Er zijn van die liedjes die einde loos kunnen betoveren. Ze hebben iets ongrijpbaars, net als ontroe ring. Je blijft er steeds weer naar luisteren." Langs de randen van de blues, soul en jazz speurt ze naar de mu ziek en teksten waarin ze dat on grijpbare probeert vast te leggen. Beatrice van der Poel kan inmid dels terugkijken op een lange car rière op de Nederlandse podia. Kort na het afstuderen aan de Riet veldacademie wist ze dat het geen vormgeving of beeldende kunst zou zijn maar muziek. Als puber waren er de pop- en rockbandjes, maar na haar studie greep ze voor een optreden bij mu ziek- en theaterfestival de Parade terug op de paar platen die ze als kind thuis grijsgedraaid had. Een LP van de The Beatles en vooral de platen van Ella Fitzgerald. „The Beatles waren de duw om zelf ook liedjes te schrijven, Fitzge rald gaf een richting aan die steeds weer opduikt." Bij alles wat Beatri ce doet, draait het vooral om haar stem. Die is krachtig, kan uitbun dig raken, maar ook ingehouden Zangeres, gitarist en liedschrijver Beatrice van der Poel treedt vanavond op in Podium 't Beest in Goes. ontroeren. Ze valt daarmee niet al leen op in het muziekcircuit, maar ook in de reclamewereld en bij de samenstellers van luisterhoeken. Een stem waarmee ze ook graag experimenteert. Die kans kreeg ze volop bij de band 'Corrie en de Grote Brokken' met een Zappa-achtig repertoire. Toegankelijker is het in de funk- en soulformatie Beeswamp waar mee ze tussen 1994 en 1997 niet al leen op Noorderslag staat maar ook op het prestigieuze South By Southwest Festival in Atlanta Texas (Verenigde Staten) en in Tor onto (Canada). „Met die band kwam ik ook voor het eerst in 't Beest in Goes. Een leuke herinnering want we had den daar onder het publiek een COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@wegenermail.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@wegenermail.nl Advertenties: Afdeling Direct Sales Regio Zuid: 088-0139995, adverteren.zeeland@wegenerme- dia.nl DONDERDAG 31 JANUARI Middelburg Orgelconcert Jan Wisse, Gasthuiskerk, 20.00 uur Donny McCaslin Kwartet, Café Schuttershof, 21.30 uur Ouwerkerk Herdenkingsconcert 'Kerend Tij', Mid delburgs Kamerkoor, Watersnoodmuseum, 20.00 uur Terneuzen Berry van de Woud 'Argot a gogo' (Alli ance Fran<;aise), Porgy en Bess, 20.00 uur Vlissingen Cabaret Roué Verveer'In Zeer Goede Staat', Arsenaaltheater, 20.15 uur Waarde Klassiek concert door The Busch En semble met o.a. Mathieu van Bellen. Nederlands Hervormde kerk, 20.00 uur. VRIJDAG 1 FEBRUARI Goes Ballet De Notenkraker, Staatsopers Ta- tarstan, De Mythe, 20.00 uur Try-out show Swamp Machine, Café de Vrijbuiter, support act: Idealus Maximus (B), 21.00 uur s Heer Hendrikskinderen Toneelvoorstelling 'Arsenicum en oude kant', T.V. Heer Hendrik, Heer Hendrikhuis, 20.00 uur Middelburg 'Coupure', Theaterproductiehuis Zee- landia, Schouwburg, 20.00 uur Herdenkingsconcert 'Kerend Tij', Mid delburgs Kamerkoor, Gasthuiskerk, 20.00 uur Country Punk met Tio Gringo en Baby Face Nelson, Bar American, 21.00 uur Oostburg Cabaret Carolien Borgers met 'Happy End', Ledeltheater, 20.15 uur Ovezande Coverband 'the broodtroosters', Cafe De Zak,18.00 uur Terneuzen Musical/jeugdtheater 12+ Lover or Lo ser, Your Choice, naar het boek van Carry Slee, Scheldetheater, 20.00 uur Tholen Herdenkingsconcert Sinfonisches Blasorchester der Freien Waldorfschule uit Kasssel, Atrium gemeentehuis, 20.00 uur Vlissingen Herdenkingsconcert Watersnood door het Walchers Mannenkoor, St. Jacobskerk, 20.00 uur Vocal Comedy Intermezzo 'Close II Per fection', Arsenaaltheater 20.15 uur Wissenkerke Thé Lau 'Water en Vuur, met gitarist Alan Mclachlan. Zaal Onder de Toren, 20.00 uur. ZATERDAG 2 FEBRUARI Burgh Herdenkingsconcert 'Kerend Tij', Mid delburgs Kamerkoor, Ned. Herv. Kerk, 20.00 uur Burgh-Haamstede Doornroosje, de musical, Sportcen trum Westerschouwen, '14.00 uur Festival Aemstie Alive, met o.a Wolter Kroes, Henk Westbroek en Bryan Adams tributeband, Sportcentrum Westerschou wen, 20.00 uur. Herdenkingsconcert 'Kerend Tij', Mid delburgs Kamerkoor, Ned. Herv. Kerk, Goes Het Zeeuwse Metaal: Bevelandse me- talbands Dehumanization, RaptuRed en Warhead!, donderdag 31 januari 2013 randen en soul door René de Dreu Zangeres Beatrice van der Poel (1966) wil in haar teksten en muziek graag het on grijpbare vastleggen. Het resultaat van dit streven laat zij vanavond horen tijdens een optreden in Podium 't Beest in Goes. Het Ballet van de Staatsopera van Tatarstan danst het sprook jesballet De Notenkraker. Daarin draait om een mooie droom van het meisje Klara die haar speelgoed tot leven ziet komen. Een verhaal vol spannende figu ren en verwikkelingen. Vrijdag 1 februari, de Mythe, Coed, 20.00 uur. Speuren langs van jazzblues

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42