sport 129 tennisster Van der Meet is voorbij Fuentes: heb niets met epo te maken Real en Barcelona in evenwicht: 1-1 Twente blaast overgang Fer af donderdag 31 januari 2013 MADRID De Spaanse dokter Eufemiano Fuentes ontkent dat hij iets te ma ken heeft met de vondst van epo in bloedzakken die bij hem in 2006 in beslag zijn genomen. De arts wordt beschouwd als spil in een netwerk dat met name wielren ners van bloeddoping voorzag. Fuentes erkende dat er in acht van de 92 zakken sporen van epo wa ren aangetroffen. Hij zegt echter niets illegaals aan het bloed te heb ben toegevoegd. „Het moeten over blijfselen zijn van een vorige be handeling." MIDDELBURG De eerste halve finale tussen Real Madrid en Barcelona in het Spaan se bekertoernooi is geëindigd in een gelijkspel: 1-1. In Madrid was Barcelona voor rust verreweg het meest aan de bal, maar kon niet scoren. Kort na rust lukte dat wel. Fabregas maakte 0-1. Real maakte negen minuten voor tijd gelijk via Varane. Daardoor is op 28 februari de strijd nog open, wanneer in Bar celona de return gespeeld wordt. In België won Anderlecht op ei gen veld de eerste halve finale in de strijd om de Beker van België met 1-0 van Racing Genk. ENSCHEDE Leroy Fer blijft gewoon bij FC Twente. De middenvelder leek maandag naar Everton te gaan, maar na een akkoord stelde die club volgens Twente een dag later ineens aanvullende eisen. Beide partijen zijn woensdag niet op nieuw tot overeenstemming geko men. Fer leek in eerste instantie voor on geveer tien miljoen euro de over stap naar de Premier League te ma ken. Naar verluidt had de club uit Liverpool twijfels over de knie van de middenvelder, die 1,5 jaar gele den overkwam van Feyenoord. Graziano Pellè (links) van Feyenoord tikt de 1-1 achter PSV-keeper Boy Waterman. Marcelo (midden) dekt aan de verkeerde kant. foto Marcel van Hoorn/ANP in dat ze een speelster met moge lijkheden was." Het kwartje begon te vallen toen ze succes had. Ze won jeugdtoer- nooien in Nederland en klom door goede internationale optredens op de wereldranglijst voor juniores. Van de Gruiter: „Wat haar echt een boost heeft gegeven, is het feit dat ze in 2009 als lucky loser in het hoofdschema van het jeugdtoer- nooi van Wimbledon terecht kwam en ook nog haar partij in de eerste ronde won. Dat heeft haar zoveel energie gegeven." In de jaren erna trok ze de goede lijn door in de ITF-toernooien voor senioren, met als gevolg dat ze flink steeg op de wereldranglijst. „In potentie is Angelique een top- honderdspeelster", vindt de trai ner. „Maar ze moet zich niet blind staren op een ranking. Ze moet nog veel facetten in haar tennis ver beteren en dan stijgt ze vanzelf." Vooral op mentaal is er nog het no dige polijstwerk nodig. Van der Meet is van nature koppig en heeft moeite met tegenslagen. Die eigen schappen hebben haar ontwikke ling geremd. „Maar", zo weet Van de Gruiter, „de laatste maanden lukt het haar meer te incasseren. Ik heb het nu weer met haar over ten nis in plaats van hoe ze zich op de baan moet gedragen. Ik vind dat een goed teken. Ze is duidelijk be wuster met haar sport bezig en ziet niet alles meer zwart-wit Eerst zei ze: ik kan niet volleren. Nu zegt ze: mijn netspel is niet goed genoeg, ik wil het verbeteren. Er zit veel meer nuance in." Luc Gpvers begeleidde Angeli que van der Meet tussen haar zevende en twaalfde jaar. De trainer van Tennis Organi satie Zeeland, die destijds districts trainer van de tennisbond KNLTB was, volgt haar ontwikkeling nog op de voet. Hij noemt haar menta le onvolwassenheid een valkuil. „Tijdens de Masters in Rotterdam was Angelique nog steeds super on rustig, vond ik. Ze was in de partij tegen Quirine Lemoine, die ze ver loor, heel erg bezig om zich bewust te gedragen als het tegenzat. En daardoor was ze juist niet bezig met haar spel en haar tegenstand ster. En daardoor zag ze niet dat één kant bij Quirine helemaal open lag." Van der Meet maakt deel uit van een sterke Zeeuwse lichting. Govers: „Silvana Bauer had het pad geëffend en daarna volgden Lesley Kerkhove, Angelique van der Meet en de zusjes Bernice en Frederique van de Velde. Angelique was toen al sterk en adetisch. Ze had veel ple zier in haar spon en was onverzet telijk. Als ze die laatste eigenschap goed gebruikte, was dat een wa pen. Maar als het verkeerd ging in haar hoofd, ging het ook verkeerd op de baan." De TOZ-trainer meent dat Van der Meet, die nu bijna 22 is, al jaren ge leden klaar was voor de top hon derd. „Als ze tennis écht als een vak gaat zien, de lat voor zichzelf heel hoog legt en zowel mentaal als tactisch volwassen wordt, kan ze de stap naar de besten van de wereld alsnog maken", denkt hij. Aan het hanteren van de juiste tac tiek wordt nog gewerkt, vertelt Van de Gruiter. „We zijn tot nu toe vooral bezig geweest met het ver sterken van haar wapens. We heb ben bijvoorbeeld de laatste maan den aan haar opslag geschaafd. Die is gevarieerder geworden. Ze kan de bal nu zowel hard naar buiten als slice naar binnen slaan. Als ze de ballen nu terugkrijgt van haar te genstandster, zijn ze makkelijker te verwerken. En nu werken we aan de vragen: wat doe je als een tegen standster een antwoord heeft op je spel en welke tactiek hanteer je op welk moment." Van de Gruiter is niet de eni ge die Van der Meet daarin stuurt. Ze traint namelijk ook één keer in de week - mits ze in Nederland is - in Almere bij Ma- non Bollegraf, de coach van het Fed Cupteam. Zij zag de Zeeuwse in 2012 flink stijgen op de ranking. „Ze heeft laten zien goede speel sters te kunnen verslaan", zegt de voormalige prof, die zelf tot de 29e plaats op de wereldranglijst reikte. „Daarom heb ik haar ook bij de voorlopige selectie voor de Fed Cup gehaald." Bollegraf noemt Van der Meet een 'vrij complete tennisster'. „Ze heeft een goed lichaam, veel power en alle slagen zitten er goed in. Maar er zit nog wel rek in. Technisch kan het nóg beter, ze kan slimmere keu zes maken, ze moet nog leren haar krachten te doseren en kan nóg fit ter worden. En tja, het mentale... Dat is niet één-twee-drie te repare ren, maar ze is op de goede weg. En ze zal heus nog wel eens een te rugslag krijgen. Zo gaat dat op weg naar de top." Volgens Bollegraf is die top daad werkelijk te halen. Dat Van der Meet al bijna 22 is, maakt volgens de Fed Cupcoach niet uit. „Op die leeftijd ging ik pas fiituretoer- nooien spelen. Maar ik heb toch nog wel wat bereikt", zegt ze met gevoel voor understatement. „Leef tijd zegt niet alles. Misschien dat Angelique wat later piekt dan ge bruikelijk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29